Jump to content

Клуб мајки

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 374
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Пре сат времена, Milica Bajic рече

:sunce:

IMG_20191122_205953.jpg

U pa vi ste veliki dečko :sunce:.

Mi smo još mali i svašta trpamo u usta :0426_feel:.

Zato volim igraonice, nema ničeg sitnog na podu (koliko god da vodim računa, svašta može da se razbaca).

20191105_184147.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Natasa. рече

U pa vi ste veliki dečko :sunce:.

Mi smo još mali i svašta trpamo u usta :0426_feel:.

Zato volim igraonice, nema ničeg sitnog na podu (koliko god da vodim računa, svašta može da se razbaca).

20191105_184147.jpg

Baš je sladak tvoj sinčić.:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Natasa. потпуно разумем...и ја сам се трудила (и још то радим) да предухитрим све могуће сцене, мада сам имала срећу са тим трпањем у уста, никад то није радио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Milica Bajic рече

И личи на Наташууу копи пејст хихихи

Baš onako kako Bog zapoveda :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Natasa. рече

Trebalo da kupim nešto sebi za zimu, već guram peti mesec. Ja zaboravim i potrošim pare na malog joooj.

Je l vam se to dešava :smeh1:?

Redovno....joooj ja ne mogu stići na red...i kad krenem sebi da kupim, obavezno to ne bude....:D...dešava se da sebe obradujem:mazenje:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.11.2019. at 12:50, Milica Bajic рече

Мени се то показало ужасно незахвалним :( У парку је исто тражио да се играм са њим, једва се привикао на децу у вртићу итд. 

Kod nas nema nikakvih problema na tom frontu, lako se adaptirao na jaslice, baš voli da ide. Mi se igramo sa njim i volimo, ali je naviknut i da se igra sam. Kako kad. 

Iskreno retko šta sam pravila, maksimum moje kreacije je bio da slaže gumene figurice životinja na odgovarajuće kartice sa slikom, a i kartice nisu bile moja kreacija nego iz Vulkana :D

Jako mi je bitno da ume sam da se igra. Mene smaraju autići i to, ja mu čitam, igramo se plastelinom i crtamo zajedno. Muž ima više smisla za autiće, kamiončiće i avione :)

u parku se ne igram sa njim, tu mi je vrhunac pažnje da gledam da ne slomi vrat :D i da ne ugura ono od maslačka u usta kad hoće da duva, jer je užasan osećaj. (Pitajte me kako znam xD) 

sad smo kod moje majke u gostima i kucanje na forumu dugujem onim velikim kockama za slaganje. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.11.2019. at 12:50, Milica Bajic рече

Мени се то показало ужасно незахвалним :( У парку је исто тражио да се играм са њим, једва се привикао на децу у вртићу итд. 

Kod nas nema nikakvih problema na tom frontu, lako se adaptirao na jaslice, baš voli da ide. Mi se igramo sa njim i volimo, ali je naviknut i da se igra sam. Kako kad. 

Iskreno retko šta sam pravila, maksimum moje kreacije je bio da slaže gumene figurice životinja na odgovarajuće kartice sa slikom, a i kartice nisu bile moja kreacija nego iz Vulkana :D

Jako mi je bitno da ume sam da se igra. Mene smaraju autići i to, ja mu čitam, igramo se plastelinom i crtamo zajedno. Muž ima više smisla za autiće, kamiončiće i avione :) mada sa tim se sam igra.

u parku se ne igram sa njim, tu mi je vrhunac pažnje da gledam da ne slomi vrat :D i da ne ugura ono od maslačka u usta kad hoće da duva, jer je užasan osećaj. (Pitajte me kako znam xD) 

sad smo kod moje majke u gostima i kucanje na forumu dugujem onim velikim kockama za slaganje. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми смо у фази навикавања на наочарице. Наследник уме сам да их стави и скине. Знали смо и пре него што смо почели, да простите, да радимо на потомству да му наочаре не гину, али нисмо очекивали овако рано. Цео град сам обиграла да нађем оквир за његов узраст. Он је био веома смирен код дечијег офталмолога и сарађивао са њим. Чак су му и без проблема ширили зенице. Иначе сам још од прве посете саветовалишту приметила да сарађује само са лекарима, који се мени допадају и који нас третирају као људска бића.

Што се игре тиче игра се сам, ми се играмо са њим или с другом децом. Највише воли аутиће. Они му никад не досаде, чак иако су старији. Приметила сам да воли и "жанске" игре. Своје плишане играчке ставља на ношу, ставља им своје портикле и храни их, облачи их обува у своје ствари. И немој да ми неко каже да ће због тога бити девијантан. И мој супруг боље кува од мене и од првог дана учествује у свему, од УЗ прегледа и амниоцентезе у трудноћи до помагања око детета. Ако је мој отац могао мене да научи да мењам лицне, гумице, пловке и још неке послиће може и мушко дете да научи "женске" послове, који ће му помоћи да преживи као и да помаже изабраници свога срца. Сутра ће бити две и по године од његовог рођења, а већ самоиницијативно помаже у постављању и расклањању стола...

Не видим разлога зашто се родитељи не би играли са децом. То је здраво и за ментално и за кардиолошко здравље одраслих. А и ја сам још пре матуре, након неких разочарања, која су ми тад деловала огромно, схватила да нема најбоље другарице, да тај епитет заслужује једино моја мајка. Мени је дивно кад ме наследник узме за руке и одведе у ормар или на под...кад изводи бесне глисте, смеје се и виче:"Ене, мама." Сем тога деца нису самоникле биљке. "Деца су анђели кроз које Бог пројављује веру у човека." Свети Јустин Ћелијски. Ако ми није тешко да радим два посла( а ни о једном нисам маштала током гимназијских и студентских дана), није ми тешко ни да се играм. Сем тога почела сам да га остављам са пет месеци и да радим. Морам то некако да му накнадим.

А да. Телефон му не дајемо, таблет немамо, комп стоји у торби кад је он будан и код куће. За цртаће сам питала стручно лице. Речено ми је пола сата дневно максимално и обавезно да сваки садржај буде на српском језику. До пластелина још нисмо стигли. Користи воштане боје. Одавно користи воштане боје. Речено нам је да то развија моторику руку. 

У вртић иде од краја јуна. Презадовољни смо васпитачицама. И оне њега баш хвале од почетка. Једе, спава, игра се, добар је према другој деци, чува играчке...Само је више пута боловао од вртићитиса, а ја сам патила. Али боље сад него кад крене у школу. А и то ће оснажити његов имунитет и ојачати моје живце.

Извините због количине података. Сами сте ми дали шлагворт.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Укључила сам комп само да вам назовем Бога и приупитам за јуначко здравље. Али ето расписах се. Можда претерано. Али, површност ми никада није била јача страна, па се не бих томе учила у овом добу када имам старачку далековидост.

Иначе, задња два дана сам баш уморна и расејана. 

Како сте ви? Како ваши наследници?

Украшћу од вашег времена још један пасус. Нисам се уобразила и нисам вас заборавила. Само више нисам власник свог времена. И нисам више тако усамљена и неиспуњена да бих већи део ноћи висила у виртуелном свету. Волела бих да знате да и када немам времена, снаге, живаца или ме једноставно мрзи да вам се јавим ви сте увек са мном у срцу и у молитвама. 

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...