Jump to content

I posle Sirije - Venecuela!

Оцени ову тему


obi-wan

Препоручена порука

Poznato nam je da su i u Venecueli izbili nemiri, a sve po istom receptu, kao sto se do sad odigralo na vise strana u svetu. Videli smo kako je sve to proslo u Siriji i Ukrajini - sasvim neuspesno po one koji su planirali sve to, i nadali se "nastanku demokratije" u tim zemljama, kao sto je npr. "demokratija" nastala i cveta u Libiji, jelte.

Na ovoj temi mozemo da pratimo sta ce dalje da se desava u Venecueli, i da ulozimo bar poneku molitvu da tamo ipak ne izbije i ne podivlja gradjanski rat.

Inace, po onom sto do sad moze da se vidi i procita, sve je kao prekopirano iz situacije u Siriji, nista posebno novo.

...

Naravno, svi vi koji ste i na trenutak pomislili da sve ovo moze da ima ikakve veze sa naftom (Venecuela bese ono zemlja sa najvecim pojedinacnim zalihama u svetu, ili tako nesto), odma` da se postidite, jer vam svakakve gluposti padaju na pamet. Ovo je samo i iskljucivo borba `Murice i pajtasa da se i u ovu zemlju konacno uvede "demokratija". :0212_rolleyes:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A temu da pocnemo jednim znamenitim podsecanjem - na jednu drugu temu ovde sa foruma, nastalu daleke 2011. godine... svaka podudarnost sa dogadjajima koji su se desilii nakon ovog clanka potpuno je namerna i izazvana, i u pogledu Sirije, i u pogledu Venecuele, naravno.

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A najnovija - i vrlo losa - vest je da su i neki manji oruzani sukobi vec poceli u Venecueli...

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/svet/2829312/venecuela-dvojica-ubijena-osam-uhapseno-u-napadu-na-vojnu-bazu.html

Венецуела: Двојица убијена, осам ухапшено у нападу на војну базу

Двојица нападача су убијена, а осам је ухапшено током данашњег напада на војну базу у Венецуели, саопштио је председник те земље Николас Мадуро.

Vojna-Baza-u.jpg

 

У питању је један војни поручник који је, према речима Мадура, дезертирао и девет цивила.

Мадуро је навео да је тај поручник ухапшен и да "активно даје информације", као и да је до сада седам цивила испитано, пренела је агенција АФП.

Венецуелански званичници саопштили су да су "терористи" напали војну базу у Валенсији, али да су је војници одбранили и ухапсили више људи.

"У раним јутарњим сатима, терористи су ушли у утврђење Парамакај у Валенсији... Ситуација је сада под контролом, а више терориста је ухапшено", написао је наТвитеру Диосдадо Кабело, лидер Социјалистичке партије, преноси АФП.

У локалним медијима и на друштвеним мрежама појавили су се наводи о могућој војној побуни у бази против владе социјалистичког председника Николаса Мадура.

На једном видео-снимку, мушкарац који се представио као војни капетан проглашава "легитимни устанак", док око њега стоји још око 15 мушкараца у маскирним униформама, а неки од њих су наоружани.

Он је затражио "хитно формирање прелазне владе и слободне изборе".

Међутим, начелник Генералштаба оружаних снага, министар одбране Владимир Падрино на Твитеру је написао да "они нису могли да учине ништа против ДАНБ (војске)... на коју покушавају терористичке нападе".

Наводи о немирима појавили су се у тренутку када је нова скупштина са највишим овлашћењима, лојална Мадуру, почела да заседа у Венецуели, недељу дана након што је изабрана гласањем које је праћено насиљем и оптужбама да су резултати намештени, напомиње АФП.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, obi-wan рече

Inace, po onom sto do sad moze da se vidi i procita, sve je kao prekopirano iz situacije u Siriji, nista posebno novo.

...

Naravno, svi vi koji ste i na trenutak pomislili da sve ovo moze da ima ikakve veze sa naftom (Venecuela bese ono zemlja sa najvecim pojedinacnim zalihama u svetu, ili tako nesto), odma` da se postidite, jer vam svakakve gluposti padaju na pamet. Ovo je samo i iskljucivo borba `Murice i pajtasa da se i u ovu zemlju konacno uvede "demokratija". :0212_rolleyes:

Брате, за Сирију не знам, могу само да читам на нету и верујем у ово или оно. За Венецуелу знам из десетина првих руку. Не знам ко је и с којим интересима умешао прсте у причу (то је свакако могуће), али је за ситуацију потпуно крив идкључиво Мадуро. Тај човек је комплетни идиот и комплетни лудак. У то нема ама баш никакве сумње. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Juanito рече

Брате, за Сирију не знам, могу само да читам на нету и верујем у ово или оно. За Венецуелу знам из десетина првих руку. Не знам ко је и с којим интересима умешао прсте у причу (то је свакако могуће), али је за ситуацију потпуно крив идкључиво Мадуро. Тај човек је комплетни идиот и комплетни лудак. У то нема ама баш никакве сумње. 

Naravno, brate. I njega, kao onomad npr. Huseina u Iraku ili Milosevica ovde kod nas, upravo instaliraju ti isti koji ih posle "svrgavaju" u "borbi za demokratiju".

Taj recept je izlizan jos odavno, samo se multiplicira i ponavlja iz drzave u drzavu, mozda sa nekim manjim razlikama.

Jer da nema diktatora, kako bi paraziti uopste mogli da udju u tu-i-tu zemlju, tj. sa kojim povodom? Ovako, bace prasinu u oci svetu, a iza zavese polako krckaju sam taj jadni i zatucani narod, i nahuskaju ga da ratuje sam protiv sebe, dok oni lepo usisavaju naftu, ili sta vec drugo.

I samo nemoj da mi kazes da TI klikeras verujes na ove "zvanicne" price, na koje vise ni veverice ne nasedaju.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Аурор рече

Pa ne znam...

I bez njih su stvari tamo dovoljno loše i raspad je sistema.

Citaj napred sta sam komentarisao Juanu...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

Citaj napred sta sam komentarisao Juanu...

Razumem... Ali mislim da bi kriviti Ameriku za sve bilo pogrešno.

Na listi ekonomskih sloboda, ta država je na pretposlednjem mestu, iza je samo Severna Koreja. Njihove probleme sigurno nisu izazvali vlada SAD ili CIA.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ipak nisi procitao sta sam napisao...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Аурор рече

Meni ovo nije neočekivano, ne znam...

Naravno da nije neocekivano, pedantno je najavljeno unapred (vidi 2. post odozgo)...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

Naravno da nije neocekivano, pedantno je najavljeno unapred (vidi 2. post odozgo)...

Znači nema veze sa opštim stanjem u zemlji (gde ljudi provaljuju u zoološke vrtove i ubijaju konje)?

To CIA sigurno nije kriva...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Аурор рече

Znači nema veze sa opštim stanjem u zemlji (gde ljudi provaljuju u zoološke vrtove i ubijaju konje)?

To CIA sigurno nije kriva...

Opste stanje u zemlji je utabano upravo instaliranjem na vlast ljudi koji tome pogoduju, na ovaj ili onaj nacin. Valjda ti je to jasno za toliko.

Takodje, postoje i drukciji slucajevi, kao npr. Gadafi - jedne godine se slikaju s njim, sledece ga bombarduju i likvidiraju bez ikakvog suda.

Glavna stvar je da ta-i-ta zemlja ima neku vrstu resursa koji je bitan "stranim investitorima", sve ostalo je istorija.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...