Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Управо сада, GeniusAtWork рече

Значи повлачиш се са форум? Штета, таман је постало забавно  :( 

Напротив, тек сам почео хах. Наравно да је забавно, док су виленили ови што споро капирају подфорум је био гори од Сабирног центра

EAMXVT6.jpg?1

Авокадо је овај што седи и понавља мантру "еволуција", "еволуција", "еволуција" хах.

 

На жалост или на шта већ хоћете, мора се рећи да је пропагирање једне такве без-идеје више комично него за озбиљну опсервацију. Али добро, не капирамо сви ствари истом брзином...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 8 минута, Просечан србенда рече

Покажи нам ту статистику и ко је води, коме се ко моли и да ли она укључује и излечење душе и покајање као преумљење.  

Studija je trajala deceniju. Postoje indikacije da su molitve pogorsale zdravstvenu situaciju ali ne zbog neobjasnjivih okolnosti vec szbog psihiloske uznemirenosti vernika pacijenata koji su pokazivali veci procenat kardio vaskularnih komplikacija (aritmije, protisak...) zbog dve stvari:
- imali su prevelika ocekivanja od molitava drugih ljudi

- sama cinjenica da se za njih moli veliki broj ljudi unosi uznemirenost jer podseca na ozbiljnost situacije u kojoj  se nalaze ( ili situaciju cini ozbiljnijom nego sto zaista jeste)

 

eo citaj:

https://www.nytimes.com/2006/03/31/health/31pray.html

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

До сад смо се бавили овима што иду у рикверц, требало је мало времена да им се нацртају ствари, а сад треба да се крене са озбиљном теологијом Стварања и апологетиком. То је оно што је суштина.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, cloudking рече
пре 9 часа, Просечан србенда рече

Рекао сам чудесна исцељења и помоћ с више, нема ту ничег спонтаног него је у питању вера у Бога творца или Његовог светитеља и вапај човека коме наука не може да помогне или  не тражи помоћ од науке. Јеванђеље које си читао али си га процедио кроз твој атеистички филтер је препуно дивних примера вере и помоћи Божије. Али видљива чуда нису неопходна за верујућег човека. 

Da je  u pitanju vera onda bi se lecili samo vernici ali kolko vidim statisktike pokazuju da pripadnost veri ne daje ama bas nikakve garancije da ces da se izlecis pa makar dubio na glavi moleci se odavde do paracina...

Ma, ne, Cloudking, nije fora koliko ce' njih biti izleceno ( to je stvar jacine vere i Bozijeg promisla ) , nego, da postoje cudesna izlecenja u veri koja prevazilaze prirodu stvari.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Кратос рече

I ti to ne vidiš na nivou jedne ćelije?

Vidim... ali ne zato što ima mnogo atoma... što sam već i napisao...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, cloudking рече

Studija je trajala deceniju. Postoje indikacije da su molitve pogorsale zdravstvenu situaciju ali ne zbog neobjasnjivih okolnosti vec szbog psihiloske uznemirenosti vernika pacijenata koji su pokazivali veci procenat kardio vaskularnih komplikacija (aritmije, protisak...) zbog dve stvari:
- imali su prevelika ocekivanja od molitava drugih ljudi

- sama cinjenica da se za njih moli veliki broj ljudi unosi uznemirenost jer podseca na ozbiljnost situacije u kojoj  se nalaze ( ili situaciju cini ozbiljnijom nego sto zaista jeste)

 

eo citaj:

https://www.nytimes.com/2006/03/31/health/31pray.html

To je onda 'pogresna' primena i percepcija molitve ( sto je moze da bude cest slucaj )

Zbog toga je bitno i smirenje i prostota i sto jasniji cilj molitve, radi prevencije ovakvih psihickih stanja uznemirenosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Просечан србенда рече

Нормално је све оно што не угрожава живот. Нормално је да је свет без греха и када се бића воле и друже, верују једни другима и када поштују Бога и изнад Њега не стављају науку која апсолутно ништа не може да објасни...

Uspeo si da napraviš tautologiju... čestitam...

пре 9 часа, Просечан србенда рече

да ли је рећи за такве догађаје да су сслучајни у ствари само изговор за неодговорност?

Nekad jesu ali to da li si nešto slučajno uradio jer si bio neodgovoran ne menja to da si to uradio slučajno... 

neodgovorno slučajno namerno

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Просечан србенда рече

Рекао си да постоји статистика, ово истраживање нема везу са статистиком а ни са Православном Црквом.

P ovo ti je visi korak od statistike. Ovo ti je naucno istrazivanje a svako naucno istrazivanje koristi podatke. Podaci za ovo istrazivanje podrazumevaju pracenje 2000 ljudi (valjda tolko pise) a kad imas podatke za 2000 ljudi sta ti je to nego uzorak za statistiku?

 

Aj batali te terminoloske zavrzlame nego obrati paznju na sustinu, da molitva nema nikakav uticaj na izlecenje, a narocito nema nikakve veze sa konkretnom religijom, 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 10.9.2018. at 22:36, kordun рече

cinjenica je da nauka nema pojma o porijeklu zivota, nece bog nikada ni dozvoliti da se to zna

On 11.9.2018. at 9:00, Џуманџи рече

To ipak istim onima gore (kreacionistima i ostalima iz te branse) moras da objasnis. Nemam sta dodati na ovo osim - slazem se u potpunosti. :)

пре 3 часа, о.Горан рече

Права наука је била и остала креационистичка тј. сведочила је Бога и Стварање.

1 hour ago, Џуманџи рече

Ево и доказа за моју тврдњу. 

Да се подсетимо, да не буде "лажу душмани", "нисам видео јер нисам (ис)пратио тему" и сл...

https://www.youtube.com/watch?v=UqlVBu9fPqQ

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, cloudking рече

Aj batali te terminoloske zavrzlame nego obrati paznju na sustinu, da molitva nema nikakav uticaj na izlecenje, a narocito nema nikakve veze sa konkretnom religijom, 

Pa, ta sustina , kroz praksu Crkve govori potpuno drugacije.( eno, imas i muslimane koji su prilazili sv.Ostroskom sa verom i molitvom za izlecenje i dobijali su izlecenja, ili, sv.Jovan Krostantski koji se sa muslimanima zajedno molio za njihovo izlecenje... itd )

Kako mislis, molitva nema nikakve veze sa religijom ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Avocado рече

Nekad jesu ali to da li si nešto slučajno uradio jer si bio neodgovoran ne menja to da si to uradio slučajno... 

Ово ти је потпуно без смисла, само се батргаш покушавајући да одбраниш атеистичку догму да случајност постоји. Атеисти просто обожавају тај појам јер по њиховој вери случаност је њихов творац, да није случајности они и свет не би ни постојали. А ето ти не можеш да одбраниш ту лажну догму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

Pa, ta sustina , kroz praksu Crkve govori potpuno drugacije.( eno, imas i muslimane koji su prilazili sv.Ostroskom sa verom i molitvom za izlecenje i dobijali su izlecenja, ili, sv.Jovan Krostantski koji se sa muslimanima zajedno molio za njihovo izlecenje... itd )

Kako mislis, molitva nema nikakve veze sa religijom ?

Lapsus, izlecenje nema veze sa religijom. 

Verovao u bilo kojeg boga ili ne, isto ti dodje kad pricamo o izlecenjima, bilo ocekivanim bilo spontanim

 

NEmas vece sanse za izlecenje zato sto si hriscanin, to je poJenta

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Просечан србенда рече

Ово ти је потпуно без смисла, само се батргаш покушавајући да одбраниш атеистичку догму да случајност постоји. Атеисти просто обожавају тај појам јер по њиховој вери случаност је њихов творац, да није случајности они и свет не би ни постојали. А ето ти не можеш да одбраниш ту лажну догму.

A be batke... kad si nepazljiv i  oboris vazu ti su i dalje tu vazu oborio slucajno! 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...