Jump to content

NIKAD VIŠE NEĆU UĆI U ŠKOLU, NI PO DIPLOMU VUKOVCA!


Препоручена порука

  • Одговори 230
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 14 минута, Juanito рече

Зар забрана вређања није последица левичарске политичке коректности? Вређање је баш кул, челичи људе, а само се жене око тога штрецају и жале на повређена псећања. Тако кажу ови наши форумски другари десничари. :ani_biggrin:

Rekli smo samo da nije argument sama činjenica da je neko uvređen ili nešto oseća povodom nečeg. 

Npr. ja bih mogao da se uvredim sad za ovo, pa ne mora da znači da je to uvreda zbog toga, ne bih ni spomenuo ta osećanja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Grizzly Adams рече

И шта још има ново? :)

Ако, нек се навикавају на време...

Цитат

 

Mathilda: Is life always this hard, or is it just when you're a kid?

Léon: Always like this.

http://www.imdb.com/title/tt0110413/quotes?item=qt0363829

 

 

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Аурор рече

E Matilda, još je teži kako ide vreme...

Ti bi da te sad vec pomalo omatorela Matilda tesi?

Oh, so hard, my dear Auror, so hard...

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, obi-wan рече

Ne znam sta tacno znaci ovo pitanje, ako moze malo jasnije...

Написао си да хришћанска етика препознаје грех у човеку. И да је оно што ти овде заступаш хришћанска етика. Ја сам видео да си малог више пута прозивао да је овакав и онакав, и више пута указивао да је његово понашање грех. Да ли је хришћанска етика етикетирања греха у другим људима и указивање на те грехе, успут називајући "грешника" свакаквим погрдним именима? 

пре 7 минута, obi-wan рече

Napisao sam vec brate, svako nase delanje mora da bude hristocentricno, ili jednostavno nismo hriscani.

Из овога имамо два закључка, за која нисам сигуран да су у сагласју са Хришћанством. 

Први је да добро дело које није урађено тако да је "христоцентрично" не годи том истом Богу, само због чињенице да то добро дело није урађено са Њим на уму. Са друге стране, имамо многе који су заиста веровали да је оно што раде "христоцентрично", и водили се тиме, али се испоставило да су трагично грешили и правили огромне трагедије и себи и људима око себе.

Други је да све што ми радимо а није христоцентрично није у сагласју са хришћанством. Тако, рецимо, ако имамо посао да бисмо се прехранили, нисмо христоцентрични, јер је Христос говорио како нам не треба посао јер имамо Бога ("Погледајте на птице; оне нити сеју, нити жњу, нити сабирају у житнице; и Отац ваш небески храни их. Зар нисте ви много претежнији од њих?"). Ово би значило да сви ми који имамо посао нисмо христоцентрични јер наш посао нема никакве везе са Христом (могло би да се чак тврди да је супротно од тога), и да једноставно нисмо хришћани.

Мислим да обе ове ствари са хришћанством једноставно немају везе. А обе произилазе из онога што си написао. 

И мислим да је Његош најбоље сумирао оно што причамо све време - "Ал тирјанству стати ногом за врат, то је људска дужност најсветија". Наравно, свако према својим могућностима.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Аурор рече

Pa učio, išlo mi... :)

Cool :).

Je l bi ti se ceo svet srušio i da je nisi dobio? Je l si cmizdrao za četvorku? Je l su mama i tata dolazili u školu da spočitavaju profesorima?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Аурор рече

Pa ouvaaaj...

Natalie-Portman-2012.jpg

Matilda je Natali Portman :unbelieveble:?

Poraslo dete, osamostalilo se :smeh1:.

Lepo :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Cool :).

Je l bi ti se ceo svet srušio i da je nisi dobio? Je l si cmizdrao za četvorku? Je l su mama i tata dolazili u školu da spočitavaju profesorima?

- Ne. 

- Nisam cmizdrao, nije bilo potrebe. :)

- Ne.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

- Ne. 

- Nisam cmizdrao, nije bilo potrebe. :)

- Ne.

Onda zaslužuješ titulu ontološkog vukovca :dobro::smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, obi-wan рече

Kako ne razumes? Ako je to sto si bio vukovac samo posledica normalnog rada i ucenja, onda je to OK. A ako je posledica pukog jurenja za tim, onda nije OK. :)

Da l ovo vazi i za vrhunske sportiste? Odnosno, da li je ok ne raditi normalno, vec se prenapregnuti do ivica mogucnosti kako bi se postigao vrhunski rezultat? Ili trecim recima, zasto Djokovic ne igra tenis za svoju dusu u svom dvoristu, nego mu trebaju svi oni belosvetski tereni, publike i pehari?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Аурор рече

Jel sad dobijam ostarelu Matildu da me teši?

Jok, javno priznanje da si bio super đak ti je dovoljno :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...