Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 7 минута, елТорнеро рече

Дугогодишња вежба, а природно сам упоран.:D

Па и приметио сам да си извежбан у моралном животу... Опитни старац...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 14 минута, Bokisd рече

Dobro, njie bitno, da ne ulazimo u sustinske definicije , kako to Bog jeste i nedeljivo i nesliveno po prirodama u svojoj Licnosti.

Da proslavis u zdravlju i veselju predstojece praznike.
 

Ti nikako da ukopčaš da je Hristos i prvi i poslednji, da je i alfa i omega.

Zašto bi priroda morala biti slivena da bi bila nedeljiva?

Neću ti više odgovarati na stvari koje smo više puta imali prilike da ti odgovorimo.

Ne moraš me više ni spominjati ni citirati imaš svoju priču pričaj je ja više neću replicirati na tvoje odgovore jer ti ne želiš diskusiju nego narkomansku priču koja se sastoji od toga da već ispričane dijaloge prevrću i okreću ponovo govoreći da sve novo tvore. Isus je sa pravom rekao da sve novo tvori. Narkomani nikada ne mogu to činiti.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, cini mi se, da se ovde na primeru Melhisedeka najbolje vidi da 'tipologija' ili ti' praobrazi koji se stalno koriste u SZ da bi se kroz sliku i oblicje predstavile stvari koje tek treba da dodju i da se dogode u NZ.

O Melhisedeku prica nesto apostol Pavle.

https://www.pouke.org/svetopismo/biblija.php?lang=ekavski&lang2=dimstef&book=58&chap=7

Bez oca, bez majke, bez roda, bez pocetka danima i svrsetka zivot bese taj Melhisedek itd. Bas slici na Nekog po tim odlikama. :)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Па и приметио сам да си извежбан у моралном животу... Опитни старац...

Старац јарац.:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ti nikako da ukopčaš da je Hristos i prvi i poslednji, da je i alfa i omega.

Zašto bi priroda morala biti slivena da bi bila nedeljiva?

Neću ti više odgovarati na stvari koje smo više puta imali prilike da ti odgovorimo.

Ne moraš me više ni spominjati ni citirati imaš svoju priču pričaj je ja više neću replicirati na tvoje odgovore jer ti ne želiš diskusiju nego narkomansku priču koja se sastoji od toga da već ispričane dijaloge prevrću i okreću ponovo govoreći da sve novo tvore. Isus je sa pravom rekao da sve novo tvori. Narkomani nikada ne mogu to činiti.

Nisi fer. Nema veze.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, елТорнеро рече

Шта подразумеваш под "светињом над светињама"?

Па део старозаветне скиније(шатора од састанка) који је био одвојен од осталог простора и у њега је првосвештенкк улазио један пут годишње. Представљао је место сусрета Бога и човека, место где се Бог јављао и на којем је пребивао Његов Дух........

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bokisd рече

Bez oca, bez majke, bez roda, bez pocetka danima i svrsetka zivot bese taj Melhisedek itd. Bas slici na Nekog po tim odlikama. :)

Па ко по теби може бити овај првосвештеник. Није једноставно. Ко то осим Бога нема почетак и свршетак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitnje za o.Zorana.

Da li je Isus Hristos ikada mogao biti barem na tren bez Carstva Nebeskog kao postojeću realnost.?

Dakle u trenutku ovaploćenja, da li je Isus Hristos kao dete Bogorodice koje Marija drži u rukama, mogao biti makar na sekund van Carstva Božjeg?

Carstvo Božje je nedeljiv deo dela kroz Ličnost Isusa Hrista ako bi Sin Čovečji ostao ikada bez punoće tog Carstva u sebi kako bi je i od koga mogao zadobiti a da ga nije izgubila ujedno i Njegova Božanska priroda?

Ako Isusu Hristu niko ne mora darovati Carstvo Božje, znači da On Carstvo Božje u svoj punoći nosi u sebi i u trenucima ovaploćenja.

Dakle imamo li Sina Božjeg kao Sina Čovečjeg ijednog jedinog trenutka da nema u sebi svu punoću Carstva Božjeg?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Матусал рече

Па део старозаветне скиније(шатора од састанка) који је био одвојен од осталог простора и у њега је првосвештенкк улазио један пут годишње. Представљао је место сусрета Бога и човека, место где се Бог јављао и на којем је пребивао Његов Дух........

Сећаш се припреме за сусрет код купине и примања таблица на гори, као и удаљености од остатка Израиља. Шатор од састанка је међу њима, мислим, сусрет у њему би био много опуштенији него раније. Био би другачији, и као такав вероватно забележен у Писму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Dakle u trenutku ovaploćenja, da li je Isus Hristos kao dete Bogorodice koje Marija drži u rukama, mogao biti makar na sekund van Carstva Božjeg?

Лаже Матеј као пас, зар ти то није јасно? Какав то Емануило? Видиш да га нису звали Емануило? - Тужна је ово екипа безбожника... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Лаже Матеј као пас, зар ти то није јасно? Какав то Емануило? Видиш да га нису звали Емануило? - Тужна је ово екипа безбожника... 

A koliko jako je trebalo Hristos da svetli da pokaže kako hoda po zemlji i da je ujednom u svoj punoći Carstva Božjeg?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po nekima ovde je Hristos ovaploćen tek doneo igranku ko će se spasiti blagodaću ili neće, kao da stari adam nikada nije igrao tu igru do tada.

Ma taman posla da je Hristos doneo punoću Carstva sa sobom, to se ima zbiti tek kad se igranka odigra :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, елТорнеро рече

Сећаш се припреме за сусрет код купине и примања таблица на гори, као и удаљености од остатка Израиља. Шатор од састанка је међу њима, мислим, сусрет у њему би био много опуштенији него раније. Био би другачији, и као такав вероватно забележен у Писму.

Нисам сигуран да сам разумео. Много тога није забележено у писму. Не вреди причати без референци. Остају само претпоставке. Тако да даље не можемо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...