Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

On 13.4.2019. at 0:38, Bokisd рече

(ovo je u vezi unutrasnjeg dijaloga u okviru crkve,... teoloska stvar... 0510_music....  Против теолога – дарвиниста аргументима светог Максима Исповедника ....  http://www.geopolitika.rs/index.php/sr/stav/930-2017-07-27-06-38-00  ,....  nema direktne veze sa TE vs kreacionizam ,...)

 

https://stanjestvari.com/2019/04/18/peno-kritika-teologa-darvinista/?fbclid=IwAR0YxUZN1Rpm8YIsKKLyp2eomf-3R3zBbiuu3j1FB1Tb6lNG-m948U6UibM

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има нешто и о деволуцији од 36:56 ...

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
пре 25 минута, kopitar рече

Teorija geja..zanimljivo. :scratch_head:

ozbiljne budale...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:POPOcorn1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, kopitar рече

Jesi pogledao na rubu znanosti...dosta zanimljivo.

Deo... sasvim dovoljan... za njih dvojicu sam ono i napisao.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, kopitar рече

Tip je samo demonstrirao koliko ima nekakvih alternativnih pravaca o postanku života ...za neka nisam nikad ni čuo.

Tip demonstrira samo to da ako na TVu nešto pričaš ozbiljnim glasom i samouvereno, postoje ljudi koji će ti poverovati ma kolike gluposti da pričaš.

Da elaboriram... sektaši, teoretičari zavere i ljudi sličnih preferencija imaju ozbiljan problem sa predrasudama... svaka informacija koja se uklapa u predrasude se prihvata kao tačna bez ama baš ikakve provere...

I onda, pošto Vučićovesnik veruje da je svest postoji bez materije, dovoljno je da vidi bilo koju budalu koja u emisiji kaže da je Sam Parnia napravio studiju na nekoliko hiljada slučajeva, koja je dala najjače dokaze da svest može postojati čak i onda kada mozak ne radi i da je ta studija "prihvaćena od strane široke znanstvene zajednice", pa da se to prihvati bez bilo kakve provere...  prosto, babi je to milo i što bi se onda uopšte proveravalo.

Sam Parnia jeste napravio studiju sa ciljem da ispita near death experience (NDA) slučajeve kod ljudi sa srčanim udarima i to tako što je u 15 bolnica u operativnim salama postavio na vrh polica neke upečatljive crteže sa idejom da ako neko ima NDA i (kao što obično opisuju) lebdi iznad tela i odozgo gleda sve, moći će da vidi crtež i da ga opiše (crtež se inače vidi samo odozgo).

Elem, (SPOILER ALERT): ni jedan jedini pacijent iz studije nije video crtež!

Bilo je 2.060 pacijenata sa srčanim udarom u tom periodu u tim bolnicama, tako da je kreten tehnički u pravu kada kaže da je studija obuhvatila nekoliko hiljada slučajeva, ALI od njih je 140 preživelo dovoljno dugo da ih pitaju za crteže (Stage 1 Interview), 101 je dalo Stage 2 interview (detaljniji razgovor) od kojih je 9 opisivalo da je imalo NDA, od kojih je samo dvoje opisalo da je imalo "memories of auditory/visual awareness of the physical environment", od kojih jedan nije imao snage da da Stage 3 intervju, tako da je JEDAN (brojevima: 1) pacijent opisao svoj NDA na način koji Sam Parnia smatra da je verodostojan, jer je opisao scenu tipičnu za TV serije o oživljavanju nekog i to da je jedan od doktora bio ćelav (vau, neverovatno!). Crtež (suštinu eksperimenta kako ga je Parnia postavio) nije video jer nije ni bilo crteža u toj bolničkoj prostoriji. Toliko o najboljim "dokazima" za postojanje svesti čak i kad mozak ne radi.

link ka studiji: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25301715

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Avocado рече

Tip demonstrira samo to da ako na TVu nešto pričaš ozbiljnim glasom i samouvereno, postoje ljudi koji će ti poverovati ma kolike gluposti da pričaš.

Da elaboriram... sektaši, teoretičari zavere i ljudi sličnih preferencija imaju ozbiljan problem sa predrasudama... svaka informacija koja se uklapa u predrasude se prihvata kao tačna bez ama baš ikakve provere...

I onda, pošto Vučićovesnik veruje da je svest postoji bez materije, dovoljno je da vidi bilo koju budalu koja u emisiji kaže da je Sam Parnia napravio studiju na nekoliko hiljada slučajeva, koja je dala najjače dokaze da svest može postojati čak i onda kada mozak ne radi i da je ta studija "prihvaćena od strane široke znanstvene zajednice", pa da se to prihvati bez bilo kakve provere...  prosto, babi je to milo i što bi se onda uopšte proveravalo.

Sam Parnia jeste napravio studiju sa ciljem da ispita near death experience (NDA) slučajeve kod ljudi sa srčanim udarima i to tako što je u 15 bolnica u operativnim salama postavio na vrh polica neke upečatljive crteže sa idejom da ako neko ima NDA i (kao što obično opisuju) lebdi iznad tela i odozgo gleda sve, moći će da vidi crtež i da ga opiše (crtež se inače vidi samo odozgo).

Elem, (SPOILER ALERT): ni jedan jedini pacijent iz studije nije video crtež!

Bilo je 2.060 pacijenata sa srčanim udarom u tom periodu u tim bolnicama, tako da je kreten tehnički u pravu kada kaže da je studija obuhvatila nekoliko hiljada slučajeva, ALI od njih je 140 preživelo dovoljno dugo da ih pitaju za crteže (Stage 1 Interview), 101 je dalo Stage 2 interview (detaljniji razgovor) od kojih je 9 opisivalo da je imalo NDA, od kojih je samo dvoje opisalo da je imalo "memories of auditory/visual awareness of the physical environment", od kojih jedan nije imao snage da da Stage 3 intervju, tako da je JEDAN (brojevima: 1) pacijent opisao svoj NDA na način koji Sam Parnia smatra da je verodostojan, jer je opisao scenu tipičnu za TV serije o oživljavanju nekog i to da je jedan od doktora bio ćelav (vau, neverovatno!). Crtež (suštinu eksperimenta kako ga je Parnia postavio) nije video jer nije ni bilo crteža u toj bolničkoj prostoriji. Toliko o najboljim "dokazima" za postojanje svesti čak i kad mozak ne radi.

link ka studiji: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25301715

Kaže da su sve te alternativne teorije izmislili nekakvi geniji koji imaju brojna znanstvena otkrića....mislim zanimljivo.

Mislim da je i kod Tesle bilo takve vrste ludila.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...