Jump to content

Koliko veliku platu bi trebalo da imaju "žene koje ne rade ništa"

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 минута, ВИЛМА рече

Bilo bi dobro kada bi se vise cenio i uvazavao taj rad. Zena radi na poslu,posle nastavlja kod kuce,malo li je. I ne pitaju je da li moze, jednostavno mora. I opet sve postigne. Zato su zene superiorna bica :) 

Čuš da li može, voli ona to, to joj je sve u prirodi. Ribanje, kuvanje, peglanje, sve je to automatski kao disanje :D

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

To su nam napakovali da bi nas porobili.

Нажалост, ви жене сад и јсте робови, да сте бар робови некоме...него сте робови килавим мушкарцима. Добро, ти ниси Наташа, али велика већина жена јесте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Paradoksologija рече

Čuš da li može, voli ona to, to joj je sve u prirodi. Ribanje, kuvanje, peglanje, sve je to automatski kao disanje :D

Ovo sam i ja čula od druga, ženama su kućni poslovi u DNK. :)

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Paradoksologija рече

Plate za kućni rad bile su jedan od glasnijih zahteva drugotalasnog feminizma.

Не знам за ово, али и ако је исгтина...то је било само зато да би могли да тврдите да су жене домаћице робови.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Војвода7 рече

Нажалост, ви жене сад и јсте робови, да сте бар робови некоме...него сте робови килавим мушкарцима. Добро, ти ниси Наташа, али велика већина жена јесте.

Dok nisam zarađivala, znaš kakve sam osude trpela. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Војвода7 рече

Мушкарац треба да омогући жени услове да може неоптерећено да буде мајка, да не мора ничим другим да се оптерећује...

Пошто се наравно подразумева да жена не жели било чиме другим да се бави...пардон, оптерећује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, ninaana рече

Ovo sam i ja čula od druga, ženama su kućni poslovi u DNK. :)

Taj drugi X hromozom nam daje magične moći :smeh1:

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Natasa. рече

Dok nisam zarađivala, znaš kakve sam osude trpela. 

Од кога? Околине? Шта би ''та околина'' рекла за жену која је радила прије неких 70-80-90 година?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, GeniusAtWork рече

Пошто се наравно подразумева да жена не жели било чиме другим да се бави...пардон, оптерећује.

Не бих се сложио, жена треба да се бави чиме год хоће али без оптерећења. У мом граду, данас на овој врућини, десетине удатих жена шије обућу док су им дјеца у вртиићу, кад дођу кућу те жене преузимају сву бригу око дјеце, ...мужеви од тих жена су килави, неспособни

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, ninaana рече

@Војвода7 Šta da rade žena i deca kojima glava porodice ne daje dovoljno novca, a samo on zarađuje? 

Takvi vole i njenu platu da uzmu, nije ni zaposlenje garant finansijske sigurnosti.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Војвода7 рече

Од кога? Околине? Шта би ''та околина'' рекла за жену која је радила прије неких 70-80-90 година?

I pre se radilo, samo više na zemlji. 

Pre 70-80-90 godina bi me vilama izbacili iz kuće kao "jalovu" i "faličnu''. Tako da hvala nauci i progresu. Tad se ne bih verovatno ostvarila kao majka, pa ko zna šta bih radila i kakav bi mi život bio. Naravno, ne bi bio besmislen, skoncentrisala bih se na druge stvari.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, ninaana рече

@Војвода7 Šta da rade žena i deca kojima glava porodice ne daje dovoljno novca, a samo on zarađuje? 

To je nasilnik.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Војвода7 рече

Од кога? Околине? Шта би ''та околина'' рекла за жену која је радила прије неких 70-80-90 година?

Moja majka se zaposlila 1968., moje bake 30ih, moja prabaka u 19. veku. Sigurno da je svakoj ženi u svakom trenutku svako imao ponešto da prigovori, ali nema potrebe da se pravimo da živimo u nekoj večnoj buržoaskoj bajci.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...