Jump to content

Форумаши о Исусовој молитви

Оцени ову тему


Препоручена порука

Колико сам видео, нема је у овде доступној литератури, па сам је додао. Пеђа, задње поглавље је о коришћењу Исусове молитве за друге, па кад је будеш прочитао, помени брате. :) :pivo:

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прочитао сам све одговоре, и у неколико њих сам нашао као неке знаке упозорења 'опрезно са Исусовом молитвом'. С обзиром да сам је практиковао у тешким тренуцима када није било другог излаза и када ми је била неопходна помоћ Божја да сачувам живот, сад сам се мало и застрашио са овим упозорењем. Ако неко зна

Poslato sa SM-N930F koristeći Pouke.org mobilnu aplikaciju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

разлог због кога су браћа писала, да се тако изразим, мала упозорења, било би ми пуно лакше да их подијели са нама. Срдачан поздрав за нашу дигиталну заједницу!

Poslato sa SM-N930F koristeći Pouke.org mobilnu aplikaciju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Sasa Vojvoda рече

Ја се молим својим својим ријечима, некако ми то највише одговара.

Јел може неко овдје да постави Исусову молитву.

Господе Исусе Христе, сине Божији помилуј ме грешног!

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, експлорер33888 рече

разлог због кога су браћа писала, да се тако изразим, мала упозорења, било би ми пуно лакше да их подијели са нама. Срдачан поздрав за нашу дигиталну заједницу!

Poslato sa SM-N930F koristeći Pouke.org mobilnu aplikaciju
 

Samo se ti moli koncentrisano i bistrog uma.

Isuova molitva zna da bude opasna ako je nemarna i postane suvišna mrljavi se po ustima i na kraju se izbljutavi to sveto Ime.

Tako da samo koncentrisano srdačno i po svojim mogućnostima.

To je umno srdačna unutrašnja molitva i preslatka je, može spasiti i djavdjava samo ako bi i taj stvor hteo da joj se iskreno posveti i prihvati je.

Tako da ne brigaj nema nikakva druga opasnost od nemarnosti.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo se ti moli koncentrisano i bistrog uma.
Isuova molitva zna da bude opasna ako je nemarna i postane suvišna mrljavi se po ustima i na kraju se izbljutavi to sveto Ime.
Tako da samo koncentrisano srdačno i po svojim mogućnostima.
To je umno srdačna unutrašnja molitva i preslatka je, može spasiti i djavdjava samo ako bi i taj stvor hteo da joj se iskreno posveti i prihvati je.
Tako da ne brigaj nema nikakva druga opasnost od nemarnosti.

Имаш ли неки савјет како препознати и осјетити тренутак када молитва почиње да буде немарна? Поздрав

Poslato sa SM-N930F koristeći Pouke.org mobilnu aplikaciju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, експлорер33888 рече


Имаш ли неки савјет како препознати и осјетити тренутак када молитва почиње да буде немарна? Поздрав

Poslato sa SM-N930F koristeći Pouke.org mobilnu aplikaciju
 

Kad više ne čuješ unutar sebe svako slovo koje si izgovorio u molitvi.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Господе Исусе Христе, сине Божији помилуј ме грешног!

Ја лично употребљавам и множину када осјетим да је молитва потребна и некоме другом у датом тренутку, јер ми 'помилуј ме грешног.' понекад звучи и мало себично.
Конкретно, ја изговарам 'Господе Исусе Христе, Сине Божији, помилуј нас грешне.'

Poslato sa SM-N930F koristeći Pouke.org mobilnu aplikaciju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, експлорер33888 рече


Ја лично употребљавам и множину када осјетим да је молитва потребна и некоме другом у датом тренутку, јер ми 'помилуј ме грешног.' понекад звучи и мало себично.
Конкретно, ја изговарам 'Господе Исусе Христе, Сине Божији, помилуј нас грешне.'

Poslato sa SM-N930F koristeći Pouke.org mobilnu aplikaciju
 

Такође

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, експлорер33888 рече


Ја лично употребљавам и множину када осјетим да је молитва потребна и некоме другом у датом тренутку, јер ми 'помилуј ме грешног.' понекад звучи и мало себично.
Конкретно, ја изговарам 'Господе Исусе Христе, Сине Божији, помилуј нас грешне.'

Poslato sa SM-N930F koristeći Pouke.org mobilnu aplikaciju
 

I ja :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

To je umno srdačna unutrašnja molitva i preslatka je, može spasiti i djavdjava samo ako bi i taj stvor hteo da joj se iskreno posveti i prihvati je.

Nemoj da se naljutis, ali, moram da budem surovo iskren.

Onoliko koliko sam upoznat sa ovim, ovo sto si rekao je klasicna pocetnicka greska kod bavljenja ovom molitvom. Ovo sto si rekao, da je umna molitva 'preslatka' , je KRAJNJI cilj ove molitve, ne pocetak, i ne sredina. To su plodovi ove molitve, koji su mnogostruki i razliciti.

Ova molitva mora da se tvori u smirenju i pokajanju i bez ikakvih drugih ucitavanja , bilo osecajnih, umnih ili vizualnih stvari.

Mora se shvatiti, oci su STROGO zabranili samostalno bavljenje ovom molitvom, samo uz pomoc nekog bas iskusnog duhovnika je dozvoljeno i to traje ceo zivot, godinama i decenijama traje usavrsavanje. Ne postoji instant resenje.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Nemoj da se naljutis, ali, moram da budem surovo iskren.

Onoliko koliko sam upoznat sa ovim, ovo sto si rekao je klasicna pocetnicka greska kod bavljenja ovom molitvom. Ovo sto si rekao, da je umna molitva 'preslatka' , je KRAJNJI cilj ove molitve, ne pocetak, i ne sredina. To su plodovi ove molitve, koji su mnogostruki i razliciti.

Ova molitva mora da se tvori u smirenju i pokajanju i bez ikakvih drugih ucitavanja , bilo osecajnih, umnih ili vizualnih stvari.

Mora se shvatiti, oci su STROGO zabranili samostalno bavljenje ovom molitvom, samo uz pomoc nekog bas iskusnog duhovnika je dozvoljeno i to traje ceo zivot, godinama i decenijama traje usavrsavanje. Ne postoji instant resenje.
 

Ma samo ti znaš boki šta čitaš i šta zakljućuješ iz pročitanog i šta predlažeš i nadlažeš ili šta već.

Inače sa tom monaškom filosofijom koju primenjuješ u svom sveneznanju i plašenju svih oko sebe i samoga sebe nećeš se hleba najesti.

Sada nam navedi molim te jedan primer kad je neko sišao sa uma a da je koristio umereno Isusovu molitvu?

I još nešto, kakvo ti je opšte ta upadica da je Isusova molitva preslatka na kraju? kakvom kraju čega kraju kojem kraju o čemu ti govoriš pojma nemam niti imam nameru da se raspravljam.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 8.7.2017. at 14:10, PredragVId рече

Већина нас се тако моли, па, вероватно, има доста тога и да се напише, мада, ако тема скрене, ипак, има доста форумаша, да би је вратили на прави ток а то нам је (сви нама) у овом случају, најбитније.

Биће занимљиво, и корисно, читати.

 

Изволите каз`ти... :skidamkapu:

Pa recimo i to da ne prima Bog svaku molitvu. 

reading.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ma samo ti znaš boki šta čitaš i šta zakljućuješ iz pročitanog i šta predlažeš i nadlažeš ili šta već.

Inače sa tom monaškom filosofijom koju primenjuješ u svom sveneznanju i plašenju svih oko sebe i samoga sebe nećeš se hleba najesti.

Sada nam navedi molim te jedan primer kad je neko sišao sa uma a da je koristio umereno Isusovu molitvu?

I još nešto, kakvo ti je opšte ta upadica da je Isusova molitva preslatka na kraju? kakvom kraju čega kraju kojem kraju o čemu ti govoriš pojma nemam niti imam nameru da se raspravljam.


 

Ali, mozda je i problem u tome, sto i jeste po svojoj sustini ova molitva jedanaka monaskom delovanju. Trazi veliki trud i opreznost.

Ne znam , sta tacno znaci umerena Isusova molitva. Da li covek hriscanin moze sam da 'proceni' sta je to i koji je to nivo umerene molitve ? Opet kazem, koliko sam procitao u duhovnim savetima otaca, bavljenje ovom molitvom bez pomoci iskusnog duhovnika, je strogo zabranjeno.

E, sad, prihvaticu tvoj savet, i necu vise da pisem nekim svojim rasudjivanjem. Probacu da nadjem citate otaca o ovoj molitvi, pa, cemo onda mozda i moci da pricamo o ovoj molitvi na objektivan i argumentovan nacin. Pozdrav.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...