Jump to content

Од 1. септембра прваци уче из дигиталних уџбеника


Препоручена порука

Сви прваци у земљи који од 1. септембра седну у ђачке клупе учиће из дигиталних уџбеника, у "паметним учионицама", са учитељима посебно обученим за тај вид наставе, пише данашња „Политика".

У оквиру трогодишњег пројекта, дигитална настава ће од почетка школске 2021/2022. године бити споведена у свим разредима осмолетки и гимназија, као и у већини средњих и стручних школа, најављено је из кабинета премијерке Ане Брнабић.

За увођење дигитализације биће утрошено сто милиона евра, а новац ће бити, како су појаснили у премијеркином кабинету, обезбеђен из буџета министарствава просвете и трговине, туризма и телекомуникација, као и кредита Европске инвестиционе банке.

Лист даље наводи да ће бити обучено више од 10.000 учитеља и наставника за планираних 10.000 учионица.

С дигиталном наставом наставиће и ђаци који тренутно иду у први и пети разред, а у оквиру пилот-пројекта "Две хиљаде дигиталних учионица".

Како је речено у кабинету премијерке, највероватније ће од 1. септембра 2020. године дигитална настава бити уведена у сва четири разреда гимназија у Србији, преноси „Политика".

ГЗС/Танјуг

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jos ce vise na taj nacim da zalepe decu za kompjutere i telefone.

  • Свиђа ми се 1

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Liga Džentlmena рече

Jos ce vise na taj nacim da zalepe decu za kompjutere i telefone.

Evo moja deca su u tom programu digitalne učionice od početka, kao pilot programa u zemunskom "Miletiću". Stariji sin sad i Gimnaziju privodi kraju, tj. to ogledno odeljenje je započelo sa radom pre 12 godina. I mlađi sin pohađa nastavu po istom programu. Normalni, rekao bih mladi momci. Druže se, bave se sportom, muzikom, ljubitelji su pozorišta, stripova i epske fantazije. Telefon koriste da se jave na eventualni poziv, a računar koriste uobičajeno....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Милан Ракић рече

Evo moja deca su u tom programu digitalne učionice od početka, kao pilot programa u zemunskom "Miletiću". Stariji sin sad i Gimnaziju privodi kraju, tj. to ogledno odeljenje je započelo sa radom pre 12 godina. I mlađi sin pohađa nastavu po istom programu. Normalni, rekao bih mladi momci. Druže se, bave se sportom, muzikom, ljubitelji su pozorišta, stripova i epske fantazije. Telefon koriste da se jave na eventualni poziv, a računar koriste uobičajeno....

Mozda je fora sto imaju od koga da se nauce,... :945729:

(sad, sta ce da bude sa onom decom koja nemaju od koga da se nauce dobrim stvarima, kako ce proci kroz tu digitalizaciju uma... :flert:.. :D)

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto rece jedan moj komsija - "uvode nam digitralis"... :smeh1:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...