Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, kopitar рече

Da li te ovo zbunilo.

Не него оно што сам цитирао у првој поруци о тексту, и то не збунило него је указивало на вечност оваквог непреображеног света или макар на двосмисленост или недореченост у вези тога.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 15 минута, Vladan :::. рече

Не него оно што сам цитирао у првој поруци о тексту, и то не збунило него је указивало на вечност оваквог непреображеног света или макар на двосмисленост или недореченост у вези тога.
 

Kako nešto može biti vječno ako već sad nije vječno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, kopitar рече

Kako mi koji ćemo proći i umrijeti smo već sada vječni.

пре 4 часа, kopitar рече

Zar ovo ne potvrđuje Avionu tezu da prelazimo u kompletu.

 

пре 4 часа, Vladan :::. рече

Наша тела, особе, личности, душе у комплету да, али ово може да изгледа и као цео свет, све оно што нас окружује а то мислим да је спорно јер каже: "и смрти неће бити више, ни жалости ни јаука, ни бола неће бити више; јер прво прође" а свега тога сада овде има колико хоћеш и мислим да не би било добро да још постане и вечно.

Имаш и тумачења да је смрт осим казне Адаму била и решење да грех и зло не постану вечни него да смрћу остану овде. Ако сам у праву онда овај тврди да је ИХ учинио супротно тј. овоме свету и свему што је у њему дао вечност. А мени се то нешто баш и не свиђа :) 

Ето... направили смо пун круг са агрументима :) 
 

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Vladan :::. рече

 

Ето... направили смо пун круг са агрументима :) 
 

Vječnost je u nama i u svemu stvorenom prisutna kao sjeme i po tome je ovaj svijet viječnan već sad i to je bitno, ono što će proći  neće samo tako nestati već  će novo postati i poslužiti će svojoj svrsi  i ako znamo da je smrt  pobijeđena od uvjek u IK i da je ta  pobjeda  u nama, ipak djeluje princip tijela i krvi koji nam govori da smo smrtni i mi samo to možemo vidjeti i znati a ovo drugo vječno  možemo samo u vjeri i DS.

U DS sve postoji i neće samo tako mađioničarski nestati nego svrsishodno i transformacijski preći u ono što već u Bogu jeste u punini. ( bez gubitka energije) . Zato je ovo prolazno tu da posluži ovom vječnom. Zato je Isus jednako Bog i dok je umirao na križu i dok je s Ocem i DS u slavi a tako i sve stvoreno i ako je u bolu i propadljivosti i sada skriveno ne znači da je u DS i u vječnosti.  Zato možemo reći da je sve stvoreno  potencijalno vječno  u DS jer da nije ne bi ni postojalo.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Vladan :::. рече

....

Ако је мислио на непреображен то по мени не стоји а ако на преображен онда је то оно што већ говориомо и слажемо се.
 

preobražen u personalnom smislu dakle za tebe lično, a ne preobražen za nekog drugog

(tu se onda može postaviti pitanje pa čekaj jel objektivno preobražen ili je nepreobražen? opet cela teologija je personalan: da za tebe je probražen, da za nekog drugog je i dalje ne preobražen, ali to što za nekoga jeste a za drugoga nije ne znači da za tebe OBJEKTIVNO nije preobražen, za tebe OBJEKTIVNO jeste preobražen (znam da zvuči malo čudno))

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zbog ovakvih zavrzlama bez odgovora- milioni ljudi su prešli u islam kad je bilo vreme.

Najkulturniji, najpismeniji, najurbaniji, najbogatiji deo sveta (narod na prostoru Aleksandrijske, Jerusalimske, Antiohijske a kasnije i Carigradske eparhije) prešao je na islam u roku od odmah.

Napustiše pravoslavlje i pređoše na jednu krajnje racionalističku religiju (koliko god to zvučalo čudno ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Tumaralo. рече

Zbog ovakvih zavrzlama bez odgovora- milioni ljudi su prešli u islam kad je bilo vreme.

Najkulturniji, najpismeniji, najurbaniji, najbogatiji deo sveta (narod na prostoru Aleksandrijske, Jerusalimske, Antiohijske a kasnije i Carigradske eparhije) prešao je na islam u roku od odmah.

Napustiše pravoslavlje i pređoše na jednu krajnje racionalističku religiju (koliko god to zvučalo čudno ).

Pa zvuči čudno, jer pravoslavlje je pre svega opit.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Tumaralo. рече

Zbog ovakvih zavrzlama bez odgovora- milioni ljudi su prešli u islam kad je bilo vreme.

Najkulturniji, najpismeniji, najurbaniji, najbogatiji deo sveta (narod na prostoru Aleksandrijske, Jerusalimske, Antiohijske a kasnije i Carigradske eparhije) prešao je na islam u roku od odmah.

Napustiše pravoslavlje i pređoše na jednu krajnje racionalističku religiju (koliko god to zvučalo čudno ).

Ponuđeno im je sreća i uživanja u duhovnoj trgovinsko odnosu sa Bogom što je najprihvatljivija stvar za ljudsku narav..ja tebi Bože to i to a ti meni to i svi sretni.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pa zvuči čudno, jer pravoslavlje je pre svega opit.

Drugim riječima ti ljudi su bili samo formalni kršćani kao što su i danas većina i kad im je ponuđeno nešto drugo " korisnije" zašto ne.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Večnost ovoga sveta koji se preobražava, obožuje u Hristu, Sinu Božjem, jeste u stvaranju tog istog sveta kroz večnog Isusa Hrista.

Svet stvoren iz vanvremene dimenzije, punoću je dobio u bespočetnom i beskrajnom Telu, jer je tako i tada stvoren. Kontradiktorno punoću je oduvek i imao a mi govorimo da ju je zadobio.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Tumaralo. рече

A jel ima svaki čovek preegzistenciju?

Ja bi rekao samo oboženi ali ko sme da tvrdi da to nismo svi iz te Hristove perspektive u Njemu samome.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Večnost ovoga sveta koji se preobražava, obožuje u Hristu, Sinu Božjem, jeste u stvaranju tog istog sveta kroz večnog Isusa Hrista.

Svet stvoren iz vanvremene dimenzije, punoću je dobio u bespočetnom i beskrajnom Telu, jer je tako i tada stvoren. Kontradiktorno punoću je oduvek i imao a mi govorimo da ju je zadobio.

Zato smo već sad ili poznati ili nepoznati za Boga a to stanje i mi sami ako smo u DS prepoznajemo već sad ili ne prepoznajemo ako smo mrtvi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...