Jump to content

Црногорци „отерали“ из школа Св. Саву, а слављен је чак и под Турцима

Оцени ову тему


Препоручена порука

Боље по тебе... тај ти је истетовиран свијем могућијем и немогућијем бојама... нема више мјеста ни тачку да убодеш! :)

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него веле да ово за Хашима и његовог прадеду попа ''није никаква новост за Хашимове саборце и сународнике, јер је он умео да, у шали или не, често спомене како остале вође такозване ”ОВК” не знају ништа о ратовању, уосталом ”као и сви Албанци”, па ”имају среће што је он ту”, који, ”као и сви Срби, зна да води рат и побеђује у њему”. Уз загонетни податак који се крије и тихо препричава међу Шиптарима - како за Митровдан Тачи никада није на послу, нити нешто ради за тај празник... ''

Зато Хашим не да да му узму Косовску Митровицу

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ayla рече

Uvijek se nađe ta jedna tačka...makar u zjenicu.
Laku noć.

Два ока у глави, те две тачке,  беху некад дон Мило и дон Слобо ...  хехехе... да није тужно, могло би бити и смешно... 

А сад су два ока у глави Мило и Хашим, па кад се трефе у Титограду Мило и Хашим не зна се који је вишљи и љепши... јађо мој... 

 

Лаку ноћ! 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 1/26/2017 at 19:39, Golub рече

Не вређајте потурице, јер данашњи монтенегрини су рђа много гора од ондашњих потурица... 

ne diraj mi crnogorce, vecih srba od crnogoraca nema, oni su odma iza krajisnika

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је Цетиње 1907.

2017 - 1907=110 

Шта се збило за један вијек, то ни пас с малом не може изјести... 

Милов ђед се у гробу преврће кад види шта му унук чини!

 

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када говоримо о томе ко у Црној Гори слави светог Саву, а ко га "слави", онда би добро било да схватимо шта је вјера, а шта идеологија. Ја као Црногорац могу рећи да у Црној Гори постоји мање од 1% људи који су православни хришћани, а који разумију ту разлику. Узмите рецимо Цетиње и Пљевља. Идеолошки и национално су то 2 потпуно различите средине. Али када говоримо о нехришћанском духу који влада, онда међу тим срединама нема разлике. И по броју некрштених, и по паганском духу, и по броју наркомана, алкохоличара, и по васпитању младих нараштаја у нехришћанском духу, међу тим градовима нема разлике. Дакле, враћање светом Сави и светом Симеону није враћање некаквом сировом национализму који не зна шта би са собом, него враћање духу јеванђеља, љубави, покајања. Овако су сви задовољни сами са собом и мисле да је њихов пут којим треба ићи онај прави. Али тај пут у суштини нема везе са Христовим путем. На такав начин се нажалост схвата и косовски завјет, и крсна слава и све оно што је изњедрио православни дух и у Србији и у Црној Гори. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, kordun рече

ne diraj mi crnogorce,

:ok:

пре 14 часа, kordun рече

vecih srba od crnogoraca nema, oni su odma iza krajisnika

Први део реченице право у центар , други омашај. Кад  су то лебати Црногорци били иза  некога, свака час крајишницима...али не дирај редослед...  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, kordun рече

ne diraj mi crnogorce, vecih srba od crnogoraca nema, oni su odma iza krajisnika

I junački nam zabiše nož u leđa i priznaše Kosovo.Najveće Srbende su bosanski Srbi.Kaki milogorci i krajišnici.

  • Волим 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...