Jump to content

NIKAD VIŠE NEĆU UĆI U ŠKOLU, NI PO DIPLOMU VUKOVCA!


Препоручена порука

пре 5 минута, obi-wan рече

Pa i da mu je nepravedno dosudio - a cini mi se da je bilo i toga - `el bi vikao ovako kao zadnji deran? Pa ne bi, naravno...

Вероватно не би, али то је овде ирелевантно. 

Банди се треба супростављати на сваком кораку, а ова просветна банда је само део државне банде и ради се о потуно истој врсти трулежи која постоји на вишим позицијама. Ја сам се ћерао с њима од другог средње, па до краја факса, и то на моменте врло озбиљно, тако да ми је савршено јасно ово што мали прича, чак могу да замислим те њушке што су гласале. Овде је најважнија ствар да банда мора да схвати да не може све да ради како им се навије, а не зрелост малог или глупост саме титуле. Титула може бити (и јесте) глупа до бола, али постоје неки правилници о истој и онда се то мора испоштовати. А након што испоштују правилник, сви су слободни да покрену питање смислености те титуле. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 230
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 9 минута, obi-wan рече

A zar to njemu nije posao od kog (odlicno) zivi? Kako je to uporedivo sa skolarcem koji qka zato sto nije dzak generacije?

I Djokovic je, koliko znam, tenis poceo da bi se lecio, ne zbog titula i pehara. A kad ih ne juris, titule i pehari nekako maltene sami dodju...

Sastavio vrhunski tim ljudi zbog zdravlja, ali bocnim efektom ga, eto, natovarili i peharima. Dobro, mozda je tako. :stadaradim:

  • Волим 1

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, drvce рече

Sastavio vrhunski tim ljudi zbog zdravlja, ali bocnim efektom ga, eto, natovarili i peharima. Dobro, mozda je tako. :stadaradim:

А онда упадне у веган-секту, престане да једе сланину и ћевапе и нема више пехара. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, RYLAH рече

"Рече му Исус: Ако хоћеш савршен да будеш, иди и продај све што имаш и подај сиромасима; и имаћеш благо на небу; па хајде за мном."

joooj:smeh1:

Dobro, pa kakve sad ovo veze ima sa ovim o cemu pricamo? Uopste ne kapiram...

пре 4 минута, RYLAH рече

А ко је позван да то мери? Ми овде?

Ко је позван да мери да ли овај мали треба да се бори за оно што је њему битно?

Pa onda treba lepo da zatvoris/obrises temu, ne vidim poentu da stoji ovde ako o ovome ne moze da se prica.

U osnovi, hriscani jesu pozvani da svedoce taj etos, ne da sude i osudjuju, naravno, ali ako ovu meru primenis strogo i doslovno - ode 2/3 foruma u nista.

пре 6 минута, RYLAH рече

Јер, да узмемо претпоставку која може чак да буде и истинита: дечко нема много додира са друштвом, ејр га не разумеју као ни он њих. Он је њима чудан а они њему незанимљиви. Зато се посветио науци. Освојио то што је могло да се освоји, увек био најбољи у свом разреду у свему. Једноставно му је стало до тога. Као највише што може да се освоји у средњој школи, њему је стало да буде ђак генерације. Зна он да ту постоји и та девојчица, али се такмичи са њом, па ко победи. Уместо тога, награду добија неко ко је испод и њега и ње, само зато што је професорско дете. Клинца то заболи и уложи жалбу. То чују неки локални новинари, занимљива прича, и крену да салећу дечка, који се истина мало понео у свему томе јер се једноставно не сналази у контакту са људима, али је више све то иницирано са њихове стране. Али њему је у глави све време да се само бори против неправде.

Ово је подједнако реалан сценарио као онај твој да се ради о малом дегенерику који кмечи и пун је сујете.

Шта онда?

Citajuci ovaj clanak nemam skoro pa nimalo osnove da mislim da je ovako kako ti kazes. Taj decko je prilicno otvoreno objasnio sta je tu bilo, pod uslovom da je sve to tacno preneto, naravno. Ali pretpostavimo da si u pravu, i da je ovo sto si napisao tacno do u zadnji zarez - u tom slucaju taj decko ima duboko izvinjenje i naklon do zemlje od mene, s tim da i dalje tvrdim da je nacin na koji je sve to uradio u osnovi pogresan.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

А онда упадне у веган-секту, престане да једе сланину и ћевапе и нема више пехара. 

 

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko je doneo pravilnik po kome se javno glasa

jel to bio presedan ili pravilo

jooojjooj  meni

šta vam to govori? meni govori o lošim međuljudskim odnosima u kolektivu

a potom kažem i tvrdim učimo dete da se bori sa bandom

a ko će da mu objasni šta je banda ko če da mu definiše pojam kao odrednicu u rečniku

opet Skojevci i AFŽ ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

Pa onda treba lepo da zatvoris/obrises temu, ne vidim poentu da stoji ovde ako o ovome ne moze da se prica.

Па управо причамо о томе. 

Само не капирам ко је тај врхунски морални ауторитет који ће свакоме да даје печат христоцентричности његових дела, и одакле нама свима довољно информација пресуђујемо и делимо етикете некоме само зато што је одлучио да се бори против неправде, не улазећи у његове мотиве, јер ни њих не можемо да знамо?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, RYLAH рече

Ко их није јурио? Па гинуо је за сваку титулу и за сваки пехар. Да не причамо колико га је отац крвнички гонио само да би био најбољи.

Nije ih jurio u tom malogradjanskom smislu, kao neko iskompleksiran, nego je (pretpostavljam) imao zdravu zelju za napredovanjem.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, RYLAH рече

Па управо причамо о томе. 

Само не капирам ко је тај врхунски морални ауторитет који ће свакоме да даје печат христоцентричности његових дела, и одакле нама свима довољно информација пресуђујемо и делимо етикете некоме само зато што је одлучио да се бори против неправде, не улазећи у његове мотиве, јер ни њих не можемо да знамо?

Pa zasto onda uopste imamo ovakve teme?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

Pa zasto onda uopste imamo ovakve teme?

Ја сам мислио да бисмо причали о томе и сви научили из интеракције једни са другима? Других мотива немам.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Juanito рече

Вероватно не би, али то је овде ирелевантно. 

Банди се треба супростављати на сваком кораку, а ова просветна банда је само део државне банде и ради се о потуно истој врсти трулежи која постоји на вишим позицијама. Ја сам се ћерао с њима од другог средње, па до краја факса, и то на моменте врло озбиљно, тако да ми је савршено јасно ово што мали прича, чак могу да замислим те њушке што су гласале. Овде је најважнија ствар да банда мора да схвати да не може све да ради како им се навије, а не зрелост малог или глупост саме титуле. Титула може бити (и јесте) глупа до бола, али постоје неки правилници о истој и онда се то мора испоштовати. А након што испоштују правилник, сви су слободни да покрену питање смислености те титуле. 

Problem je ovde što je pravilnik (verovatno ) ispoštovan. Pisala sam već o tome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Branka62 рече

Problem je ovde što je pravilnik (verovatno ) ispoštovan. Pisala sam već o tome.

Значи рупа у правилнику, легализована корупција?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Juanito рече

Ја сам се ћерао с њима од другог средње, па до краја факса, и то на моменте врло озбиљно.

Je l? Bi li podelio to iskustvo sa nama :)?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, RYLAH рече

Ја сам мислио да бисмо причали о томе и сви научили из интеракције једни са другима? Других мотива немам.

A kako se onda ovo sto sam na pisao ne uklapa u to?

Ja se bavim - izmedju ostalog - tom hriscanskom etikom po obrazovanju, em mi je vrlo zanimljivo. Ne vidim sta je problem ako to svoje znanje iznesem na nekoj temi, i tvrdim da je to zaista svedocenje Crkve? Mozda to nisam izneo na neki tebi prihvatljiv nacin, ali ja sam co`ek prgav i nezgodan, sta cu.

A ako je u pitanju strucnost - kod vl. Davida sam imao iz hr. etike cistu 10-ku, znaci vukovac... :smeh1:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...