Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 1 сат, Isusovo magare рече

Više podsjeća na Mike Taysona u videu nakon ovog ali ajd ako je tebi tako lakše nek ti bude..

Боље да буде као невино дете него као агресивац Тајсон :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 часа, Тихон рече

  Јок, Ведране, Ава прориче!

  Да примиш у страху и трепету!

  И да се сетиш форумске братије кад постанеш власт!:cheesy3:

 

Види овај Тихон се већ улизива.

 12:smeha:12:smeha:12:smeha:

Него, човече колика је хиперинфлација на одговоре попа Горана. Већа него хиперинфлација у Венецуели, или код нас деведесетих. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Ведран* рече

Види овај Тихон се већ улизива.

  Клокани с тобом! Каки човек - така асоцијација! Зрео си за митру.:0414_feel:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Тихон рече

  Клокани с тобом! Каки човек - така асоцијација! Зрео си за митру.:0414_feel:

И Магарица му прорекла: "ви свећеници"... А знамо из СЗ кад магаре прориче шта се дешава!12:smeha:

Теби се не нудим сада, јер ми се ништа ниси замерио!:))

Убациће у владичанску клетву: Дабогда имао Аву као свог попа!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аво даћу ти прво послушање..:))

Име за помињање. За душевно здравље Манојла :0205_whistling:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Isusovo magare рече

Više podsjeća na Mike Taysona

Има овде истине... Обојица иду на кварно :smeh1:... Само што је Ђура подмуклији :smeh1:...

hqdefault.jpg

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, бесмислено је и сувишно водити дијалог са онима за чијим порукама мора стално да се врши деконтаминација као са горепоменутим, или са оним ко упорно форсира вакуумословље( иако није злонамерно) као Ведран. Кад сазрете мало за пар година причаћемо :))...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У веома тешкој конкуренцији бајки из збирке еволуционих бајки за недорасле бајка о еволуцији китова спада сигурно у најнеинтелигентније( еуфемизам).

 

Biolog, bivši evolucionist i sveučilišni profesor, objašnjava zašto znanstvene činjenice i zdrava logika dovode do zaključka da kitovi nisu nastajali postupno zamišljenom evolucijom, već su u dovršenom stanju stvoreni od Boga Stvoritelja kao što svjedoči Božja objava u biblijskoj Knjizi Postanka i kao što su naučavali svi oci i naučitelji Katoličke Crkve.

 

 

I kada se radi o fosilnim nalazima, svi pokušaji evolucionista da dokažu svoje vjerovanje prema kojemu su kitovi nastali evolucijom iz kopnenih stvorenja, pokazali su se potpuno neuspješi i nelogični.

Pakicetus

Evolucionisti su pokušali s tzv. Pakicetusom.

Vjerovali su da jedna necjelovita fosilizirana lubanja pripada biću koje je sličilo kitu. Prikazali su umjetnikovu maštovitu predodžbu na naslovnici časopisa Science. No, kada je nakon nekoliko godina pronađen ostatakPakicetusa, pokazalo se da nimalo nije nalik kitu. Suprotno onome što su evolucionisti vjerovali, nije bilo dišnog otvora, nije bilo peraja (samo kopita), niti kitovskog vrata (samo vrat tipičan za kopnene životinje). Bez obzira na znanstvene činjenice, i protivno znanstvenim činjenicama evolucionisti u Prirodoslovnom muzeju u New Yorku i Prirodoslovnom muzeju u Londonu nisu prestali koristiti pogrešno rekonstruiranu lubanju s dišnim otvorom.

Protivno znanstvenim činjenicama, neki evolucionisti su i dalje tvrdili da Pakicetusa treba svrstavati među kitove temeljeno na kosti uha. Međutim, ta kost uha nije kao kod kitova, koja ima prstoliki nastavak (sigmoidni proces), već pločasta, kao kod fosila kopnenih životinja poznatih kaoartiodactyles.

Ambulocetus

Ambulocetusa su evolucionisti pokušali prikazivati kao prijelaz između Pakicetusa i Rodhocetusa. Tvrdili su da postoji osam karakteristika koje pokazuju da je Ambulocetus bio predak kitova. Ipak, evolucionist Thewissenom je javno priznao da ključni ‘dokaz’ porijekla kitova, sigmoidni proces sustava kosti uha, (opet) nije bio sličan kosti uha kita. Također, jagodične kosti, za koje su vjerovali da su tanke kao jagodične kosti kita, uopće nisu tanke; na primjer, konj ima mnogo tanje jagodične kosti od Ambulocetusa. Osim toga, laboratorij evolucionista Thewissena isporučio je različitim muzejima modele Ambulocetusa na kojima se vidi dišni otvor na gubici lubanje, ali u stvarnosti ne postoje fosilni dokazi za postojanje dišnog otvora. Zapravo, svih osam karakteristika koje su evolucionisti pripisivali značajkama kitova za evolucioniste su uznemiravajuće značajke koje nisu kitovske.

Rodhocetus

Za Rodhocetusa evolucionisti vjeruju da je vodena životinja na kojoj se razvijaju prednje peraje i rep koji sliči repu kita s vodoravnim perajama, što znači da je navodno daleko napredovao na putu da postane kit. Međutim, tek kada je evolucionistu Gingerichu pokazano da ne postoje fosilni koštani dokazi za postojanje repa ili peraje, Gingerich priznao je da je to tako. Također, Gingerich je priznao da sada misli da to biće nema nijednu od tih ključnih značajki kita. Ipak, protivno znanstvenim činjenicama, evolucionisti rep i peraje i dalje prikazuju u mnogim člancima.

 

http://nacija.hr/2018/05/14/3954/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, о.Горан рече

бесмислено је и сувишно водити дијалог

Добро, нема везе што не знаш зашто је Бог створио диносаурусе. Битно је да знаш да су лавови пасли траву... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, о.Горан рече

У веома тешкој конкуренцији бајки из збирке еволуционих бајки за недорасле бајка о еволуцији китова спада сигурно у најнеинтелигентније( еуфемизам).

I za kitove tj. sve budalaštine koje se iznose u ovom tekstu ti je već objašnjeno... više puta...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Avocado рече

I za kitove tj. sve budalaštine koje se iznose u ovom tekstu ti je već objašnjeno... više puta...

Овог попа би ваљало пензионисати, ако што су пензонисали неке владике. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Zoran Đurović рече

Овог попа би ваљало пензионисати, ако што су пензонисали неке владике. 

Jest počeo malo da lapi... :)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Avocado рече

Jest počeo malo da lapi... :)

Ја приметих да се стално вата за кита... Због тога се обично слепи, веле попови, али нисам чуо да се лапи...:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Zoran Đurović рече

Овог попа би ваљало пензионисати, ако што су пензонисали неке владике. 

Ма јел'те. То кад би се так'и ко ти питали али Богу хвала ти си безначајан. Овде се уопште и не ради о мени, ово је далеко крупнија ствар од било кога овде, али ти то не можеш да схватиш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

„Не јављам ово поучен од човека; Онај Који је из небитија у битије све ово привео – Он Сам и мој језик покрену да О томе приповедам.“

Jovan Zlatousti,Omilije na Knjigu Postanja

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...