Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 4 часа, Ivan Marković рече

Da, ali u citatu koji si naveo "sine nativitate, cum carne" Tertulijan jasno kaže da se se Hristos pojavio u realnom telu čoveka "cum carne" ali da se ovaploćenje još nije desilo, "sine nativitate".

И шта је онда спорно? Па наравно да се није "десило" јер је тек требало да се "деси", много година након овог догађаја. Али у томе што тек треба да се деси, Аврам већ учествује, на тајанствен начин, и он види човека "cum carne". Не види утвару, слику, ађела, или неког другог човека са другим телом, него управо тога чије долазеће оваплоћење тајанствено гледа. Већ сам писао о томе. Да се не понављам.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 часа, Кратос рече

Znači Ipostas je umrla na Krstu pa smo u tom trenutku imali sv.dvojicu?!!Šta je bio Otac bez Sina tada?Bezlični Duh neki?

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vedran рече

Па наравно да се није "десило" јер је тек требало да се "деси",

Kažeš ovo ocu Đuroviću, i nestane razlog za raspravu. Jedino što Bokisd ovde osporava jeste, koliko sam ja shvatio njegove tvrdnje da se u momentu kada se događa čuveni susret kod hrasta Mamrijskog, Hristos već ovaplotio. Ništa više. Samo što mu načini izlaganja nisu jača strana. Zato sam te i zamolio da imaš strpljenja i ne donosiš prebrze zaključke na prvu loptu. Bokisd nije školovani bogoslov, svojim rečima iznosi neke stvari i treba imati strpljenja razumeti šta hoće da kaže.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече
  пре 23 минута, Ivan Marković рече

Niko ovde ne negira bezipostasno stradanje.

дупли негатив па је конфузно.

Иван овом реченицом прихвата безипостасно страдање, и тврди да сви то прихватају. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

дупли негатив па је конфузно

Не знам то му је струка.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Ivan Marković рече

Niko ovde ne negira bezipostasno stradanje.

 

1 hour ago, Ivan Marković рече

E sad, kada kažem da mi se čini da Kratos nije dopustio stradanje ipostasi Boga Logosa (drugog lica Svete Trojice) on tu, kako se meni čini, nije dopustio stradanje Božje prirode ove ličnosti, a ne i njene ljudske prirode. Verovatno je Kratos imao na umu Logosa pre ovaploćenja.

 

1 hour ago, Ivan Marković рече

Verovatno je Kratos imao na umu Logosa pre ovaploćenja.

@Volim_Sina_Bozjeg, obrati pažnju i pokušaj da razumeš. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече
пре 14 минута, Vedran рече

дупли негатив па је конфузно

Не знам то му је струка.

Које? Дупли негатив или конфузија?:)) повлачим ово, иако је требало да буде шала, јер је изазвало негативну реакцију.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Дакле грех их је усмртио ни говора о томе да нису имали могућност да вечно телесно постоје надаље али сада већ као грешни мртви зли.

Али су могли и да не сагреше, и да живе вечно, зашто изузимаш ту могућност? Оно претходно нисам разумео да подржаваш Иванов цитат из Павла, мислио сам да му опонираш, опрости. Молим те објасни ми зашто изузимаш могућност првостворених да не сагреше?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vedran рече

Које? Дупли негатив или конфузија?:))

Правилно изражавање.

Иначе ја наравно негирам безипостасно страдање али не знам шта ће Иван сада са свима вама, Кратос не негира имамо доказ једино ти види кад је Иван прочитао да не негираш.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Vedran рече

дупли негатив па је конфузно.

Иван овом реченицом прихвата безипостасно страдање, и тврди да сви то прихватају. 

Aha, MOJA GREŠKA. Hteo sam reći da ovde niko ne poriče ipostasno stradanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, елТорнеро рече

Али су могли и да не сагреше, и да живе вечно, зашто изузимаш ту могућност? Оно претходно нисам разумео да подржаваш Иванов цитат из Павла, мислио сам да му опонираш, опрости. Молим те објасни ми зашто изузимаш могућност првостворених да не сагреше?

Па не одузимам ту могућност само што говорити о телесној смрт као казни за грех није могуће јер су и после учињеног греха имали могућност да уберу са дрвета живота и грешни телесно наставе у вечност.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ivan Marković рече

Aha, MOJA GREŠKA. Hteo sam reći da ovde niko ne poriče ipostasno stradanje.

осим Кратоса :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Па не одузимам ту могућност само што говорити о телесној смрт као казни за грех није могуће јер су и после учињеног греха имали могућност да уберу са дрвета живота и грешни телесно наставе у вечност.

 

Како не разумеш да ако се та могућност изузме прворођени остају без избора, смрт им не гине. Онај који им је рекао да ће умрети ако окусе плод био би недоречен, могуће и лажов, а то им је рекао Господ Бог.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

осим Кратоса :)

Ok. Ako i dalje uporno insistiraš na tome, najbolje da Kratos govori u svoje ime, da mu ja ne advokatišem. Ja i dalje razumem da je on (nespretno) poistovetio celu ipostas Hrista sa prirodom Boga. Istu grešku (ali namerno i spretno) čine Kopti. E sad, kad se povede rasprava o njihovim učenjima, odma: "Ma nije, nisu oni jeres, mi njih ne razumemo, oni samo poistovećuju pojmove, a ko tako ne misli, on mrrrzzzii, au , a, u ..."a kad istu grešku napravi Kratos, nenamerno i u žaru rasprave, odma: "Jeretik!!!AAAAA!!!!"E, pa, braćo moja, kamo ljubav?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...