Jump to content

Патријарх и архијереји на отварању изложбе "Митрополит Михаило - 120 година од упокојења" (ВИДЕО+ФОТО)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Његова Светост Патријатх српски г. Иринеј, у пратњи архијереја учесника заседања Светог Сабора, отворио је 2. маја 2018. године у Музеју Српске Православне Цркве изложбу „Митрополит Михаило - 120 година од упокојења“ која је приређена поводом славе Богословије Светог Саве.
 
 
dsc_0567b.jpg
 
Митрополит Михаило је био ученик и професор ове Богословије, а у његово име тадашња Београдска богословија је добила име Богословија Светог Саве. У време управе митрополита Михаила, Српска Црква у Кнежевини Србији је 1879. године добила аутокефалност. Организатор изложбе је Богословија Светог Саве у сарадњи са Библиотеком Српске Патријаршије, Музејем Српске Православне Цркве, Управом Двора Његове Светости и Патријаршијском ризницом.
 
dsc_0574s.jpg
 
Приређивачи, иницијатори и идејни творци изложбе су ученици петог разреда Богословије Светог Саве, богослов Немања Спасојевић и монах Игнатије Марковић. Отварање изложбе улепшао је својом песмом хор Богословије Светог Саве под управом диригента мр Бранка Тадића.
 
dsc_0581i.jpg
 
О изложби су говорили ђакон Владимир Радовановић, управник Музеја Српске Православне Цркве, у име приређивача Стефан Глигић и монах Игнатије Марковић. Отварању изложбе присуствовали су и ученици и професори Богословије Светог Саве на челу са ректором Богословије протојерејем-стврофором др Драганом Протићем, монаси, свештеници, верни народ. Изложба ће бити отворена до 2. јуна 2018. године.
 
фото: ђакон Александар Секулић
 
 
dsc_0592i.jpg
 

View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...