Jump to content

Anksioznost


Препоручена порука

пре 17 минута, Иван ♪♫ рече

Pogresno.

E, sad, da si neki svetitelj i da imas ,,besplatnu blagodat" onda ne bi bilo problema, bio bi ,,jaci" od prirode, al' aj budimo realni.

Te i takve izjave su stetne i date su iz neznanja.

u potpunosti se slazem

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 187
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Ronald рече

Ja koristim termin propadanje psihicki jer je on tvrdio da je imao dva puta nervni slom, ali to je malo nejasan termin jer se cesto preklapa sa tezom depresijom.

Eh sad, daleko je nervni slom od psihicke propasti :) Znas ti kako je strasno kad neko psihicki propadne, ja sam to video.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Natasa. рече

Ali gde je tu radost :smeh1:?

Немој да једеш и да пијеш пет дана, па ће да се 'брадујеш :D

... и сав живот свој Христу Богу предајмо

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када већ помињете о.Тадеја, он је причао да је депресија комбинација разних мисли у које се човек уплете.

Какве су ти мисли такав ти је живот.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

volela bih da vam svima toplo preporucim knjigu koju citam upravo, a koju sam skinula sa ovog sajta, nadje se kad se ode na Downloads pa pod rubrikom "Psihologija", a zove se "Pravoslavlje i neuroza", autor je Avdejev Nevjarovic (ako nisam pogresila)..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
On 24.9.2019. at 12:20, ana čarnojević рече

ali možeš bez seksa npr 6 meseci a bez vode, hrane i sna baš i ne. u tom smislu nije fiziološka potreba tog reda.

štobsereklo nije tako nasušan.

Uopšte nije potreba, a naročito ne fiziološka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24.9.2019. at 12:15, Православни Србин рече

Неко овде спомену да се без воде, хране и сна не може,, а без секса може. Да, може се, али питање је како се ,,може". Сексуалност је  један од основних нагона и једноставно је неопходан за психофизичко здравље већине људи. Здрав је, лековит. На пример, изузетно је добар код поменуте депресије, јер је човек тада у најинтимнијем сусрету са другим људским бићем (партнером). Другачије речено, човеков сексуални партнер је његов најбољи антидепресив...

A i ti ga brate pretera.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24.9.2019. at 13:02, Православни Србин рече

Нисам рекао да не може да се живи без њега. Може, али питање је колико је такав живот, уколико нисмо монаси и људи који то могу да савладају без тешких последица, какав је то живот? По мени, не баш квалитетан. 

Nema to nikakve veze sa kvalitetom. Na kvalitet života utiču raspoloživa finansijska sredstva.

Mnogi jednostavno nemaju seksualnog partnera. Često to i nije njihov izbor, nego nisu uspeli nikog da privuku svojim izgledom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bojan* рече

Mnogi jednostavno nemaju seksualnog partnera. Često to i nije njihov izbor, nego nisu uspeli nikog da privuku svojim izgledom.

Gde si bre Neško, kako je? :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24.9.2019. at 23:27, Просечан србенда рече

Када већ помињете о.Тадеја, он је причао да је депресија комбинација разних мисли у које се човек уплете.

Какве су ти мисли такав ти је живот.

Mislim da starac Tadej nije bio bas u pitpunosti u pravu jer ako pogledamo Dostojevskog ili Nicea njihove misli i zivot su bili u totalnim suprotnostima, moralna cistota pisanja, a zivot totalno moralno rasulo. E sad oni su geniji i mozda su predstavljali izuzetak.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Ronald рече

Mislim da starac Tadej nije bio bas u pitpunosti u pravu jer ako pogledamo Dostojevskog ili Nicea njihove misli i zivot su bili u totalnim suprotnostima, moralna cistota pisanja, a zivot totalno moralno rasulo. E sad oni su geniji i mozda su predstavljali izuzetak.

hej ali pazi sad ovo - to sto je starac Tadej rekao, navodi se i u psiholoskoj praksi, tj ako sam dobro razumela, po misljenju nekih psihologa, depresija moze da bude posledica dugotrajne navike da se veruje u lose misli o sebi, svetu, drugima u njemu, itd. Na primer, verujes da nesto ne mozes da uradis, jer si nekada davno doziveo neuspeh, i svaki sledeci neuspeh koji dozivis (a u zivotu ih svako ima bezbroj) tumacis kao potvrdu te slike o sebi koju si izgradio, da ti nista ne mozes da postignes, da ne vredis nista, i tome slicno..i vremenom, sve sto se desava oko tebe i unutar tebe, krenes da tumacis kroz prizmu neuspeha, i to je vec mucenje za coveka...A Nice i Dostojevski su svakako imali muke sami sa sobom, samo nisam sigurna da li su bas bili tog tipa, tj ne secam se da sam nasla nesto o depresiji kod ikoga od njih, ali bih volela da me neko upuceniji eventualno ispravi.. e sad, to sto je kod njih taj unutrasnji konflikt rodio neverovatne misli i zakljucke i tako dalje, to se sigurno moze pripisati genijalnosti, ali i potrebi za sublimacijom, sto je malo srodljivije za "obican" svet..s tim sto imam veliku zadrsku kad su u pitanju analize licnosti, nekako uvek mislim da tu mora neko bas mnogo dobro da poznaje lik i delo da bi ista zakljucio, tako da je ovo samo neko moje usputno analiziranje :) ali svakako ti je mnogo zanimljiv komentar! bas me inspirisao na razmisljanje :) recimo citala sam da je Danilo Kis tako isto imao jedan zivot od spolja, a drugi iznutra, tj da je i kod njega bio izrazen kontrast izmedju onoga sto je prozivljavao i kako se ponasao i njegovih zakljucaka..i sigurno da ima jos puno primera..

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...