Jump to content

"Скандал" са преносом сексуалних сцена на отварању 51. Битефа

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ilić je omano totalno,predstava je čist zapadni racionalni projekat.Promocija dekadencije.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 331
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

1 hour ago, Џуманџи рече

Тек ово не контам.

У кризним временима хаоса мора се заводити ред. Ако ред завдиш штуро, "чист орационалнО" и хладнокрвно, добићеш новог Хићу који има да "очисти" прљаве елементе и заведе ред, рад и дисциплину за сваки проблем.

Оно што представа, како схватих, критикује јесте превелику рационалност Запада данас, јер је најбитније како зарадити - што повлачи потребу да сваки проблем одмах ријешиш и да нема мјеста "слављењу проблема". Проблем је што критика долази са друге екстремне позиције ( дакле само се на Илића позивам овдје јер сам макар нешто и схватио из његовог текста ) "полањања пажње само Дионису" ( а Афродита ништа? Пффф, дислајк ) што води у друге крајности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Џуманџи рече

Па, основана зафрканција, пропустио си смајли. 

И даље не контам. Ти и ја се у задње веијеме нешто баш мало разумијемо :/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Ћириличар рече

Схватају је само они који су дио свијета којем њен стваралац припада - ваљда постмодернизму, некаквој авангарди, чему већ? У томе је цака. 

"I believe in the idea of tradition—great avant-garde work is always rooted in tradition."

Jan Fabre

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Ћириличар рече

Оно што представа, како схватих, критикује јесте превелику рационалност Запада данас, јер је најбитније како зарадити

:)) A pravi i prikazuje ono baš što zapad koristi ne bi li prodao svoju ,,robu,, sex,blud i razvrat i moralnu dekadenciju.12:smeha:

Kritkuje đokicu iz sela Donje Brijanje......:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Кратос рече

Njima ne plaćaš pretplatu ....a ovim Retese govedima plaćamo da nam prikazuju uživo ovaj bulšit i izopačenost....Mitrović je vlasnik privatne Tv Mariće urednik na private tako da je potpuni promašaj od komparacije....

 

Ono na šta sam mislio s onim rečima nema blage veze sa plaćanjem jal ne plaćanjem "builshita i izopačenosti". Ali ima veze sa mafijašima, nacionalnim frekvencijama, zatupljivanju ionako zatupljenog vaskolikog SrBstva i živujuščeg ostalog pučanstva nesrećnog đuture sas njega. 

Dalje, o ukusima (posebice okusima) ne vredi raspravljati naširoko, jer se pozicije u takvim rabotama ne napuštaju, tj. do "preumljenja" se retko (ako ikako) dolazi. No to je sasvim druga priča. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Juanito рече

"I believe in the idea of tradition—great avant-garde work is always rooted in tradition."

Jan Fabre

Различити људи различито тумаче традицију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Кратос рече

:)) A pravi i prikazuje ono baš što zapad koristi ne bi li prodao svoju ,,robu,, sex,blud i razvrat i moralnu dekadenciju.12:smeha:

Kritkuje đokicu iz sela Donje Brijanje......:))

Не знам, не бих рекао да је баш тако. Није свака голотиња "продавање производа" као што ни свака еротика није порнографија ( занимљив случај из САД-а, сјећам се са предавања, када се један судија бавио проблемом шта представља порнографију а шта еротику, мудро је поступио и одбио да је унапријед дефинише него је рекао:"Препознаћу када видим" ), тако ни ова представа не користи исту голотињу као и капитализам. Ако боље погледаш видјећеш да су манекенке са насловница увијек нашминкане, савршене, симетричне, ма све по ПС-у и никада немају почупану косу, све је на своме мјесту; а са друге стране ове је управо супротно на сликама. Дакле, показује се друга страна голотиње, што Илић или онај други текст рече, не користи се у еротске или порнографске сврхе, него је "људскија". Дјевојке не позирају, не пуће се, не праве оне заводничке лисичје погледе, него су потпуно "избезумљене". 

Двије крајности исте ствари, једна се користи у рационалне сврхе на рационалан начин, а друга је отјелотворење нерационалног и унутрашњег. Нисам фан ни једног ни другог, но далеко од тога да овдје сад заговарам завијене хануме :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Juanito рече

"I believe in the idea of tradition—great avant-garde work is always rooted in tradition."

Jan Fabre

Hitler je bio suva avangarda ukorenjena u tradiciji.:sunce:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Ћириличар рече

У кризним временима хаоса мора се заводити ред. Ако ред завдиш штуро, "чист орационалнО" и хладнокрвно, добићеш новог Хићу који има да "очисти" прљаве елементе и заведе ред, рад и дисциплину за сваки проблем.

Да је рационално заводио ред не би изгубио толико војника. 

пре 11 минута, Ћириличар рече

И даље не контам. Ти и ја се у задње веијеме нешто баш мало разумијемо :/

Па алтрајтовци су шатро рационални и подводе се под "запад" (иако са истим имају везе к'о ја са Мајом Маријаном). Не знам кај није јасно. :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Џуманџи рече

Да је рационално заводио ред не би изгубио толико војника. 

Ох не, управо због тога што је рационално заводио ред изгубио је рат. Шта му је требао рат са СССР-ом? Подијелили су Европу, Стаљин му је вјеровао к'о слијепац, остала само Енглеска да искрвари и клекне након пар година... Али морао је завести ред и уништити црвену пријетњу, по сваку цијену. Нема смисла ако се она не уклони јер су им идеологије рационално дијаметрално супротне и саме по себи хоће да униште једна другу. Зато је наређивао генералима да не смију се предавати и да не смију се ни педља повући, чак упркос прагматичним приједлозима својих генерала ( примјети да рационално не значи увијек и прагматично и корисно ). А опет и при томе Нијемци су изгубили укупно 6 милиона војника. Ситна боранија колико су други погубили.

Дојче квалитет. Развале пола свијета, економски, људски и психички, дигну се након 10-20 година од тога и поново шенлуче.

1 hour ago, Џуманџи рече

Па алтрајтовци су шатро рационални и подводе се под "запад" (иако са истим имају везе к'о ја са Мајом Маријаном). Не знам кај није јасно

Ааа, па управо то што ја их никад нисам гледао као рационалне него као емотивне "мух традишн" двераше. Пратио сам седам дана једног алтрајташа у паузама и слушао шта прича - ни р од рационалности. Прост трибализам и "не дирај моје стадо!" менталитет. Нисам могао више слушати булшит на исту тему дуже од тога...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ћириличар рече

Дјевојке не позирају, не пуће се, не праве оне заводничке лисичје погледе, него су потпуно "избезумљене". 

12:smeha: Sve deluje prosto ,,izbezumljeno nevino,, :)) 

I pravu je Ilić,Bog ga blagoslovio treba to da se uvede kao obavezna 24 časovna predstava kao završna predstava na bogosloviji kao odgovor  na satanističke namere Zapada da nam uvede racionalno rešavanje problema(ko da smo ih redovno tako rešavali 12:smeha:) umesto našeg bogougodnog tradicionalnog slavljenja  :))

Odjavljuem se sa teme.Jednom rečju žalosna je slepoća ,,Izrailja,,.....:mahmah:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Кратос рече

Odjavljuem se sa teme.Jednom rečju žalosna je slepoća ,,Izrailja,

Полако са пројекцијом, нисмо у биоскопу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ћириличар рече

примјети да рационално не значи увијек и прагматично и корисно 

А, ту се нисмо разумели, за мене рационално управо значи подвучено. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...