Jump to content

"NE ŽELIM DA IDEM U VRTIĆ" Mališan ostavio roditeljima poruku

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

McZk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

 

Poznato je da prvi dani u vrtiću, predškolskom i u školi nisu baš omiljeni za klince koji se tek adaptiraju na nove drugare i okruženje, pa su plakanje i rečenice "neću da idem, hoću da ostanem kući da se igram" sastavni deo jutra svakog roditelja.

Ipak, kao uostalom u u samom životu, neka deca su kreativnija od druge, pa je tako jedan polaznik vrtića svoj revolt što mora da ide u vrtić, iskazao transparentnom "ispisnicom", uz sve izvinjenje što je njegova poruka takva.

 

Ne znamo kako da mu saopštimo činjenicu da ga čekaju još nešto više od dve decenije školovanja, a verujem da ni njegovim roditeljima nije lako.

Međutim, sudeći po talentu za pisanje koji je već sad ispoljio, pred njime je velika i svetla budućnost.

 

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/vesti/ne-zelim-da-idem-u-vrtic-malisan-ostavio-roditeljima-poruku-koja-je-raznezila-celu/87tfzy8

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakva su iskustva sa vasom decom...?

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, JESSY рече

Kakva su iskustva sa vasom decom...?

Za klinca sam plakao u kolima kad sam ga ostavio prvi put, za cerku javljam sledece nedelje kako je proslo... trudicu se da budem jak

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sin mi išo samo u pretškolsko, a ćera i u neki privatni vrtić.

Sve bilo normalno, bez ikakvih trauma.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, kopitar рече

Mislim da bi trebalo djetetu dati više vremena za prilagodbu i izbjegavati barem za početak duže od 4 sata boravka.

Код нас је баш ова метода упалила. Миц по миц, прво на 15 минута па пола сата итд. Све укупно трајало је привикавање око месец дана, тек је после две - три недеље први пут преспавао. Сад баш воли да иде, хвала Богу. А био је баш мали кад је морао да крене, са годину и по дана, мрвица...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Milica Bajic рече

Код нас је баш ова метода упалила. Миц по миц, прво на 15 минута па пола сата итд. Све укупно трајало је привикавање око месец дана, тек је после две - три недеље први пут преспавао. Сад баш воли да иде, хвала Богу. А био је баш мали кад је морао да крене, са годину и по дана, мрвица...

Moj je sa 3.5 kreni i još nije ni mjesec dana i upravo tako je išlo sa privikavanjem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, kopitar рече

Moj je sa 3.5 kreni i još nije ni mjesec dana i upravo tako je išlo sa privikavanjem.

А ми већ ево изгурали годину дана са другарима :)

кад се тако постепено навикне, после све промене ( соба, васпитачица и сл.) лако прихвата, показало се сасвим успешно код нас. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

polazak deteta u vrtic stvarno moze biti jedno veoma bolno iskustvo, kako za dete, tako i za roditelja...( posebno za majku )...lepo je sto danas postoje veoma raznovrsni periodi adaptacije i velika tolerancija, bar sto se tice privatnih vrtica, ali nije oduvek bilo tako...

s tugom se secam svog iskustva sa prvim detetom...budjenje u ranim jutarnjim satima (jer u 7h treba biti u kancelariji), trcanje do vrtica, ne zna se ko vise place...prvo odvjajanje...cerka mi se bas dugo privikavala na novo okruzenje i kolektiv...imala je svoju omiljenu vaspitacicu...kada ona nije tu, nece da ostane...eto i prilike da se napomene i znacaj vaspitaca u tom periodu...

sa sinom je to bilo lakse, a samim tim  i meni...plakao je samo prvi put...(valjda zato sto je musko....hahah..)...

u svakom slucaju , jedan neophodan period u zivotu, za koji bi se trebalo potruditi da bude sto bezbolniji za sve strane...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mi smo uglavnom izbegli, imali smo tu sreću da vrtić nije neophodan, na čemu smo zahvalni. Probali sa svom decom pomalo oko treće godine, odustali kad je bilo plakanja i "Tata, nemoj da ideš! Nemoj da me ostavljaaaš!" Nismo imali srca da forsiramo odvajanje nespremne dece ako nije bilo neophodno, a imali smo dobru volju da probamo jer nam se činilo da će možda želeti da se druže, igraju... Pa smo se igrali sa drugarima uz prisustvo bar jednog roditelja. Samo najstarija je stvarno uživala u vrtiću jedno vreme, od treće do četvrte godine, ali onda joj je sestra dovoljno porasla da bude zanimljiva za igru i nije htela da se odvaja od nje. Zanimljivo je da od prvog dana vole predškolsko/školu, valjda prosto budu dovoljno zreli u tom trenutku.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Paradoksologija рече

imali smo tu sreću da vrtić nije neophodan,

lucky you...:)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, JESSY рече

lucky you...:)

Znam, svesna sam toga, naglasila sam sreću i zahvalnost na tome namerno :)

  • Свиђа ми се 1

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...