Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Управо сада, Ivan Marković рече

Ups:0426_feel::ani_biggrin:

Zato što se iz Božje perpektive već desilo.

A ti što nisi jedna ličnost pa to ne možeš da prihvatiš nije moj problem nego za ljude sa doktorskim diplomama.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Boksid zato što se za nas to ima tek zbiti, jer ja ne znam da li sam u Carstvu.

Ali ako jesam u Carstvu ja se već u njemu i nalazim.

Dobro, imas neko svoje rasudjivanje.

Ali, problem je, sto sto se kaze da i mrtvi ocekuju to sveopste  vaskrsenje. Sve to, ( znas ti i znam i ja, zna i Ivan i svi na forumu :945729: ), zbog tog naseg preobrazenog tela, sa kojim trebamo da udjemo u Carstvo......
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Mislio sam da se nadovezuješ na moju prepisku sa njim.

ništa drugo zato nesporazum

Па и надовезивао сам се :D

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vedran рече

ХАХАХАА!!! 12:smeha:

А ђе то пише у предању тетке ти од прабабе?

Više ličnosti u jednom telu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Vedran рече

ХАХАХАА!!! 12:smeha:

А ђе то пише у предању тетке ти од прабабе?

Računam. Nigde se nisam pozvao na predanje. Tako da nije lepo da mi učitavaš ono što ne rekoh. I ostavi moje tetke i babe. Nećemo rodbinu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Dobro, imas neko svoje rasudjivanje.

Ali, problem je, sto sto se kaze da i mrtvi ocekuju to vaskrsenje. Sve to, ( znas ti i znam i ja, zna i Ivan i svi na forumu :945729: ), zbog tog naseg tela, sa kojim trebamo da udjemo u Carstvo......

 

Naše ovozemaljsko telo nije isto što i eshatološko a ličnost nam se rodila Krštenjem na nebu odozgo.

Nebo oblači nebesko a zemaljsko oblači zemaljsko.

Zemaljsko mora da se svrši ali nam je ličnost sada odozgo i mi nastavljamo nebesko postojanje, što iziskuje duhovna tela eshatološka tela.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Vedran рече

Па и надовезивао сам се :D

zbunio me ekran jer mi pokazuje švrljotine pa nisam video cilj

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

за прабабине тетке извини

пре 2 минута, Ivan Marković рече

Računam. Nigde se nisam pozvao na predanje.

1 hour ago, Vedran рече

ја и говорим да је то било на Крсту али атемпорално

пре 21 минута, Ivan Marković рече

Čega naravno nema ni u Pismu ni u Predanju, ali ako možda ima, ti bi bio ljubazan da nam to sad kažeš? Ali nemoj ono :reko Matej, jer su vaskrsli mrtvaci posle Njegovog vaskrsenja. I slične Zoranove argumente.

А мени се јадном стално нешто причињава и указује. На основу указања пишем. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

zbunio me ekran jer mi pokazuje švrljotine pa nisam video cilj

Жена ми даде да једем :cheesy3:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Ivan Marković рече

Računam da je temporalno bio mrtav (stradao i bio pogreben, pa ne bi valjda sahranjivali živog?) ali je atemporalno živ(zapazi prezent)

Ali, moram malo da se nasalim.

Bre, Ivane, ovo u vezi toga, da je Hrist, ....bio atemporalno ziv u grobu ( sto asocira na Njegovo Bozanstvo ) ........odakle ga iskopa.....  :ok:   :ani_biggrin:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

А мени се јадном стално нешто причињава и указује. На основу указања пишем. 

Atemporalno živ ne znači "atemporalno vaskrsao na krstu".  Tako da da. Pričinjava ti se. Loše citiraš i ne razumeš me.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Vedran рече

А мени се јадном стално нешто причињава и указује. На основу указања пишем. 

Nigde se nisam pozvao na Pismo i predanje kao na izvor. Opet mi učitavaš. Reci ženi da te boklje nahrani. Da bolje vidiš.:0426_feel:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vedrane ili su boksid i ovih nekoliko u ivana bolesni ili smo nas dvojica bolesni.

atemporalno živ....

Koliko lud moraš da budeš da napišeš ovo?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ivan Marković рече

Atemporalno živ ne znači "atemporalno vaskrsao na krstu".  Tako da da. Pričinjava ti se. Loše citiraš i ne razumeš me.

То је мени сасвим споредно. Јер си се ти начисто погубио. 

Ти мени велиш да ја закључујем мимо предања. А шта ти радиш сада? Ти користиш мозак па рачунаш и закључујеш, да Он не може да буде нежив, а да је у гробу, па да је следсвено атемпорално жив, а у гробу мртав. Користиш мозак, а не предање. А има ли прописано кад се мозак сме а кад не сме користити? Или само ти смеш користити га, а мени је забрањено јер "није предањски". 

Хоћу да крепам од смеха 12:smeha:

И како је жив ако није Васкрсао? Или ћеш сад лупати ко Боскисд ономад да му је Божанска природа жива?

:)) 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...