Jump to content

Сахрана или кремирање: Неповратни заборав или вечно памћење

Оцени ову тему


Препоручена порука

Када је у питање Васкресење мртвих увек се сетим на ову предивну паримију која се чита у Страдалну Седмицу неколико пута, а колико је значајна доказ је и то што се чита на Опело Христово.

 

Пророчества Језекиљева чтеније (Глава 3)


1 Рука Господња дође нада ме, и Господ ме изведе у духу, и постави ме усред поља, које беше пуно кости. Језек.:3:14; Лука:4:1;

2 И проведе ме покрај њих унаоколо, и гле, беше их врло много у пољу, и гле, беху врло суве.

3 И рече ми: Сине човечји, хоће ли оживети ове кости? А ја рекох: Господе Господе, Ти знаш. 1 Сам.:2:6;Рим.:4:17; 2 Кор.:1:9;

4 Тада ми рече: Пророкуј за те кости, и кажи им: Сухе кости, чујте реч Господњу. Иса.:55:11; Рим.:10:17;

5 Овако говори Господ Господ овим костима: Гле, ја ћу метнути у вас дух, и оживећете. Псал.:4:30;

6 И метнућу на вас жиле, и обложићу вас месом, и навући ћу на вас кожу, и метнућу у вас дух, и оживећете, и познаћете да сам ја Господ. Језек.:6:7; Јоило:2:27;

7 Тада стадох пророковати, како ми се заповеди; а кад пророковах, наста глас, и гле потрес, и кости се прибираху свака ка својој кости.

8 И погледах, и гле, по њима изиђоше жиле и месо, и озго се кожа навуче; али духа не беше у њима.

9 Тада ми рече: Пророкуј духу, пророкуј, сине човечји, и реци духу: Овако вели Господ Господ: Од четири ветра дођи, душе, и дуни на ове побијене да оживе. Псал.:4:30; Јован:20:22;

10 И пророковах, како ми се заповеди, и уђе у њих дух, и оживеше, и стадоше на ноге, беше војска врло велика. Откр.:11:11;

11 Тада ми рече: Сине човечји, ове су кости сав дом Израиљев; гле, говоре: Посахнуше кости наше и прође надање наше, пропадосмо. Псал.:41:7; Иса.:49:14;

12 Зато пророкуј, и кажи им: Овако вели Господ Господ: Ево, ја ћу отворити гробове ваше, и извешћу вас из гробова ваших, народе мој, и довешћу вас у земљу Израиљеву. Језд.:1:1; Иса.:26:19; Језек.:36:24; Ос.:1:11; Амос:9:14;

13 И познаћете да сам ја Господ, кад отворим гробове ваше, и изведем вас из гробова ваших, народе мој.

14 И метнућу дух свој у вас да оживите, и населићу вас у вашој земљи, и познаћете да ја говорим и чиним, говори Господ.

 

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Аурор рече

Pa teologija je samo suma određenih pojmova i sholastičkih konstrukcija, ništa drugo.

To moze da se kaze za ovu suvu "akademsku" telogiju.

Pravo bogoslovlje je uvek pre svega nadahnuto Duhom, iako i ono podrazumeva i ono formalno znanje.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad mi kucne cas - neka me lansiraju cetvrtom kosmickom brzinom, neka bih napustio galaksiju i telom. Ili neka me pogruze u kvarkgluonskoj plazmi. Ili neka izgrade ogromnu piramidu i metu me u podnozje. Ili neka me stave u staklenu bacvu sa formaldehidom.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, drvce рече

Па то кажем - исто ти се вата. Своди се на исто, само оћеш брже или спорије.

Ја сам увек за брже! ;)

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

Па то кажем - исто ти се вата. Своди се на исто, само оћеш брже или спорије.

Ја сам увек за брже! ;)

 

Futuristi su voleli brzinu.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, RYLAH рече

Нема нам друге него да узоремо гробља!

Al neko mora da povadi plombe prvo, ce se potrujemo zivom. :/

  • Волим 1

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, drvce рече

Kad mi kucne cas - neka me lansiraju cetvrtom kosmickom brzinom, neka bih napustio galaksiju i telom. Ili neka me pogruze u kvarkgluonskoj plazmi. Ili neka izgrade ogromnu piramidu i metu me u podnozje. Ili neka me stave u staklenu bacvu sa formaldehidom.

...

tumblr_onnnp4mwZT1t0uq7uo1_1280.jpg

https://www.tumblr.com/search/jantner jános

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...