Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

КаЦмо код отаца... Да нема неко Источне оце од Флоровског у електронском формату?

(пошто сам овде позната као пират :D чисто да се зна да заиста купујем и штампане књиге, али волим да их имам и у ел. формату јер много олакшава претрагу). Merci. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 1 минут, Iulianus рече

Pa, ja pokušavam da popravim tvoju rođenu "teoriju", no ti sada meni spočitavaš ono što ti neprestano radiš?! :))

Stvarno me ne zanima šta drugo govoriš, već dugo pokušavaš da glumiš naučnika. :)

Ako želiš da pričamo o kvantnoj mehanici to može. Ako ne želiš onda barem ćuti o tome.

Mene samo zanima Hajzenbergov princip neodređenosti i niočemu ne bih drugo s tobom. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović

Ајмо мало другачији однос према саговорницима, оче. Нема потребе за онаквим речима, посебно због онога што јеси, а од скора и онога што представљаш. 

Непотребно каљаш себе и своје дело таквом комуникацијом. Ако ти се нешто учини много погрешним, боље да га искулираш него да га частиш онаквим речником као у последњој поруци.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Јер систасис и овде, чак ако неко и не гледа очигледни контекст, значи сатављање растављеног, а не стварање. 

Koja je razlika između sastavljanja i stvaranja? Zar Bog mora drugačijim načinom da sastavlja, od onog kad stvara?

U Otkrovenju stoji da će Bog sačiniti novu tvorevinu. Hoće li da je sastavlja ili stvara?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Milan Nikolic рече

Po Đurovićevoj teoriji pad je deo preegzistencije Isusa Hrista. Ili pak nije? Možda će zaključiti da je čovečanska priroda Isusa Hrista postojala pre pada.

Čuj mene šta govorim. Govorim ,,pre''. Da li uopšte sme da se tako govori u Đurovićenoj teoriji? Da li nema više pre i posle čak ni između božanske i čovečanske prirode?

У преегзистенцији је акценат на личности а не природи. Ми кажемо Исус Христос је превечни, јединородни син Божији као ипостас, а божанска ипостас је носилац две природе Божанске и људске. Ако је несливено, нераздељиво неразлучно и непромењљиво сједињење у ипостаси да ли га ми можемо раздељивати на природе и посматрати засебно. На који начин се природа уипостазирала у личност Логоса ми није јасно али је својствено здравом разуму да  ипостас будући да на неки начин учествује у оваплоћењу тј. свакако би претрпела и неку промену, као што је Дамаскин навео да је нешто сложенија. Али знајући да је оваква промена немогућа ми верујемо у Христа као јагње заклано пре постања света тј. једног и истог , непромењљивог Исуса Христа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Koja je razlika između sastavljanja i stvaranja? Zar Bog mora drugačijim načinom da sastavlja, od onog kad stvara?

U Otkrovenju stoji da će Bog sačiniti novu tvorevinu. Hoće li da je sastavlja ili stvara?

Ово што брбљаш нема никакве везе са Максимовим текстом. Већ сам рекао шта је кеносис, и нигде нема да Бог ствара кроз усију. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, RYLAH рече

@Zoran Đurović

Ајмо мало другачији однос према саговорницима, оче. Нема потребе за онаквим речима, посебно због онога што јеси, а од скора и онога што представљаш. 

Непотребно каљаш себе и своје дело таквом комуникацијом. Ако ти се нешто учини много погрешним, боље да га искулираш него да га частиш онаквим речником као у последњој поруци.

Извинте ме поштовани госн Админе. А ел дозвољено да се људи називају ђуроманијаци? 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

Извинте ме поштовани госн Админе. А ел дозвољено да се људи називају ђуроманијаци? 

Нема потребе за иронијом. Наравно да није дозвољено. Где је то, ако би могао да ми покажеш?

Дошао сам на тему јер је било пријава, видео сам само ово последње. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Milan Nikolic рече

 već dugo pokušavaš da glumiš naučnika. :)

 

Ma, ne pokušavam, aman! Loš sam glumac (nije da nisam probao amaterski).

Цитат

Stvarno me ne zanima šta drugo govoriš,

Dobro, ni ja se više neću zanimati za tvoju/e "teoriju/e", tj. neću više ništa komentarisati u vezi nje/njih. :)

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Матусал рече

Нисам читао до краја али мислим да оваплоћење условљава падом. Наводи и Атанасија који се позива на Максима , и Артемија али се мислим не слаже са њима. Морао бих поново читати, не сећам се баш детаља.

Ево Артемијев текст

http://www.verujem.org/maksim_ispovednik/artemije_maksim.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, RYLAH рече

Нема потребе за иронијом. Наравно да није дозвољено. Где је то, ако би могао да ми покажеш?

Дошао сам на тему јер је било пријава, видео сам само ово последње. 

Сличних ствари је било најмање 20

Боксит не вређа, а Милан не да вређа него и прети батинама. Нисте никад реаговали на то. Иако сам сигнализирао. Јер се психопате морају пријавити. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, RYLAH рече

Нема потребе за иронијом. Наравно да није дозвољено. Где је то, ако би могао да ми покажеш?

Дошао сам на тему јер је било пријава, видео сам само ово последње. 

Дакле тако. Било цинкарење код тате. :))

Па ево. Илустрације ради.

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Milan Nikolic рече

Slobodan si da veruješ šta hoćeš. Ja se bavim čitanjem fizičara Grina da razumem kvantnu fiziku, a ti da razumeš ,,protagonistu'' đuromanijaka. :)

Милане, ово је апсолутно неприхватљиво. Посебно због тога што си први позивао на поштовање правила. Ово неће да се толерише. Сада је прошло стицајем околности јер нико није био на теми од уредника, али овако нећемо.

Молим и све остале учеснике на овој теми да искулирају, да се не вређају, греота да затварамо тему.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vedran рече

Дакле тако. Било цинкарење код тате. :))

Па ево. Илустрације ради.

 

Ovo je još i zlatno kakvih smo se sve uvreda načitali od Milana Nikolića.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, RYLAH рече

да се не вређају, греота да затварамо тему.

Ne treba zatvarati temu ako je samo jedan korisnik problematičan. Inače pošto smo na pravoslavnom forumu nas Milan Nikolić siluje svojim jeresima i ne treba opšte da proveravaš veruj nam na reč.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...