Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 21 минута, Кратос рече

A el mogo da urinira pre postanka sveta?

I sad ćeš opet reći da barem na deset stranica samo ove teme nisi dobio odgovor?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

I sad ćeš opet reći da barem na deset stranica samo ove teme nisi dobio odgovor?

Nisam,to je fakat.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Снежана рече

јесу љубав и страх део нашег пута, али ја не причам о томе, митарства нису део нашег пута ка Богу, ја сасвим јасно причам/пишем, немој да ми обрћеш смисао речи.

Држите људе као таоце вашег сопственог страха, нити улазите у Цркву нити другом дајете да уђе.

Prica je bila ( sa tvoje strane ) u smeru, da se mitarstvima 'zastrasuju' vernici. To je valjda sinonim za strah.

Strah kao deo puta ka' Bogu, je za neke neophodan, jer ne mogu drugacije da se 'opamete' i promene na bolje. ( naravno, kasnije moze doci i put ljubavi, itd ).

Ne ulazimo u crkvu, sto verujemo u mitarstva ? Stvarno ne vidim, kako se to desava ? Zar ne postoje sveti koji su verovali u mitarstva i bili su u crkvi. :scratch_head:

Pogotovo, da drugom ne dajemo da udju. :((

Ovo je strasna optuzba. Ako mozes tacno da objasnis, kako sprecavamo druge da udju u crkvu ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

До оваплоћења Бога, благовести свети Златоуст, постојао је расцеп, раселина, провалија између неба и земље, али је Господ оваллоћењем својим сјединио небески свет са земаљским 

Justin lupa gluposti pa priča o nečemu do ovaploćenja kao da ne zna da je Isus Hristos bio atemporalno ovaploćen.....:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I još malo iz dogmatike u prilog anihilaciji atemporalnog ovaploćenja....

Бог Логос се оваплотио, пише блажени Теодорит, да би обновио природу, иструлелу грехом (ίνα την ύπο της αμαρτίας διαφθαρέίσαν νεουργηση φΰσιν). Он је примио на Себе сву сагрешившу природу, да би све исцелио. Он се могао јавити и без тела, као што се у старини јављао Аврааму, Јакову и другим светитељима. Напротив, Њему је било по вољи да сама побеђена природа ступи у борбу са противником и однесе победу. Зато је Он и примио на Себе и тело и душу разумну[69]. Господ Христос је ради нас постао човек и узео обличје слуге, за наша безакоња био одведен на смрт. Тако је поступио Спаситељ, који нас је, као Бог, могао спасти једним покретом воље своје. Али Он је учинио оно што је за нас важнее и што нас највише посрамљује: постао је наш салатник и једне части са нама[70].

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bokisd рече

Prica je bila ( sa tvoje strane ) u smeru, da se mitarstvima 'zastrasuju' vernici. To je valjda sinonim za strah.

Strah kao deo puta ka' Bogu, je za neke neophodan, jer ne mogu drugacije da se 'opamete' i promene na bolje. ( naravno, kasnije moze doci i put ljubavi, itd ).

Ne ulazimo u crkvu, sto verujemo u mitarstva ? Stvarno ne vidim, kako se to desava ? Zar ne postoje sveti koji su verovali u mitarstva i bili su u crkvi. :scratch_head:

Pogotovo, da drugom ne dajemo da udju. :((

Ovo je strasna optuzba. Ako mozes tacno da objasnis, kako sprecavamo druge da udju u crkvu ?

страшно је једино то што се ти правиш да не разумеш и глумиш драма квин, ако ме пак стварно не разумеш, онда прими моје извињење, разговараћемо на другачијем нивоу.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Снежана рече

страшно је једино то што се ти правиш да не разумеш и глумиш драма квин, ако ме пак стварно не разумеш, онда прими моје извињење, разговараћемо на другачијем нивоу.

Stvarno nisam razumeo, ( u vezi toga , da ja nekog odbijam od crkve ).

Izvinula si se i okey, idemo dalje. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Bokisd рече

Stvarno nisam razumeo, ( u vezi toga , da ja nekog odbijam od crkve ).

Izvinula si se i okey, idemo dalje. 

не идемо даље док не разјаснимо...

нисам тебе лично оптужила (у ствари нисам оптужила никог), причам о том духу утеривања страха у кости верницима, о том удворавању демонима, о том улизичком ставу према Хрису, то није дух православља и таквим причама се људи одбијају од Цркве, зато сам и рекла да страхом држите људе као таоце и из страха не улазите у Цркву нити другима дајете...е ово јесте била стилска фигура :) 

 

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Рече Господ дошавшим Му Јудејима: Заиста, заиста вам кажем: Ко моју ријеч слуша и вјерује Ономе који ме је послао, има живот вјечни, и не долази на суд, него је прешао из смрти у живот. Заиста, заиста вам кажем, да долази час, и већ је настао, када ће мртви чути глас Сина Божијега, и чувши га оживјеће. Јер као што Отац има живот у себи, тако даде и Сину да има живот у себи; И даде му власт и да суди, јер је Син Човјечији. Не чудите се томе, јер долази час у који ће сви који су у гробовима чути глас Сина Божијега, И изићи ће они који су чинили добро у васкрсење живота, а они који су чинили зло у васкрсење суда. Ја не могу ништа чинити сам од себе; Како чујем онако судим, и суд је мој праведан; јер не тражим вољу своју но вољу Оца који ме је послао”. (Јн 5, 24-30)

Šta to znači dolazi čas i već je nastao?

Mislim, da ne mozemo izdvojeno gledati ( na ove reci ).

Jer, kaze se, mrtvi ce cuti glas Sina Bozijeg, to se odnosi na vaskrsenje na kraju vremena. U sledecem stihu se kaze, da ce Otac dati vlast Sinu Covecijem da sudi ( na kraju vremena ). I, opet , u narednom stihu se ponovo pominje glas Sina Bozijeg ( ovog puta samo u buducnosti ) i kako ce izici svi iz grobova  ( na kraju vremena )... jedni, na vaskresnje zivota, drugi, na vaskrsenje suda.

O kom se onda vaskrsenju prica , ..da je ( cas ) vec nastao ...? Sv. Teofilakt ovako tumaci :

"Чтобы слова Его не приняли за напыщенность и пустую надменность, Он представляет и подтверждение от дел. Говорит: «наступает время». Потом, чтобы не подумали о времени далеком, говорит: «и настало уже, когда мертвые услышат глас Сына», то есть Меня, ныне живущего с вами. Говорит это об мертвых, которых Он имел воскресить, как-то: о сыне вдовы, о дочери начальника синагоги и о Лазаре. "

To je isti Sin Boziji koji vaskrsava Lazara ( recju i glasom ), kao sto ce Svojim glasom vaskrsnuti sve ljude na kraju vremena.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Кратос рече

I još malo iz dogmatike u prilog anihilaciji atemporalnog ovaploćenja....

Бог Логос се оваплотио, пише блажени Теодорит, да би обновио природу, иструлелу грехом (ίνα την ύπο της αμαρτίας διαφθαρέίσαν νεουργηση φΰσιν). Он је примио на Себе сву сагрешившу природу, да би све исцелио. Он се могао јавити и без тела, као што се у старини јављао Аврааму, Јакову и другим светитељима. Напротив, Њему је било по вољи да сама побеђена природа ступи у борбу са противником и однесе победу. Зато је Он и примио на Себе и тело и душу разумну[69]. Господ Христос је ради нас постао човек и узео обличје слуге, за наша безакоња био одведен на смрт. Тако је поступио Спаситељ, који нас је, као Бог, могао спасти једним покретом воље своје. Али Он је учинио оно што је за нас важнее и што нас највише посрамљује: постао је наш салатник и једне части са нама[70].

 

А мени су овде заимљиве две друге ствари када овормо о анихилацији, али твојих пређашњих тврдњи. 

1. Подебљано. Насупрот твојим тврдњама о новој твари код оваплоћења, у једној од претходних тема.

2. Подвучено. Насупрот твојим тврдњама да се Христос није јавио Авраму. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

А мени су овде заимљиве две друге ствари када овормо о анихилацији, али твојих пређашњих тврдњи. 

1. Подебљано. Насупрот твојим тврдњама о новој твари код оваплоћења, у једној од претходних тема.

2. Подвучено. Насупрот твојим тврдњама да се Христос није јавио Авраму. 

1.O novoj tvari imaš poseban odeljak u dogmatici.Moja tvrdnja i dalje stoji kao stena.

2.Nikad to i nigde nisam rekao.Ako tvrdiš da jesam navedi citat.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Снежана рече

страшно је једино то што се ти правиш да не разумеш и глумиш драма квин,

Цитираш ме. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Vedran рече

Цитираш ме. :))

пратиш ме, ако, ако :smeh1:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Кратос рече
пре 9 минута, Vedran рече

2. Подвучено. Насупрот твојим тврдњама да се Христос није јавио Авраму. 

 

2.Nikad to i nigde nisam rekao.Ako tvrdiš da jesam navedi citat.

Ако је тако, опрости, вероватно сам те помешао са неким? 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...