Jump to content

Како почети учење програмирања?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 часа, Juanito рече

@Grizzly Adams

Нови ASP.NET Core није довољан за курс?

Па не бавим се пуно cross-platform стварима, али колико знам Core је само подскуп .NET frameworka. Овде је ипак циљ да поставимо једну ширу основу, упознамо се са .NET-om колико је год могуће. Зато мислим да нам треба Моно.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 142
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 6 часа, Владимир Миливојевић рече

Чуди ме да ти је без проблема профункционисало на Убунтуу, јер су имали проблема са појављивањем темплејтова за Веб апликације у Моно девелопу.

Па треба пажљиво инсталирати све, не ради баш из прве, али ништа страшно.

пре 6 часа, Владимир Миливојевић рече

Такође добро одрађена десктоп апликација у Прозорима, која не користи "трдпарти" библиотеке, без икаквог прекомпајлирања, би требало без проблема да ради под Моноом и на Пингвинима и на Јабуци простом наредбом mono imeprograma.exe .

Супер ствар!

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Grizzly Adams рече

Па не бавим се пуно cross-platform стварима, али колико знам Core је само подскуп .NET frameworka. Овде је ипак циљ да поставимо једну ширу основу, упознамо се са .NET-om колико је год могуће. Зато мислим да нам треба Моно.

Колико сам укапирао, Core јесте подскуп (за сада), али то је због тога што су кренули да ”расчишћавају” рогобатни монолитни оквир. Мислим да ни теби не гине миграција на Core за коју годину...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

Знао сам да ће да ме упропасте...

Нема да бринеш, зато обучавамо јефтину радну снагу на форуму. :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On ‎22‎.‎03‎.‎2017‎. at 4:36, Grizzly Adams рече

Бринуо сам за вас "побуњенике" што не користите Империјални Оперативни Систем... ;)

iOS? :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

"Свуда пођи, себи дођи." - Владимир М. Миливојевић  deka.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Владимир Миливојевић рече

Хвала бро, ово изгледа добро!

Оћемо ли да настављамо бизнис народе? Најели сте се, наспавали, ајде... идемо! ;)

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Grizzly Adams рече

Хвала бро, ово изгледа добро!

Оћемо ли да настављамо бизнис народе? Најели сте се, наспавали, ајде... идемо! ;)

Nego sta cemo, sa` ce da naidje neki slobodan moment, cim i ovo vreme odlepsa... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ozbiljno - kao da sam necastivi `oce da te zavrne kad nesto pametno krenes da ucis ili radis, sve iskrsava neki buljuk kojestarija.

Al` ne samo se mi, samo jako i polako! :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зато је супер бавити се програмирањем. Читава ствар личи на игру, тако да имаш осећаш да никада заправо не радиш, а плаћају те за то. :smeh1: 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, obi-wan рече

I ozbiljno - kao da sam necastivi `oce da te zavrne kad nesto pametno krenes da ucis ili radis, sve iskrsava neki buljuk kojestarija.

Al` ne samo se mi, samo jako i polako! :)

Ма то је увек тако... Зато треба стално по мало, ако имаш само 15 минута, онда погледаш нешто једноставно. Чисто да "штиклираш" за данас.

Кажу да је Брус Ли вежбао апсолутно сваки дан, чак и кад дође скроз уморан са пута касно увече уради бар 10 минута вежби да не "пропусти дан". То да не "пропустиш дан" је много битна ствар, без обзира на количину.

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још једна важна ствар - као што смо поменули на почетку, било би лепо да свако ко има неке користи од овог нашег подухвата приложи за сајт Поуке колико је у могућности.

Ево ближи се дан када треба платити хостинг и остале ствари па да пронесемо тас:

collection-plate.jpg

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eh zabo sam se izgleda...

Posto sam savladao osnove HTML i CSS, savetovali su me @Grizzly Adams i @WiseMan da napravim neku web stranicu vezano za temu koju volim. Nekako ne mogu da se pokrenem. Osecam da bih samo gubio vreme. Tapkao u mestu. Imam snazan takav osecaj. Plus nisam ni siguran koja je to "tema koju volim" i kako bi to moglo da ima veze sa webom...

Vise bih voleo da mi neko zada zadatak i ja da pokusavam da ga izvrsim. Bas kao odnos klijent-programer. Ima li u sajber prostoru neceg takvog? Freelancing za pocetnike?

Mislim mogao bih ja da izmisljam, zadajem sam sebi zadatke, pokusam da iskopiram kod sa vec postojecih stranica a da ne gledam njihov source kod pa kasnije da ga gledam i tako popunjavam prazine.... ali mislim da bih stagnirao tako i izgubio mnogo vremena.

Inace moram da napomenem da sam ja primarno zeleo da naucim Java ili neko C programiranje jer nisam toliko kreativan u dizajenrskom, umetnickom smislu a volim da primenjujem logiku, analiticki um i tako. A napraviti svoju stranicu iziskue umetnicku kreativnost :/ (a nisam otisao na javu ili c jer nije bilo raspolozivih kurseva u kljucnom momentu.) Medjutim, koliko sam shvatio web dizajn je jedno a web programiranje drugo. Ja ucim ovo drugo. Za dve nedelje krecem sa php i mysql... posle toga java script i wordpress. ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Tumaralo. рече

Vise bih voleo da mi neko zada zadatak i ja da pokusavam da ga izvrsim. Bas kao odnos klijent-programer. Ima li u sajber prostoru neceg takvog? Freelancing za pocetnike?

Па нисам сигуран, не верујем...

Али ми ћемо врло радо да те мучимо ако желиш. :)

Па најбоље је да сада то што си прво научио употребиш на неколико примера. HTML/CSS и слично ће ти требати без обзира да ли програмираш у Java или PHP после, то су незаобилазне ствари. Свакако нећеш губити време. Мада разумем ту недоумицу у почетку... Зато и ова тема.

Ако ти треба конкретнији задатак, онда узми неки дизајн и покушај да га ископираш.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...