Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ајме што нам је Аминистрација ефикасна!

Тек што је Вукман провирио из рова, оде му глава! :))

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 7 минута, Ведран* рече

А што ти то питаш? Као интимни познавалац "богословске тројице", знаш све одговоре на сва та питања?

Или те спопала нека напаст па сад, не дај Боже, хоћеш да научиш нешто од, како рече, самозадовољних, самопризнатих, с ума сшедших клеветника. :))

Питам зато што постоји могућност да ја нешто грешим по овим питањима којима се бавимо. Ако можете да ме уверите у то био бих вам захвалан.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Питам зато што постоји могућност да ја нешто грешим по овим питањима којима се бавимо. Ако можете да ме уверите у то био бих вам захвалан.

Ма ја у то не верујем! 

Ма јок! Нема шансе! 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Milan Nikolic рече

Ако можете да ме уверите у то био бих вам захвалан

Дајте овом господину 3000 дин ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Milan Nikolic рече

Па једно оваплоћење, које имамо у предању. Питао сам нешто, да ли је то ваше становиште, по коме можемо рећи да Христос никада није био са Оцем небеским, а да није био оваплоћен?

Ima ovde nekih odgovora.

http://www.worldinvisible.com/library/athanasius/incarnation/incarnation.1.htm

" In our former book (The Contra Gentes) we dealt fully enough with a few of the chief points about the heathen worship of idols, and how those false fears originally arose. We also, by God's grace, briefly indicated that the Word of the Father is Himself divine, that all things that are owe their being to His will and power, and that it is through Him that the Father gives order to creation, by Him that all things are moved, and through Him that they receive their being. "

"It was natural and right, therefore, for the Word to use a human instrument and by that means unfold Himself to
all."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Milan Nikolic рече

у времену, које је одмах постало атемпорално

:0426_feel:

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ту сам поменуо оваплоћење у времену, које одмах (то оваплоћење) постаје атемпорално. Разумеју то ови махери, не брини се. :)

  • Хахаха 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Milan Nikolic рече

Ту сам поменуо оваплоћење у времену, које одмах (то оваплоћење) постаје атемпорално. Разумеју то ови махери, не брини се. :)

Da se malo nasalim,....temporalno ovaplocenje,.....javlja se atemporalno praocu Avramu, ....tako sto se taj dogadjaj vec desio ( u proslosti ) i on nije bio tamo ( jer se jos nije ovaplotio u telu ),....ali, kada se ovaplotio u telu,....atemporalno menja proslost i javlja se Avramu....  Povratak u buducnost , VI deo..... :stadaradim:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Milan Nikolic рече

Да ли треба разумети као да је Христос оваплоћен једном у времену, које је одмах постало атемпорално, тако да обухвати не само чин стварања, него и вечност до самог превечног рађања Сина од Оца? Да ли тако није било тренутка када Христос није био са Оцем, а да није био оваплоћен?

Људска природа се уипостазирала у Логосу. Логос је постао истинити човек и остао истинити Бог. Држимо се Халкидона. Оваплоћењем је људска природа у Христу била прожета свим енергијама божанства. Ако се држимо Паламе да ми можемо по благодати постати беспочетни и нестворени тим пре се то догодило са оваплоћеном природом која се употпуности обожила будући да је на неизрецив начин у Логосу примила сву пуноћу божанства телесно. Време је индивидуалног карактера а будући да је личност Исуса Христа божанска тј. беспочетна и нестворена тако је и природа коју је узео на себе потчињена његовој божанској вољи и преноси се у атемпоралну раван. За двоје људи време не мора тећи једнако, тако да није  време постало атемпорално него је такве природе његово биће, као што се Илија пророк могао јавити на гори Тавору без да је прошао иједан тренутак од његовог узимања са земље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Они вазда атемпорално замишљају као неки времеплов у којем идеш тамо-овамо.

Ја нисам склон да верујем Пијажеу када ригидно говори о степенима когнитивног развоја, али изгледа да је у једном засигурно био у праву. Неки људи никада не достигну ниво формалних операција који се обично достиже после једанаесте године живота. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Milan Nikolic рече

Ту сам поменуо оваплоћење у времену, које одмах (то оваплоћење) постаје атемпорално. Разумеју то ови махери, не брини се. :)

Ali nisi to rekao, rekao si

пре 1 сат, Milan Nikolic рече

Да ли треба разумети као да је Христос оваплоћен једном у времену, које је одмах постало атемпорално

Da ne ispadne da neko ovde veruje u atemporalno vreme :D

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
пре 37 минута, Матусал рече

Људска природа се уипостазирала у Логосу. Логос је постао истинити човек и остао истинити Бог. Држимо се Халкидона. Оваплоћењем је људска природа у Христу била прожета свим енергијама божанства. 

 Ако је Син "Онај Који Јесте", "Реч", "Логос"-Бог СЗ и НЗ! Киме и Кроз Кога се све ствара, а Киме Оживотворава,а све то у Символу Вере?

" у дан [у] који Јахве Бог направи земљу и небо, 5 и ниједан грм пољски још не беше на земљи, и ниједна трава пољска још не ницаше – јер још не пусти Јахве Бог дажда на земљу, и не беше земљанина да ради земљу, 6 али се пара са земље подизала и натапала сво лице земље. 7 И направи Јахве Бог земљанина [од] праха од земаље, и дуну му у нос дах живота и поста земљанин живо биће. 8 И засади Јахве Бог врт у Едему, на истоку; и онде постави човека, кога је направио..."

Допуна:

Са Киме Адам и Ева разговараше, од Кога се сакриваше док је шетао вртом? Те их на основу тог искуства Ђаво ушавши у змију превари?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Ведран* рече

Ајме што нам је Аминистрација ефикасна!

Тек што је Вукман провирио из рова, оде му глава! :))

Моја стара муштерија!12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...