Jump to content

I posle Sirije - Venecuela!

Оцени ову тему


obi-wan

Препоручена порука

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...
пре 10 часа, fsa рече

 


Можда је за почетак сама венецуела крива што није обезбедила довољно добру здраствену негу за своје држављане.. да кренемо од тога.. 
 

или ће тај део да прескочимо... 

Ликови имају више нафте од саудијске арабије нису способни да лече сопствене грађане... 

Није ту проблем у америци друже... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
On 23.7.2021. at 5:45, haveaniceday рече

Није ту проблем у америци друже... 

Ma ne pricaj... Isto k`o sto nisu krivi u Siriji, Libiji, Ukrajini, ovde kod nas...
Toliko su zeljni da spasavaju venecuelansku naftu... ovaj, ljude... da su im uveli sankcije, bas za njihovo dobro. :0212_rolleyes:

Nista nema grdnije nego kad coveku neka ideologija zamuti mozak.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, obi-wan рече

Toliko su zeljni da spasavaju venecuelansku naftu... ovaj, ljude... da su im uveli sankcije, bas za njihovo dobro. :0212_rolleyes:

Прво научи ситуацију па онда да причамо. Нису ударене санкције целој венецуели него само политичким фигурама. Исто као што су ударене Русији. 
Је л видиш русе да цркавају од глади? Наравно да не. 


Друго, венецуела је у овако лошм стању одавно. Санкције су им ударене релативно скоро. Главни разлог је социјализам који влада тамо који су господа из венецуеле сами изабрали.

Треће, то што морам овде да кажем оно што је истина (да није америка крива за лошу економију у венецуели) не значи да ја те санкције подржавам, нити да су санкције добра ствар... пошто ти се повремено одлеми нешто у глави када сам ја у питању па наскачеш на мене као муса на јарца и нападш ме да тврдим нешто што не твридим.

Четврто.. осврт.. је л америка крива што ми у Србији лечимо децу СМСовима? Или су то можда Срби криви јер смо дозволили да нам политичари руинирају здраствени систем? Е исто тако за венецуелу. 


Самоодговорност је јако добра ствар, препоручујем да пробаш. 


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@haveaniceday

"Under former president Donald Trump’s “maximum pressure” campaign, the Treasury Department significantly expanded sanctions on Venezuela, which were authorized through a robust legal framework of seven executive orders, three sectoral determinations, three statutes, and dozens of general licenses. These sweeping economic measures aimed to financially isolate the country from the rest of the world by targeting the country’s financial sector, natural resource exports, government officials, commercial enterprises, defense industry, and sovereign debt, as well as individuals transacting with designated Venezuelan targets."

https://www.cnas.org/publications/reports/sanctions-by-the-numbers-3

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, fsa рече

@haveaniceday

"Under former president Donald Trump’s “maximum pressure” campaign, the Treasury Department significantly expanded sanctions on Venezuela, which were authorized through a robust legal framework of seven executive orders, three sectoral determinations, three statutes, and dozens of general licenses. These sweeping economic measures aimed to financially isolate the country from the rest of the world by targeting the country’s financial sector, natural resource exports, government officials, commercial enterprises, defense industry, and sovereign debt, as well as individuals transacting with designated Venezuelan targets."

https://www.cnas.org/publications/reports/sanctions-by-the-numbers-3

 

Венецуелански ГДП

Трамп је изабран 2016, а санкције су ударене 2017 године. Гдп им је у тренутку лупања тих санкција већ био при дну.

У периоду од 2015 до ударања санкција гдп им је пао за пола..... не 1 % не 2 % него 50 % .. пре било каквих санкција. 

image.thumb.png.14a31185c51322aeb343925d595969c0.png

 

Даље, у самом тексту који си ми цитирао, јасно се види да им инфлација кида валуту још од 2015. НИкакве везе са санкцијама нема.

 

image.thumb.png.bda1523e07bc43d05dab762961ff5861.png

 

Ја стварно не знам како ви не видите да је  економију Венецуеле разорио социјализам, а не пар санкција ударених 2017... 

Није то ствар идеологије, подаци јасно показју то.... ако ти је инфлација кренула и рокала стрмоглаво 2 године пре санкција, ако је бдп кренуо да ти пада стрмоглаво 2 године пре санкција.... онда очигледно санкције нису каузација.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@fsa Чак и у самм тексту,  једва, признају да су америчке санкције МОЖДА ДОПРИНЕЛЕ али је ипак главни узрок лоша економска политика венецуеле.. јер сви проблеми које венецуела има предњаче санкције. 

 

 

image.png.1bfb2d4108b5f1dc6c8b799dce2eb33f.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 26.8.2021. at 20:05, haveaniceday рече

Прво научи ситуацију па онда да причамо. Нису ударене санкције целој венецуели него само политичким фигурама. Исто као што су ударене Русији. 
Је л видиш русе да цркавају од глади? Наравно да не. 


Друго, венецуела је у овако лошм стању одавно. Санкције су им ударене релативно скоро. Главни разлог је социјализам који влада тамо који су господа из венецуеле сами изабрали.

Треће, то што морам овде да кажем оно што је истина (да није америка крива за лошу економију у венецуели) не значи да ја те санкције подржавам, нити да су санкције добра ствар... пошто ти се повремено одлеми нешто у глави када сам ја у питању па наскачеш на мене као муса на јарца и нападш ме да тврдим нешто што не твридим.

Четврто.. осврт.. је л америка крива што ми у Србији лечимо децу СМСовима? Или су то можда Срби криви јер смо дозволили да нам политичари руинирају здраствени систем? Е исто тако за венецуелу.

Da `Murica zeli da pomogne toj zemlji - jednostavno bi pomogla. Ma ko da je na vlasti.
Njih to ne zanima. Zanima ih nafta i nista drugo.

Kao sto ih ista zanima u Libiji, koju su od moderne i sekularne drzave doveli u stanje gore od plemenske zajednice. Kao sto ih zanima i u Siriji, u kojoj su otvoreno platili i podrzali koljace i zlotvore. Kao sto ih uvek zanima samo i iskljucivo interes, nikad stvarno pomaganje nekome.

Oni su, de facto, pokrenuli medijsku masinu u ostalo potrebno da uniste ove pobrojane zemlje, Ukrajinu, nas ovde itd.

A onda, kao ne vole oni komuniste (ali srcem ljube arapske princeve fasiste) i maltretiraju zemlju upravo kroz njene diktatore, da bi isprovocirali krvoprolice i nerede. I ubacuju svoje placenike iz susednih zemalja, da bi dodatno destabilizovali sve, i da bi njihovi puleni zauzeli mesto. Kao npr. ovde kod nas. A onda lepo posalju svoje "firme" da neograniceno kradu i iscrpljuju reurse zemlje, i dalje potpuno zanemarujuci zive ljude. Stavise, radeci svesno protiv njih.

Naravno, jasno je da nekom zadrvljenom ovakvo pisanje ne vredi nista, ali nije mi tesko da napisem, mozda procita neko kome treba.

P.S. Svesno zmuranje na ocigledne istine u hriscanskoj antropologiji zove se hula na Duha Svetog.

Цитат

Самоодговорност је јако добра ствар, препоручујем да пробаш.

Ne postoji "samoodgovornost". Postoji odgovornost (za recno, uradjeno). To je ono sto bas tebi treba nasusno.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Цитат

Ne postoji "samoodgovornost". Postoji odgovornost (za recno, uradjeno). To je ono sto bas tebi treba nasusno.


Odlicno sto si mi presudio sta mi treba duhovnice moj, glasilo Gospodnje moje, izvini proroce nisam te prepoznao.  




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...