Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 3 минута, Bokisd рече

Pa, kako je 'sa' telom, ako, tek treba da ,...И Реч се оваплоти и станова међу нама...

U svojoj Ipostasi ( Licnosti ) nema telo, jer, je prosta pre ovaplocenja i slozena posle  ovaplocenja. ( Damaskin ).

Pa, kako, koji svetac veli ? Treba da nadjes jasno i nedvosmileno ucenje i citate i tekstove koji eksplicitno pricaju,...slicnim jezikom i izrazima kojima se i ti koristis.....da bi dokazao svoju  pricu...

Kako koju veru ? :scratch_head:

Неверниче!

Не траже се речи и цитати него мисли. Зато си ти и буквојед јер само ждереш слова, а не мислиш. Зато ми и наводиш оно изнад. 

Теби се јавио Христос, оваплотивши се. И Јован ти каже да је Он Логос. А ко је Он? Он је Син Божији и Син човечији. 

Ти у својим санатањима исповедаш некога другога бестелесног Логоса и некога другога Христа, који је замишљен, а не стваран.

Тој вери се може приступити само гаћологијом, али не кроз откривену истину. Јер јеванђеље ти говори друго, разарајући твоје умовање. Јер ви негирате Христа да би одржали своје бљувотине. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Milan Nikolic рече

Како може бити тело пре времена?

Аслан с тобом и мишевима!

Како ти можеш бити беспочетан?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

Неверниче!

Не траже се речи и цитати него мисли. Зато си ти и буквојед јер само ждереш слова, а не мислиш. Зато ми и наводиш оно изнад. 

Теби се јавио Христос, оваплотивши се. И Јован ти каже да је Он Логос. А ко је Он? Он је Син Божији и Син човечији. 

Ти у својим санатањима исповедаш некога другога бестелесног Логоса и некога другога Христа, који је замишљен, а не стваран.

Тој вери се може приступити само гаћологијом, али не кроз откривену истину. Јер јеванђеље ти говори друго, разарајући твоје умовање. Јер ви негирате Христа да би одржали своје бљувотине. 

Ma, ne. :0201wink:

Ovo je, dosad, tvoja najzesca projekcija tudje licnosti . :bu:

Negiramo Hrista ? 

Svasta od tebe. Ovaj put si stvarno preterao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Ovo je, dosad, tvoja najzesca projekcija tudje licnosti . :bu:

Па ти ни ово не умеш да напишеш, а да буде смислено. :))

Сарагуда ће ти објаснити шта је пројекција, да се не бламираш. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ведран* рече

Неверниче!

Не траже се речи и цитати него мисли. Зато си ти и буквојед јер само ждереш слова, а не мислиш. Зато ми и наводиш оно изнад. 

Теби се јавио Христос, оваплотивши се. И Јован ти каже да је Он Логос. А ко је Он? Он је Син Божији и Син човечији. 

Ти у својим санатањима исповедаш некога другога бестелесног Логоса и некога другога Христа, који је замишљен, а не стваран.

Тој вери се може приступити само гаћологијом, али не кроз откривену истину. Јер јеванђеље ти говори друго, разарајући твоје умовање. Јер ви негирате Христа да би одржали своје бљувотине. 

Негирате ви теологију о Иманентној Тројици. Ви сте слепљени за тело, а тело шта користи? Лепо Палама каже да је тело Христово на Тавору било само као стакло кроз које просијава нестворена светлост, али не, ви тврдите да тело садржи саму ту светлост, да се наша природа измешала са Божијом природом. Јасно је то рекао о.Зоран, може сада до бесвести да се фолира као да је то било реторички. Такве форе су смрт за теологију.

Наглашавам да је тело заправо једини пут нашег спасења, јер смо сами телесни и добијамо биће од наше природе. Али то не значи да се наше учествовање у Божијем животу, Који је узео тело на Себе, може тако срамотно изједначити са беспочетношћу и вечношћу какве има само и једино Сушти, Кога оци називају и Надбогом, управо да се не би помамили да се изједначимо с Њим како је немогуће, иако постајемо богови по благодати.

Она фора о.Зорана о две вечности (то учење где се говори о две вечности је до даске злоупотребио), као прва је само за самог Бога а друга и за нас саме, да би све то убацио у преегзистенцију, нема никаквог оправдања нити доказа. Постоји само ваше срамотно, боље рећи бесрамно срозавање и злоупотребљавање отачких цитата, које сте унаказили до најтужнијих размера.

  • Свиђа ми се 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Milan Nikolic рече

Негирате ви теологију о Иманентној Тројици. Ви сте слепљени за тело, а тело шта користи? Лепо Палама каже да је тело Христово на Тавору било само као стакло кроз које просијава нестворена светлост, али не, ви тврдите да тело садржи саму ту светлост, да се наша природа измешала са Божијом природом. Јасно је то рекао о.Зоран, може сада до бесвести да се фолира као да је то било реторички. Такве форе су смрт за теологију.

Наглашавам да је тело заправо једини пут нашег спасења, јер смо сами телесни и добијамо биће од наше природе. Али то не значи да се наше учествовање у Божијем животу, Који је узео тело на Себе, може тако срамотно изједначити са беспочетношћу и вечношћу какве има само и једино Сушти, Кога оци називају и Надбогом, управо да се не би помамили да се изједначимо с Њим како је немогуће, иако постајемо богови по благодати.

Она фора о.Зорана о две вечности (то учење где се говори о две вечности је до даске злоупотребио), као прва је само за самог Бога а друга и за нас саме, да би све то убацио у преегзистенцију, нема никаквог оправдања нити доказа. Постоји само ваше срамотно, боље рећи бесрамно срозавање и злоупотребљавање отачких цитата, које сте унаказили до најтужнијих размера.

Иманентни, јеси ли ти то мени нешто реплицирао? 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Извини ако сам пореметио твоју нествореност.

Не секирај се. Тамо нема кретања па ни поремећаја. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него не рече ми. Можеш ли ти бити беспочетан?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ведран* рече

Не секирај се. Тамо нема кретања па ни поремећаја. :))

Ти се не секирај. Ја не верујем да сам већ тамо, коначно спашен. Свака вама част, али на толикој лудости, да прихватите могућност да се већ тамо башкарите. Ваљда зато и сада проводиш тако време. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Ти се не секирај. Ја не верујем да сам већ тамо, коначно спашен. Свака вама част, али на толикој лудости, да прихватите могућност да се већ тамо башкарите. Ваљда зато и сада проводиш тако време. :)

"А што воли да лаже! Да не поверује човек!"

( @Trifke дај убачи Шојића у оригиналу) :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...