Jump to content

Опет и опет - суспектна сновиђења код Архимандрита Никодима (Богосављевић)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 минута, Isusovo magare рече

Znači "sveti Oče Papa" ti znaš da nisi svet i da je to samo tvoja titula..

Па кад ти тако кажеш, ко сам ја да се противим 12:smeha:

По призиву смо и ми "свети Божији", а сад да ли ћемо да се одазовемо, то је друго питање. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Па кад ти тако кажеш, ко сам ја да се противим 12:smeha:

По призиву смо и ми "свети Божији", а сад да ли ћемо да се одазовемо, то је друго питање. 

Код нас Православних пред Причешће на Литургији изговарају се речи "светиње светима" након којих наступа Причешће. То јест, светиње (Тело и Крв Христова) дају се светима (свима нама). Па ти види.... :)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ведран* рече

Код нас Православних пред Причешће на Литургији изговарају се речи "светиње светима" након којих наступа Причешће. То јест, светиње (Тело и Крв Христова) дају се светима (свима нама). Па ти види.... :)

A nedaj Bože,

I ovako mi srce lupa kad idem na pričest..:blush:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Isusovo magare рече

Vladan obeća pronjuskati o toj temi ali mi nista ne javi..

Немам инспирацију нешто, шта да ти кажем... Никако да ми кликне.

Али ево претече ме Ведран свеж и одморан од форума :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Vladan ::: рече

Немам инспирацију нешто, шта да ти кажем... Никако да ми кликне.

Али ево претече ме Ведран свеж и одморан од форума :)

Ma priznaj da si lijenčina..:suncanje:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Isusovo magare рече

Ma priznaj da si lijenčina..:suncanje:

Па овај како се каже у ствари мислио сам међутим у сваком случају него овако свакако није ништа спорно али ипак мада некако јесте ту негде... Ааа шта си оно хтела да кажеш? :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Vladan ::: рече

Па овај како се каже у ствари мислио сам међутим у сваком случају него овако свакако није ништа спорно али ипак мада некако јесте ту негде... Ааа шта си оно хтела да кажеш? :D

Ja bar priznam da mi se neda čitati a opet volim nešto saznati ali na brzinu..zato imam"kišnog čovjeka" koji mi sve lijepo servira na pladnju..a štaš jednostavno dobra dušica..:sunce:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Isusovo magare рече

Ja bar priznam da mi se neda čitati a opet volim nešto saznati ali na brzinu..zato imam"kišnog čovjeka" koji mi sve lijepo servira na pladnju..a štaš jednostavno dobra dušica..:sunce:

Па ово за поуке на брзину ОК, форум Поука је баш за то :)

Оно око неког кишног човека не капирам то је нека ваша интерна шала са оне Зоранове теме изгледа... ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Vladan ::: рече

Па ово за поуке на брзину ОК, форум Поука је баш за то :)

Оно око неког кишног човека не капирам то је нека ваша интерна шала са оне Зоранове теме изгледа... ne_shvata

Tak je..

Ali stvarno ajd zamisli,čovjek se ubi čitajući i učeći(mislim na Zorana)a mi fino to sve dobijemo "servirano" bez muke..

Aaaaa...:skidamkapu:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Isusovo magare рече

Tak je..

Ali stvarno ajd zamisli,čovjek se ubi čitajući i učeći(mislim na Zorana)a mi fino to sve dobijemo "servirano" bez muke..

Aaaaa...:skidamkapu:

И не само од њега него има овде ваздан чланака и књига од других учењака које су нам на располагању.

Сви ми овде који нешто дискутујемо и претресемо неку тему са свих страна и онда дође неко и то чита натенане све готово и сварено :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Vladan ::: рече

И не само од њега него има овде ваздан чланака и књига од других учењака које су нам на располагању.

Си ми овде који нешто дискутујемо и претресемо неку тему да свих страна и онда дође неко и то чита натенане све готово и сварено :)

Jesi čitao Filokaliju i imali koristi za laike s obzirom da je namjenjena monasima?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, kopitar рече

Jesi čitao Filokaliju i imali koristi za laike s obzirom da je namjenjena monasima?

Јесам одавно неке делове који су објављени. Има користи али је потребно да се има доста искуства да се не утрипује човек и бави стварима које нису по његовој мери.

Неки кажу да се не чита уопште неки да се чита ради смирења да видимо колико смо ништа у односу на Оце. Ја сада углавном погледам Лествичника и Никодима Агиорита ако ми нешто затреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Saudijska Arabija priznala da je zemlja okrugla

Odmah propukli tamo gradjanski nemiri, nekoliko desetina mrtvih tokom demonstracija i protesta u Rijadu!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...