Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 26 минута, Isusovo magare рече

Ne kuzim znaci kad se ja molim za svoje pokojne i ti za svoje to nije isto.?

Da pojasnim.

To sam naveo,( molitva ),  kao nesto sto je isto ( i kod vas i kod nas ) i to ishodi iz nase vere.

Drugo je cistiliste, gde se oprostenje odvija cistilisnim ognjem ( ne molitvama )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

  • Гости
пре 23 минута, Bokisd рече

Vise nema smajlija... :ani_biggrin:

 

Ако су душе отишле из овог живота у вери и љубави, ако ипак, односећи са собом одређене кривице, било да су оне мале и да се за њих уопште нису кајали, или велике, за које, иако су се кајали, нису преузели да донесу плод покајања, овакве душе, како ми верујемо, треба да се очисле од овакве врете грехова, али не некаквим чистилишним огњем или одређеном казном на некаквом месту (јер ово, као што смо рекли, нама никада није било предато), него једни треба да се очисте у самом изласку из тела, захваљујући само страху, као што то дословно показује свети Григорије Двојеслов, док други треба да се очисте након изласка из тела или док још бораве у овом земаљском месту, пре него што приђу на поклоњење Богу и удостоје се блажених удела. Или, пак, ако су њихови греси били тежи и ако су везивали на дуже време, и они ће бити у паклу, али не да се заувек налазе у огњу и мукама, него као у тамници под стражом. Ми тврдимо да свима оваквима помажу молитве и Литургије које се за њих служе, уз помоћ Божанствене доброте и човекољубља, које ће једне грехе, који су учињени по људској немоћи, одмах опростити и отпустити, како каже Дионисије Велики у „Размишљањима о тајни свештено упокојених“, док друге грехе након одређеног времена праведним судом или такође опрашта и отпушта, и то у потпуности, или олакшава одговорност за њих до оног коначног Суда.

Sv. Marko Efeski

"Јер си и на овај савршени и спасоносни празник очишћења удостојио да се узносе молитве за оне који су у паклу, дајући нам велику наду у опроштење оних који су у паклу од (грехова) који их задржавају и у утеху коју су послао."

Sv.Vasilije Veliki.

itd.

Ово је пакао, јер не желе Бога, желе да умру, јер не желе Љубав! Замисли то стање, замисли ту непомирљивост Боки :-(
Па када неко нешто неће, не можеш му налити јер је невера и лажа која све проневерава! Која страхота?!
Молимо се Богу да овде будемо добро ишибани (јер Бог кога воли Њега и кара! ), прогледамо и одбацимо неверје, не били бар мрвицу од Њега имали, јер Он је Живот, а ко Њега нема, умире вечно неумирући, а без Бога, не зато што их Бог неће (зашто би нас иначе у причешће Живота звао), но такви Бога неће, јер су "горди", услед неверја слепи, у незнању Бога Живога, т.ј. у тами  :-(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Bokisd рече

Da pojasnim.

To sam naveo,( molitva ),  kao nesto sto je isto ( i kod vas i kod nas ) i to ishodi iz nase vere.

Drugo je cistiliste, gde se oprostenje odvija cistilisnim ognjem ( ne molitvama )

A sta je mitarstvo onda?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

Nisu upoznata sa pricom oko mitarstava ?

 

нисмо упознати ни ми православци, зашто би она као католкиња знала нешто о митарствима која и нису званично учење православне цркве :D

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

, овакве душе, како ми верујемо, треба да се очисле од овакве врете грехова,

Znači vjeruješ u čistilište ? Halo inkvizicija!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Снежана рече

нисмо упознати ни ми православци, зашто би она као католкиња знала нешто о митарствима која и нису званично учење православне цркве :D

Prica ( o mitarstvima ) ,... kao rasprava i razgovor postoji, na to sam mislio. 

Drugo je , da li je ili nije zvanicna i validna. itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, kopitar рече

Znači vjeruješ u čistilište ? Halo inkvizicija!

Noop. ne_shvata

Pogledaj celu recenicu i smisao....... "treba da se ociste od ovakve vrste grehova, ali ne nekakvim cistilisnim ognjem"....  ociscenje je molitvom ...itd..

I, inkviziciju odbacujemo. 7896634  .. ( :stadaradim: )..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Bokisd рече

Prica ( o mitarstvima ) ,... kao rasprava i razgovor postoji, na to sam mislio. 

Drugo je , da li je ili nije zvanicna i validna. itd.

па није друго, јер се оваквим причама само смућују, застрашују и држе као таоци верници.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Noop. ne_shvata

Pogledaj celu recenicu i smisao....... "treba da se ociste od ovakve vrste grehova, ali ne nekakvim cistilisnim ognjem"....  ociscenje je molitvom ...itd..

A mi se molimo da se pojača vatrica , jer što je jače to bolje.:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Снежана рече

па није друго, јер се оваквим причама само смућују, застрашују и држе као таоци верници.

Pa, i strah i ljubav su deo naseg puta ka' Bogu. Nismo bas savrseni.

Kako msilis 'taoci' ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Bokisd рече

Pa, i strah i ljubav su deo naseg puta ka' Bogu. Nismo bas savrseni.

Kako msilis 'taoci' ?

јесу љубав и страх део нашег пута, али ја не причам о томе, митарства нису део нашег пута ка Богу, ја сасвим јасно причам/пишем, немој да ми обрћеш смисао речи.

Држите људе као таоце вашег сопственог страха, нити улазите у Цркву нити другом дајете да уђе.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
пре 24 минута, Bokisd рече

Prica ( o mitarstvima ) ,... kao rasprava i razgovor postoji, na to sam mislio. 

Drugo je , da li je ili nije zvanicna i validna. itd.

Рече Митар службујући... :-(
Бог Ти добра дао и ка Себи привео!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рече Господ дошавшим Му Јудејима: Заиста, заиста вам кажем: Ко моју ријеч слуша и вјерује Ономе који ме је послао, има живот вјечни, и не долази на суд, него је прешао из смрти у живот. Заиста, заиста вам кажем, да долази час, и већ је настао, када ће мртви чути глас Сина Божијега, и чувши га оживјеће. Јер као што Отац има живот у себи, тако даде и Сину да има живот у себи; И даде му власт и да суди, јер је Син Човјечији. Не чудите се томе, јер долази час у који ће сви који су у гробовима чути глас Сина Божијега, И изићи ће они који су чинили добро у васкрсење живота, а они који су чинили зло у васкрсење суда. Ја не могу ништа чинити сам од себе; Како чујем онако судим, и суд је мој праведан; јер не тражим вољу своју но вољу Оца који ме је послао”. (Јн 5, 24-30)

Šta to znači dolazi čas i već je nastao?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Рече Господ дошавшим Му Јудејима: Заиста, заиста вам кажем: Ко моју ријеч слуша и вјерује Ономе који ме је послао, има живот вјечни, и не долази на суд, него је прешао из смрти у живот. Заиста, заиста вам кажем, да долази час, и већ је настао, када ће мртви чути глас Сина Божијега, и чувши га оживјеће. Јер као што Отац има живот у себи, тако даде и Сину да има живот у себи; И даде му власт и да суди, јер је Син Човјечији. Не чудите се томе, јер долази час у који ће сви који су у гробовима чути глас Сина Божијега, И изићи ће они који су чинили добро у васкрсење живота, а они који су чинили зло у васкрсење суда. Ја не могу ништа чинити сам од себе; Како чујем онако судим, и суд је мој праведан; јер не тражим вољу своју но вољу Оца који ме је послао”. (Јн 5, 24-30)

Šta to znači dolazi čas i već je nastao?

То бих волео да чујем од Бокисда и Кратоса. 

 Да није можда стилска фигура у питању? :)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...