Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

Људи, стварно нисмо у могућности да по 24 часа будемо на свим темама. И кад јесмо, обично више гледам оне теме које су се показале као проблематичне. Вазда се надамо да ће људи макар на овим теолошким темама да се уздрже од провокација једни рпема другима. То, наравно, не буде увек тако.

Молим вас стварно да се уздржите и од провокација и од одговора на провокације, јер ми је најгоре кад морам теолошке теме да затварам, посебно кад се доста дискутује, јер то и јесте смисао овог форума. Али опет морате да имате и ви на уму на каквој теми дискутујете, иако сам ја први који разуме колико је лако да се човек заборави кад дискусија крене неким одређеним смером.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Ово што брбљаш нема никакве везе са Максимовим текстом. Већ сам рекао шта је кеносис, и нигде нема да Бог ствара кроз усију. 

Imam sada još jedno mesto od Maksima gde tvrdi onako kako mogu da protumačim, ali nije eksplicitno. Iskreno, želim da pročitam celu Ambigvu 5 i drugo da bih natenane izdvojio za vas ono što mislim da bi bilo interesantno za našu priču.

Samo sam začuđen zašto ste toliko protiv stvaranja kroz suštinu Božiju, kada već imamo od Palame, neosporno, da je tako mislio. Zar mislite da se ne mogu tu neke naše razlike usaglasiti? Pa valjda niko od nas ne želi da apsolutizuje ili šta već suštinu Božiju.

Još bih pitao, šta mislite o Petrovom da smo pričasnici suštine Božije? I po tom imamo oprečna tumačenja, neko veli da je nepričasna, a opet i da smo pričasnici.

Zato kažem da je potrebno da gledamo da se usaglasimo a ne da se istrebimo, iako se ujedamo. A u vezi vaše teorije, neka ide kuda ide, sa njom se ne slažem, samo je užasno ako zbog toga anatemišete.

Ne prihvatam da zbog svog verovanja budem oklevetan da imam ,,krnjeg Hrista'' i tome slično. Na primer, kako može biti krnji Hristos ako, dakle kao primer, neverujem da ima nekih sada nerođenih koji bi bili već u ostvarenom, konačnom, eshatološkom Carstvu?

Ne postoji način da takvo verovanje prihvatim. Čak i da mi se ''javlja'' neko takav iz eshatona ne bih to prihvatio. Zato vas molim da me poštedite osuđivanja.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Апропо господин пријављивача (алтернативна реч за тужибабу) пада ми на памет лепа енглеска пословица "people who live in glass houses shouldn't throw stones".

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тада му рекоше Јудејци: Сада знамо да је демон у теби. Авраам умрије и пророци, а ти говориш: ко одржи ријеч моју неће окусити смрти вавијек.

Еда ли си ти већи од оца нашега Авраама, који умрије? И пророци помријеше. Ко се ти сам правиш?

А Исус одговори: Ако ја прослављам самога себе, слава је моја ништа. Отац је мој онај који ме прославља, за кога ви говорите да је Бог ваш,

И не познајете га, а ја га знам. И ако речем да га не знам, бићу лажа као и ви. Него га знам, и ријеч његову држим.

Авраам, отац ваш, био је рад да види дан мој; и видје и обрадова се.

А Јудејци му рекоше: Још немаш ни педесет година, а Авраама си видио?

А Исус им рече: Заиста, заиста вам кажем: прије него Авраам настаде, Ја јесам.

Тада узеше камење да баце на њега; а Исус се сакри, и изиђе из храма, па прође између њих и тако отиде.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Тада узеше камење да баце на њега; а Исус се сакри, и изиђе из храма, па прође између њих и тако отиде.

Ima li neko nešto o tom sakrivanju isusa i kako je to izvodio?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, RYLAH рече

Милане, ово је апсолутно неприхватљиво.

Само да видиш зашто је тако: :)

,,Можда мислиш да скинеш гаће и покажеш ми гузицу?''

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Milan Nikolic рече

Само да видиш зашто је тако: :)

,,Можда мислиш да скинеш гаће и покажеш ми гузицу?''

 

Je li to bilo onda kad si mu pretio batinama kad se budete videli?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

доста више, као пијачарке сте :D

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Je li to bilo onda kad si mu pretio batinama kad se budete videli?

Већ сам ти рекао, ти си сам измислио некакво шамарање, а ја сам говорио о грљењу и љубљењу. Ако је вама страх од сусрета, онда се извињавам.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Већ сам ти рекао, ти си сам измислио некакво шамарање, а ја сам говорио о грљењу и љубљењу. Ако је вама страх од сусрета, онда се извињавам.

A mi smo mala deca pa ne vidimo kako nas grliš i ljubiš ovde? Dakle tebi treba da izadješ na vazduh i tek onda drugačije grliš i ljubiš?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не бих да се расправљам. Само бих волео да примерено и пажљиво разговарамо.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Milan Nikolic рече

Не бих да се расправљам. Само бих волео да примерено и пажљиво разговарамо.

Citirao si Aleksandra Vučića priznaj?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Снежана рече

доста више, као пијачарке сте :D

Заборавих да ти кажем, а сетих се јутрос... Није само да ти ја идем на живце него и Ис!:)) Спрдам се, али у свакој спрдњи има мало спрдње...  Срећом да нисам у Јеванђељу па да ме треснеш о зид. - Иначе, прича ти је била одлична. Лепо искуство, мистично. Не спрдам се. Само сада преведи то и на "мале" и бићеш савршена. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Je li to bilo onda kad si mu pretio batinama kad se budete videli?

Au bre al si bezobrazan. Gde mu je on to pretio? Ako jeste, navedi (jer je moguće da je meni promaklo). Ako nije, red bi bio da mu se izviniš...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Milan Nikolic рече

Већ сам ти рекао, ти си сам измислио некакво шамарање, а ја сам говорио о грљењу и љубљењу. Ако је вама страх од сусрета, онда се извињавам.

Доктор сам. Психопату препознам на 10 км. Те приче причај у башти...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...