Jump to content

Патријарх Иринеј: У Црној Гори Цркви горе него под Османлијама, а Србима него у НДХ

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Zayron рече

Ja sam, mu to objasnio da staroslovenski pojmovi i nazivi nemaju mnogo veze sa današnjim političkim ali on ne vjeruje.  

:) Све време причаш о нацији, а ја ти причам о народу, али ти упорно поистовећујеш та два појма. Нација је изум новијег времена, темељи се махом на политичким, географским одредницама. Американци, Аустралијанци итд. су нације проистекле из држава креираних на географским и политичким одредницама. На тему Американаца се већ дискутовало, тако да не мислим да опет крећем причу.

Мисли и веруј како желиш, имаш право и ја то поштујем. Мени је то битно у мом случају и ја мислим другачије. 

'' Чашу меда јошт нико не попи што је чашом жучи не загрчи,
чаша жучи иште чашу меда, смијешане најлакше се пију. ''  
Петар II Петровић Његош

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 56
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 часа, Брада рече

:) Све време причаш о нацији, а ја ти причам о народу, али ти упорно поистовећујеш та два појма. Нација је изум новијег времена, темељи се махом на политичким, географским одредницама. Американци, Аустралијанци итд. су нације проистекле из држава креираних на географским и политичким одредницама. На тему Американаца се већ дискутовало, тако да не мислим да опет крећем причу.

Мисли и веруј како желиш, имаш право и ја то поштујем. Мени је то битно у мом случају и ја мислим другачије. 

Hrvati i Srbi kao balkanski narodi i balkanske nacije su nasljedili samo ime, iste nazive koji izvorno nisu pripadali samo balkanskim Srbima i Hrvatima već mnogo starijim, ranijim konglomeratnim narodnim zajednicama ili plemenskim agregacijama tačnije kojih su i jedni i drugi bili članovima prije te diferencijacije i seobe na Balkan. Tada su ti pojmovi označavali sasvim drugi kontekst, konstelaciju i unutrašnji medjuodnos tih članova koji su bili Sloveni ali koji još recimo nisu stupili u interakciju sa starosjediocima Balkana, to se dešava tek kasnije u 5. 6, 7,  vijeku, dio njih ostaje u srednjoj i istočnoj  Evropi a dio njih nastanjuje Balkan i tamo stupa u interakciju s domorodim balkanskim i dinarskim stanovništvom ali si zadržavaju svoja izvorna imena Srbi i Hrvati (Srbové a Charvati) koji medjutim na Balkanu poprimaju drugi etnički, genetski, etnografsjki i na kraju i nacionalni i politički smisao i kvalitet praktično u svemu različit od tog početnog, izvornog osim po nazivu i po jeziku kroz koji vrlo sistematski i temeljito kulturno, vjerski (misli se na slovensku predhrišćansku pagansku ili rodnu vjeru, jazičestvo) i etnički asimiliraju domorodo stanovništvo Balkana, relikte romanskog, ilirskog, sarmatskog i trakijskog i svog ostalog obivateljstva. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Zayron рече

Hrvati i Srbi kao balkanski narodi i balkanske nacije su nasljedili ime, nazive koji izvorno nisu pripadali samo balkanskim Srbima i Hrvatima već starijim, ranijim konglomeratnim narodnim zajednicama. plemenskim agregacijama tačnije kojih su i jedni i drugi bili članovima prije te diferencijacije. Tada su ti pojmovi označavali sasvim drugi kontekst, konstalaciju i unutrašnji medjuodnos tih članova koji su bili Sloveni ali koji još recimo nisu stupili u interakciju sa starosjediocima Balkana, to se dešava tek kasbnije u 5. 6, 7,  vijeku, dio njih ostaje u srednjoj i istočnoj  Evropi a dio njih nastanjuje Balkan i tamo stupa u interakciju s domorodim stanovništvom ali si zadržavaju svoja izvorna imena Srbi i Hrvati (Srbové a Charvati) koji medjutim na Balkanu poprimaju drugi etnički, genetski, etnografsjki i na kraju i nacionalni i politički smisao i kvalitet u svemu različit od nog početnog, izvornog osim po nazivu. 

Управо ДНК истраживања и генетика (поред многих других доказа) показују да теорија о досељавању Словена на Балкан, нема везе са животом и реалношћу, но то је посебна тема. Отишли би у другу страну. Тако да тај аргумент стоји на климавим ногама, али доказ је политике и интреса.

'' Чашу меда јошт нико не попи што је чашом жучи не загрчи,
чаша жучи иште чашу меда, смијешане најлакше се пију. ''  
Петар II Петровић Његош

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Брада рече

Управо ДНК истраживања и генетика (поред многих других доказа) показују да теорија о досељавању Словена на Балкан, нема везе са животом и реалношћу, но то је посебна тема. Отишли би у другу страну. Тако да тај аргумент стоји на климавим ногама, али доказ је политике и интреса.

Ok, ja ti ne mogu pomoć kao ni tim koji vjeruju da je Zemlja ravna ploča. Arheološki i svi istorijski nalazi svjedoče o tim seobama. Ja sam pitao jednog takvog tvog istomišljenika, protivnika seoba. šta zna o zvaničnim, oficijalnim arheološkim dokazima seoba, nije mi bio u stanju to reći koji su to ili barem taj jedan glavni da navede. To sad pitam i tebe, da biste bili protiv nečega morate znati protiv čega ustvari jeste i kako izgledaju te teze protiv kojih postavljate svoje antiteze. Genetika naravno seobe takodjer potvrdjuje, dakle sasvim suprotno od tog što tvrdiš.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Zayron рече

Ok, ja ti ne mogu pomoć kao ni tim koji vjeruju da je Zemlja ravna ploča. Arheološki i svi istorijski nalazi svjedoče o tim seobama. Ja sam pitao jednog takvog tvog istomišljenika, protivnika seoba. šta zna o zvaničnim, oficijalnim arheološkim dokazima seoba, nije mi bio u stanju to reći koji su to ili barem taj jedan glavni da navede. To sad pitam i tebe, da biste bili protiv nečega morate znati protiv čega ustvari jeste i kako izgledaju te teze protiv kojih postavljate svoje antiteze. Genetika naravno seobe takodjer potvrdjuje, dakle sasvim suprotno od tog što tvrdiš.

Помоћ нисам ни тражио, а из наведеног контам да ме сматраш лудаком, чим ме поредиш са екипом који Земљу сматрају плочом.Тако све и креће, карикирањем и ниподаштавањем. Докази су многобројни и потичу из најразличитијих извора. На овој теми се дискутује о положају СПЦ у Црној Гори и изјави патријарха и не желим да је спамујем даље. 

'' Чашу меда јошт нико не попи што је чашом жучи не загрчи,
чаша жучи иште чашу меда, смијешане најлакше се пију. ''  
Петар II Петровић Његош

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Брада рече

Помоћ нисам ни тражио, а из наведеног контам да ме сматраш лудаком, чим ме поредиш са екипом који Земљу сматрају плочом.Тако све и креће, карикирањем и ниподаштавањем. Докази су многобројни и потичу из најразличитијих извора. На овој теми се дискутује о положају СПЦ у Црној Гори и изјави патријарха и не желим да је спамујем даље. 

1. Neinformovanost i neznanje nikad nisam smatrao ludilom.

2. S tim seobama si započeo ti, negiraš dokazana fakta a nemaš protudokaze.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Zayron рече

1. Neinformovanost i ne znanje nikad nisam smatrao ludilom.

2. S tim seobama si započeo ti, negiraš dokazana fakta a nemaš protudokaze.

1. Неистомишљенике не називам неинформисаним и незналицама. Имаш право да подржаваш коју год теорију хоћеш, не тиче ме се. То је твоја воља.

2. То сам напоменуо, пошто ме две странице убеђујеш о појмовима народа и нације, па си се позвао и на досељавање Словена. Да ли ове Велико Хрватске будалаштине називаш историјским изворима? Црвене и Беле Хрватске joooj

https://hr.wikipedia.org/wiki/Crvena_Hrvatska 

Рекао сам да нећу да спамујем тему даљим објашњавањима, јер ће је закључати. 

'' Чашу меда јошт нико не попи што је чашом жучи не загрчи,
чаша жучи иште чашу меда, смијешане најлакше се пију. ''  
Петар II Петровић Његош

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Брада рече

1. Неистомишљенике не називам неинформисаним и незналицама. Имаш право да подржаваш коју год теорију хоћеш, не тиче ме се. То је твоја воља.

2. То сам напоменуо, пошто ме две странице убеђујеш о појмовима народа и нације, па си се позвао и на досељавање Словена. Да ли ове Велико Хрватске будалаштине називаш историјским изворима? Црвене и Беле Хрватске joooj

https://hr.wikipedia.org/wiki/Crvena_Hrvatska 

Рекао сам да нећу да спамујем тему даљим објашњавањима, јер ће је закључати. 

1. Neistomišljenike ja nazivam informovanim ako informisani jesu i neinformovanim ako informisani nisu. A pošto ti tvrdiš da si informisan onda ti se izvinjavam, samo mi je čudno kako si onda na osnovu ovih i njima sličnih informacija uspio zaključiti da seoba nije bilo? Na osnovu dokazane i ispravne faktografije si uspio doći do pogrešnog i neispravnog zaključka? To je vrlo začudjujuće. Ako si informisan kao što kažeš onda znaš dobro šta je ovo i čega je sve to dokazom.

https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/slovanska-sekerovita-hrivna-121260/

https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/slovanske-dvojhrote-hrivny-154618/

http://www.hradiska.sk/2012/06/kovovacstvo-zelezne-hrivny-v-staroveku.html

http://www.cevnad.sav.sk/aktivita_1_1/SZ_14.pdf

https://tinyurl.com/yaloaxuk

https://tinyurl.com/ycxjp7kw

https://tinyurl.com/y8fvfyrz

2. O ovom je bila riječ:

http://www.protobulgarians.com/Czech translations/Pracharvati a prabulhari.htm

https://www.slavorum.org/white-croats-migrating-slavic-tribe/

http://baitsar.blogspot.com/2017/12/1831.html

https://borys-javir.livejournal.com/90674.html

https://borys-javir.livejournal.com/90919.html

https://www.proza.ru/2014/07/10/125

https://zbruc.eu/node/20664

I ako si informisan onda sigurno znaš zašto se platno zove platno, to je takodjer jedan od dokaza seoba! :D 

Što se tiče mene rasprava je završena dok ne doneseš dokaze protiv seoba, ako treba i na nekoj drugoj temi.

Dokazi seoba Slovena: Samo još preostaje objasniti šta je to ustvari na slikama, kakvi su to predmeti, kako se zovu i čemu služe. I zašto su ti čudni predmeti koje mnogi od vas vide sad prvi put u životu i nisu znali ni da postoji tako nešto, upravo jedni od ključnih dokaza Seoba Slovena i na koji to način tačno ovi arheološki artefakti i nalazi te seobe tako neosporno i neoborivo dokazuju? A zaista dokazuju i predstavljaju neoboriv naučni dokaz poznat u cijelom akademskom svijetu i radi kojeg nijedan univerzitet u svijetu nije u stanju prihvatiti se tog rizika da to osporava bez dokaza i ne usudjuje se naučavati nešto drugo tj. da seoba nije bilo ukoliko želi da ostane u ozbiljnoj nauci i ne diskredituje svoj naučni ugled i akademski nivo u svijetu. Pošto tvrdiš da si dobro i ispravno informisan onda ćeš to takodjer sigurno znati.

7207_vpTTij.tn.jpg

 

bojna08%20(2).jpg

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Брада рече

Управо ДНК истраживања и генетика (поред многих других доказа) показују да теорија о досељавању Словена на Балкан, нема везе са животом и реалношћу, но то је посебна тема. Отишли би у другу страну. Тако да тај аргумент стоји на климавим ногама, али доказ је политике и интреса.

О, има и то још како. Не само археологија него и наша генетика показују да је теорија о досељавању Словена на Балкан у вековима након пропасти Западног римског царства јака као земља. Али ствар је у томе што наши преци нису само ти Словени, него и овдашњи староседеоци. "Во времја оно", Словена је више било него балканских староседелаца, а ми смо данас, сплетом дугог низа констатних околоности, антрополошки (читај и генетски) у далеко већем проценту балкански староседеоци него Словени.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Поуке.орг инфо рече

 

Ако је патријарх потпуно у праву, како каже о. Драгојловић, да ли то значи да је највећи пробем Срба у НДХ био што нису могли да имају двојно држављанство и што нису могли да се запосле у државној служби?

Ја не знам да ли сам ја луд, али да ли су људи свесни шта је била НДХ? Мени су бабину рођену сестру са целом породицом смакли маљевима и бацили у јаму, кости им никад нису сакупљене, остала су само имена ње, њеног мужа и њихове деце од којих нико није дочекао крај рата, а то је само један промил онога што је била НДХ... О оваквим изјавама и квалификацијама имам такво мишљење да се одјављујем са ове теме јер је боље да ћутим.

И @Поуке.орг инфо, због чега сте, морам да приметим једини у Србији, у наслов и теме и вести на сајту, ставили да је патријарх рекао да је Србима у Црној Гори горе него у НДХ? Наслов ЖРУ није пренет ни са Блица, ни из Курира, Информера и сличних, да ли уредништво ЖРУ лично сматра да је положај Срба у ЦГ гори од положаја Срба у НДХ, или је заиста неко од патријархове изјаве да се положај Срба у ЦГ може упоредити једино са положајем у Хрватској у време НДХ-азије извео закључак да је он рекао да је тај положај гори? :krstix:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...