Jump to content

Расправе о бесмртности душе и о свесности душе након смрти


Препоручена порука

  • Одговори 2.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

До тада ћете остати духовне, моралне и интелектуалне ћифте, шибицари и преваранти,

bradzorf, за ово добијаш опомену.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свети Максим Исповедник, Амбигва; ПГ 91 - 129б, стр. 1093-1094. Јеси ли сигуран брате Александре да си добро навео страну? Можда ја грешим...

Ја имам дела (комплетна) Светог Максима у електронском облику (нажалост без ПГ референци), а много тога имам извучено у фуснотама (по разним белешкама и књигама, са ПГ референцама). Једна од тих фуснота је и ова коју сам цитирао. Могуће је да је грешка у страници. Ако можеш провери па ми јави, да исправим код себе.

Проверио сам, у реду је навод. Ти си сигурно скинуо дела у ПДФ са сајта патрологија који је радио пре једно три године (имао је неке томове ПГ, али не све). Нажалост нису ставили ознаке... Знам, и ја имам исте текстове, али сам хвала Богу пре две године набавио комплетну ПГ и ПЛ (фототипско издање).

Caelum a non celando, quia apertum est.

http://www.pravoslavniistocnik.net/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свети Максим Исповедник, Амбигва; ПГ 91 - 129б, стр. 1093-1094. Јеси ли сигуран брате Александре да си добро навео страну? Можда ја грешим...

Ја имам дела (комплетна) Светог Максима у електронском облику (нажалост без ПГ референци), а много тога имам извучено у фуснотама (по разним белешкама и књигама, са ПГ референцама). Једна од тих фуснота је и ова коју сам цитирао. Могуће је да је грешка у страници. Ако можеш провери па ми јави, да исправим код себе.

Проверио сам, у реду је навод. Ти си сигурно скинуо дела у ПДФ са сајта патрологија који је радио пре једно три године (имао је неке томове ПГ, али не све). Нажалост нису ставили ознаке... Знам, и ја имам исте текстове, али сам хвала Богу пре две године набавио комплетну ПГ и ПЛ (фототипско издање).

Мој или твој навод је у реду? Фототипска издања, јесу ли у елктронском облику?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мој навод. Јесу. ПГ има тачно 32,5 GB, а ПЛ нисам сигуран, знам да је доста мања по обиму (на другом ми је рачунару, проверићу касније колики је обим).

Caelum a non celando, quia apertum est.

http://www.pravoslavniistocnik.net/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Господо 'аристократе', можете ли молим вас да обратите пажњу на следећи списак:

Свети Јован Дамаскин

...

Видите, није само проблем ова 'тема' коју упорно намећете и 'питање' на које желите да дате одговор, који најблаже речено није у складу са учењем горе наведених светитеља, већ је много већи проблем ваше интелектуално непоштење и научна неутемељеност ставова које овде заступате. Ви гурате прст у око свим наведеним светитељима, правећи шалу на рачун њиховог учења. Који су ваши мотиви 'господо' за тако нечасне работе? Када себи одговорите на ово и нека друга питања имаћете право да себе сматрате аристократијом. До тада ћете остати духовне, моралне и интелектуалне ћифте, шибицари и преваранти, па макар иза вас стајали докторати и радови са рецензијама познатих 'теолога'.

чисто да ти покажем колико си неначитан, а ваљда ти је Аца напоменуо и да си неваспитан:

СВЕТИ ЈОВАН ДАМАСКИН

ТАЧНО ИЗЛОЖЕЊЕ ПРАВОСЛАВНЕ ВЕРЕ

100. 0 васкрсењу

Верујемо, пак, и у васкрсење мртвих. Јер биће, заиста ће бити васкрсења мртвих. А говорећи о васкрсењу, имамо на уму васкрсење телеса. Наиме, васкрсење је васпостављање онога што је пало; јер како ће васкрснути душе које су бесмртне?

confused confused1

а да не останеш неук, ево линка ка целој глави а кликом и на Садржај на врху странице можеш прочитати и остатак овде:

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/Tacno_izlozenje_vere/Damaskin100.htm

што се тиче васпитања, то остављам твом духовнику/исповеднику/родитељима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,776.msg220689.html#msg220689

Занимљиво је да си 12. Августа 2010. на овој истој дискусији цитирао Светог Јована Дамаскина и да у том цитату никако није било места за пасус који сада наводиш, а нарочито није било места за подебљан и подвучен део. На то сам ти указао 20. Августа и наравно цитирао спорни део, а онда су 'аристократе' на овој дискусији почеле да ме чашћавају разним епитетима. Дакле, сада је то твој(ваш) аргумент против мене. Не знам само да ли да плачем или да се смејем. Ипак ћу се смејати, јер сте ви момци баш смешни, онако баш забавни.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije mi jasno zašto se družiš sa ćiptama ,šibicarima ,zašto bacaš bisere pred svinje ?

Pa nismo li svi gori od tebe ?

Kako ćeš uzrasti ako si stalno sa nama jadnima?

Šta je tvoj motiv sem da izneseš našu jadnost ?

Znamo da smo najgori od svih ,znamo da u nedostatku dobrih i dovoljnih nas je Gospod sakupio ovde,jel stalno treba da nam daš do znanja kako smo loši?

Ne razumem šta želiš da nam kažeš ?

Priznajem najgori smo od svih ?

Da li je tvoja sujeta sada mirna?

Ne shvatam tvoj motiv ,zašto to radiš?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

а да не останеш неук, ево линка ка целој глави а кликом и на Садржај на врху странице можеш прочитати и остатак овде:

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/Tacno_izlozenje_vere/Damaskin100.htm

Хвала, али нема на чему, то имам у својој личној библиотеци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...