Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 1 минут, Тања1 рече

“S kim si, takav si”, pocinjem da lupam. 

Немој пуно с нама да се дружиш. На меру. Иначе је опасно :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Управо сада, Матусал рече

Нису исти једни се кају и прихватају га својом слободном вољом а други не.

Oni koji se kaju nisu Ga ni predali ni navijali niti klinove zabili razumeš nema nazad.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Vedran рече

То ја рекох. Не сећам се да је и Ава. А ја Ава нисам. :)

Цитирао сам стихиру канона велике Суботе која то говори. 

Praštajte onda vedrane mili i avo mili :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Vedran рече

Немој пуно с нама да се дружиш. На меру. Иначе је опасно :))

A momenat opasnosti moze zapravo biti pokretacka snaga. :mahmah:

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли неко зна који светитељ је рекао да ћемо у есхатолошким телима сви бити узраста од 33 године? Тај исти је говорио да у нама постоји Божији запис првобитне Његове замисли о нама? Мислим да је Исак Сирин или Јефрем Сирин али нисам сигран.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Praštajte onda vedrane mili i avo mili :)

Како ли си само смео такав грех да починиш :))

Ајд, овај пут ћу ти опростити, следећи пут ти не гине круница и Ave Maria...и бич да набавиш, мали, онај за преко рамена, ако што горе учиниш, да ти се нађе, може и круницом, ако је оштрија. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Vedran рече

Ма замислите ви овог Св Симеона Новог шта прича. :)) Ђе се то смије говорити!

"Поелику таким образом крест соделался как бы жертвенником сей страшной жертвы, ибо на кресте умер Сын Божий за падение людей...вся грешность наша умерщвляется смертию Христа на кресте, и все возвеличение наше и вся слава наша в смирении Бога, Который до того смирил Себя, что благоволил умереть даже между злодеями и разбойниками."

Бокисд-е шта велиш за ово православно предање? Шта прича овај свети Симеон Нови(тарац) БОГОСЛОВ?

Чак се и ја исправљах јуче да није Бог умро на крсту него Богочовек. Али је умро Богочовек, и Бог и Човек, Христос Господ! 

 

Не чачкај Кратоса док спава!:))12:smeha::))

Човек лепо рекао јуче да Бог не може да воли човека! Земљо, отвори се!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vedran рече

Сачувај Боже!

Сачувај Боже!

"... и страдао, и био погребен. И Који је васкрсао у трећи дан по Писму.". Амин!!! Са овога Вјерују је Црква дала небројене Свете, оне чија тумачења тумачимо, ми зналци.

Телом је страдао, тело је погребено, тело је васкрсло! Бог је узео на Себе тело Човека, душу Човека. Душом Човека и Духом Бога је сишао у ад, до трећега дана, потом се вратио у Тело и подигао Га! Тако верујем!

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Vedran рече

Из импликација контекста :D с

Не каже се тако на српском и по граматици! Треба: Из иманенције контекста! :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Vedran рече

То ја рекох. Не сећам се да је и Ава. А ја Ава нисам. :)

Цитирао сам стихиру канона велике Суботе која то говори. 

Ведране, ВСБ хоће да ти украде славу!12:smeha: То ти је оно: Ономе који мисли да има узеће се и то мало и дати Ави!:)) Зато се чувај, покај се док је дан, докле можеш ходати!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Не каже се тако на српском и по граматици! Треба: Из иманенције контекста! :))

Ма ја сам потпуно неписмен будући да нисам филолог. 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитат

VSB: Praštajte onda vedrane mili i avo mili :)

Dragi i nedragi. Konj zelenko rosnu travu pase, - Ne daj mene, majko, za nedraga! :ani_biggrin:

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Тања1 рече

Da, bre, cekao je da se prvo raspadne. Boze me oprosti, kazu:  “S kim si, takav si”, pocinjem da lupam. 

12:smeha::))12:smeha: Бокситу, Торнеро и Кратос, наређујем вам: Изиђите из Тање! Одступите од знаменованог лика!:))

- Тако мени долазиле разне особу у цркву и кад проговоре, а жале се на неке ствари, које кад препознам одмах кажем: Дођи 'вамо и кренем да им читам Василијеву молитву против демона. Много су присутнији ти феномени него што се обично мисли.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Ведране, ВСБ хоће да ти украде славу!12:smeha:

Видите ли колико чувам славу! :) Ма само што је зуцнуо, ја одмах трас. Не дам море!

Ја имам свој приступ томе свему, ја славу скупљам и чувам ко кокош јаја. Хоће неко да је извуче, а ја цвок и за очи скок! Неки други опет имају другачији приступ, њихова слава иде пред њима као гласник (труба) :))  и немреш им украсти све и да хоћеш. 12:smeha:

То све зато што сам (ајде не баш крвљу али) знојем стекао ову конкретну славу овог цитата, равна 4 сата подвига и то је једно од јаја које ми је остало у глави од свега онога што прочитах и одпевах у та четири сата. Па чувам брате та јаја. Из њих излазе пилићи, и хоћу да их покажем Христу кад се излегу. 

А овај хоће да их покраде! Не дам!

12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

12:smeha::))12:smeha: Бокситу, Торнеро и Кратос, наређујем вам: Изиђите из Тање! Одступите од знаменованог лика!:))

- Тако мени долазиле разне особу у цркву и кад проговоре, а жале се на неке ствари, које кад препознам одмах кажем: Дођи 'вамо и кренем да им читам Василијеву молитву против демона. Много су присутнији ти феномени него што се обично мисли.  

Trebalo bi da bude najjednostavnije u zivotu: Biti svoj. Ali zapravo zahteva veliki stepen volje, refleksije i hrabrosti. Strah životu kalja obraz često. Prisutni su veoma mnogo.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...