Jump to content

Расправе о бесмртности душе и о свесности душе након смрти


Препоручена порука

пре 4 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

A ko je razgovarao na Tavoru sa Isusom. Da nije to bio Ilija? Da nisu apostoli opisali da su videli Iliju pa da ti poverujem da se Isus igrao medija i uz pomoć kristalne kugle razgovaarao sa mrtvima.

Da, bili su Ilija i Mojsije.

Za njih se zna, da su i telima odneti na nebo. Tamo negde, gde je sv.Ilija video serafime i heruvime.

Ne vidim ovde neki problem ? Mozda imas neko drugacije vidjenje ovih stvari i dogadjaja ?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Управо сада, Bokisd рече

Da, bili su Ilija i Mojsije.

Za njih se zna, da su i telima odneti na nebo. Tamo negde, gde je sv.Ilija video serafime i heruvime.

Ne vdim ovde neki problem ? Mozda imas neko drugacije vidjenje ovih stvari i dogadjaja ?
 

Mojsije bio u telu uznet?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

A ko je razgovarao na Tavoru sa Isusom. Da nije to bio Ilija? Da nisu apostoli opisali da su videli Iliju pa da ti poverujem da se Isus igrao medija i uz pomoć kristalne kugle razgovaarao sa mrtvima.

I Mojsije i Ilija ali je i pitanje i kada su ih videli?Pa kad je Isus pokazao svoju božansku duhovnu prirodu u njenom sjaju,kao da je na neki način otvorio vrata apostolima za viđenje duhovnog sveta.Duše jesu bestelesne ali ne znači da su amorfne kako ti to očigledno zamišljaš.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Mojsije bio u telu uznet?

Da, za Iliju i Mojseja se smatra da su uzeti u telima. Za Iliju imamo svedocanstvo, da je u vatrenim kolima odnet na nebo. Za Mojseja ne znam tacno kakva je prica, koliko se secam, njegovo telo,  po pismu, nije nadjeno, nego je nestalo i nije sahranjen po izrailjskim obicajima. Predanje kaze da je uznet na nebo.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A šta sprečava Hrista da dušama koje su prošle sud da eshatološko telo? Šta bi moglo da ga spreči? Nema adekvatno mesto za njih u ovom kosmosu? :)

Hristos to duše drži u takvom stanju bez eshatološkog tela radi prostora, ekonomičnije je valjda ko će praviti tolike svetove i tolika nebesa.?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Da, na tu konponentu i odliku dusa sam zaboravio. Odlicno si zapazio ovu stvar. :ok:

 

Samo vi verujte u holograme no frk znanstvena fantastika nije dušegubna ali to ne znači da je savršena.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Justin Waters рече

Nego ovo sam zaboravio da iskomenarisem. Ja sad onako hipoteticki pitam, sta je recimo problem ako je covjek samo materijalno bice? Hipoteticki pitam, jer covjek je materijalno bice i ovako i onako, jer sve sto je stvoreno, makar bili to i andjeli i platonisticka dusa je grubo materijalna u odnosu na Boga i njegovu sustinu. Ova pomisao je problem bila manihejcima, jer su smatrali da je materijalni svijet zlo. Medjutim kako pravoslavlje smatra da je materijalni svijet nije zlo, onda covjek bivavsi tjelesni ne moze biti los, narocito ako vjera u vaskrsenje podrzumjeva obnovu svega materijalnog pri cemu i ono malo sto ima lose nestace. 

A ko je i gde tvrdio da je materijalni svet loš a nematerijalni dobar?Što se tiče Božije suštine ona je nedostupna i nepojmiljiva stvorenom svetu pa i čoveku tako da ne bih mogao da pravim nikakvu komparciju bilo čega sa time.Vera u vaskrsenje je vera u preobraženje tvorevine i ne vidim uopšte ni na koji način da verovanje u besmrtnost duše i njenu svesnost nakon smrti narušava to fundamentalno hrišćansko verovanje.I ni na koji način ne negira niti antemiše materiju.Duše nakon telesne smrti jednostavno egzistiraju u duhovnoj ,nevidljivoj sferi stvorenog sveta,dal u raju dal u paklu,sve do Strašnog Suda i sveopšteg vaskrsenja.I što stalno pričaš o platonizmu?Pojam duše je stariji od platonizma i nije ga Platon izmislio.Svi narodi su imali i imaju u svojoj svesti  ideju i pojam ljudske duše.

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Kratos рече

Pa kad je Isus pokazao svoju božansku duhovnu prirodu u njenom sjaju,kao da je na neki način otvorio vrata apostolima za viđenje duhovnog sveta

Hoćeš li mi objasniti kakav je to svet? :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Hoćeš li mi objasniti kakav je to svet? :))

A oćeš li ti meni objasniti šta je to eshatološko telo?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Samo vi verujte u holograme no frk znanstvena fantastika nije dušegubna ali to ne znači da je savršena.

El eshatološko telo hologramsko telo s obzirom da mož da prolazi kroz zidove?El to neki evanđeoski sajns fikšn?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...