Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

Poslušajte, aman, barem jednom Đuru! Bićete spašeni, jer, Đuro je dobar čovjek i "oprostiće ti (vam) što te (vas) je tukao" za vaše dobro ..

:D

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 31 минута, Vedran рече

Ово је тврда храна. Ја бих им рекао овако. Бог је у коначном суду већ урачунао молитве које ћете ви тек изговорити. Јер оне за Њега нису непознаница. 

Vedrane to sam imam napisao pre nekoliko meseci na temi o mitarstvima. Kojom god hranom da ih nahraniš oni pljunu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Iulianus рече

Poslušajte, aman, barem jednom Đuru! Bićete spašeni, jer, Đuro je dobar čovjek i "oprostiće vam što vas je tukao" za vaše dobro ..

Намножили се мазохисти... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Ne mozes sam da nadjes ? :citac: Recimo, ove molitve. http://manastir-lepavina.org/vijest.php?id=230 

наведи цитате, немамо времена да читамо глупости. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима


Код Паламе не стоји "кроз" у оригиналу, а не дајем ти текст да бих те дочекао на волеј.


Ko zna šta možete dočekati ako tako nastavite. Gde vam je original?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Zoran Đurović рече

Добар хероин...

Реци ми: Ми смо исохристи, односно смо медијатори који праве чуда по себи? 

Друго, јер на ово претходно питање лако можеш да одговориш, ти заиста мислиш да неки могу да буду у паклу па да прхну у рај? Није ли то увођење Чистилишта и митарстава? Неки мудоња се молио за мене јер сам био пушач (никад нисам пушио, него говорна фигура) и онда ме Бог префрљи у рај његовим заслугама? То митарство је чистилиште јер ми се тресу гаће где ћу и како ћу! И онда се помоли Жика или Мика за мене и буде добро. 

Колико дана се душа задржава на земљи? Јевреји у Ис доба веровали да су 3, па зато он из мртвих призива Лазара после 4. Душа је као 3 дана играла око гроба. Ми имамо парастосе на 40 дана. Где витла та душа у тих 40 дана?

Да ли је душа св. Василија Великог била у паклу? А кад су га сахрањивали, молили су се за њега. Ако је била на небу, онда су те молитве бесмислене, како веле ови наши безумни противници. Како пак душа може 40 дана да облеће око гроба? Зашто је у СЗ облећала само 3-4 дана, а код нас 40? Ваљда би требало време да се скрати, јер је Ис васкрсао. 

Из само ових неколико натукница, говорим да су те визије шит на коме се не може правити никаква теологија.    

  

Oče Zorane,pitanje;Ako je sve u Kristu sta je sa dušama koje su proklete,gdje su onda one?Ako ne postoji nista van Krista?!

I ne razumijem Bokisda jeli on katolik i jeli pise o cistilistu ili o paklu?!Jer je opis njegovog pakla zapravo katolicko cistiliste?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молим те Милане, наведи Максима. Ја то још нисам нашао. Који цитат од Паламе је у питању? Не могу да се сетим шта сте писали или сам прескочио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Isusovo magare рече

I ne razumijem Bokisda jeli on katolik i jeli pise o cistilistu ili o paklu?!Jer je opis njegovog pakla zapravo katolicko cistiliste?!

Samo na brzinu, nije isto, molitve za upokojene duse, ( pravoslavno ) i ociscujuci oganj cistilista. ( katolicko ).

Koliko znam, postoji i kod vas, molitve za upokojene duse ? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

наведи цитате, немамо времена да читамо глупости. 

Valjda su sve ove molitve blagodatne ? :dry: 

Upucene su dusama upokojenih.

 Jer Gospode Ti kao Sudija celoga sveta, grehe i nečistoću otaca kažnjavaš u deci, unicima i praunucima čak do trećeg i četvrtog kolena: ali i miluješ oce radi molitava i dobročinstava čeda njegovih, unuka i praunuka. Sa skrušenjem i umilenjem srca molim Te milostivi Sudijo, ne kažnjavaj mukama večnim preminule nezaboravne (preminuloga-lu nezaboravnoga -nu) za mene sluge Tvoje (slugu Tvoga -ju), roditelje moje (oca moga, majku moju)(IMENA), no oprosti im (mu, joj) sva sagrešenja njihova (njegova, njena), voljna i nevoljna, učinjena rečju ili delom, u znanju i neznanju, i po milosrdju i čovekoljublju Tvojemu, radi molitava Prečiste Bogorodice i svih svetih, pomilij ih (ga, je) i od večnih muka izbavi Ti milosrdni Oce otaca i čeda! 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Bokisd рече
пре 49 минута, Vedran рече

Дај да видим неку такву молитву. 

Ne mozes sam da nadjes ? :citac:

Recimo, ove molitve.

http://manastir-lepavina.org/vijest.php?id=230

Ја не могу. Ти рече да је Црква прописала. А сад ми реци ове молитве што си навео, где и како их је ЦРКВА прописла, па можда их и прочитам, нисам још.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Valjda su sve ove molitve blagodatne ? :dry: 

Upucene su dusama upokojenih.

 Jer Gospode Ti kao Sudija celoga sveta, grehe i nečistoću otaca kažnjavaš u deci, unicima i praunucima čak do trećeg i četvrtog kolena: ali i miluješ oce radi molitava i dobročinstava čeda njegovih, unuka i praunuka. Sa skrušenjem i umilenjem srca molim Te milostivi Sudijo, ne kažnjavaj mukama večnim preminule nezaboravne (preminuloga-lu nezaboravnoga -nu) za mene sluge Tvoje (slugu Tvoga -ju), roditelje moje (oca moga, majku moju)(IMENA), no oprosti im (mu, joj) sva sagrešenja njihova (njegova, njena), voljna i nevoljna, učinjena rečju ili delom, u znanju i neznanju, i po milosrdju i čovekoljublju Tvojemu, radi molitava Prečiste Bogorodice i svih svetih, pomilij ih (ga, je) i od večnih muka izbavi Ti milosrdni Oce otaca i čeda! 

 

 

Ово није по Светом Писму да деца испаштају због родитеља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Milan Nikolic рече

Ko zna šta možete dočekati ako tako nastavite. Gde vam je original?

 

Па ти си теолог Богословске Тројице. Како то да Максим не богослови као ти и "Палама"?:)) Ја сам мислио да ти читаш Оце у оригиналу... Зато, буздоване, дај нам текст. А ја га имам. Као што ни у Паламе нема "кроз" (диа), нема ни у Максима. Немој да скачеш са Бранковог моста. Звекни главуџом неколико пута у зид.      

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

Samo na brzinu, nije isto, molitve za upokojene duse, ( pravoslavno ) i ociscujuci oganj cistilista. ( katolicko ).

Koliko znam, postoji i kod vas, molitve za upokojene duse ? 

бацила сам поглд на оне молитве за упокојене, и само на једном месту се спомињу демони, предпостављам да је ту молитву писао неко ко је веровао у митарства. Је л ти верујеш у учење о митарствима?

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...