Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 26 минута, Кратос рече
пре 30 минута, Vedran рече

Рекох ја. Благо теби!

Кад би ти стварао Бога по своме калупу то би био Бог који најпре створи законе само да би их касније кршио јер он унапред не би знао како закони природе функционишу. Па кад налети на препреку, лупи се по глави и каже, ух! па онда штапићем лупи препреку и онда чујеш само пуф! и препрека нестане и тако редом.

(и немој да се трудиш да ово схватиш, опасно је )

A tvoj Bog je rob zakona koje je stvorio,u takvog Boga ne verujem hbga,moj je iznad svega stvorenog.Tvoj znači rob,moj Gospodar koji može da radi sa zakonima i prirodom šta hoće jer je Bog.U servilnog božića ne verujem.

Ел ти не реко да не покушаваш да схватиш, јер је опасно. И не послуша ме. 

И онда настане ово. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

:D пази, када би се мени грешном (Боже ми опрости што уопште и помишљам на то) десило оно што је Аврааму (и сада сам се најежио) пао би пре њих исто и рекао Господе, без идолопоклонства јер она двојица би остала у сенци ако је Христос тај коме падам на колена...

Не могу да вас ишчитам све, брзо парлате а мора се радити...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Justin Waters рече

Mozemo i ovako da preformulisemo:

"Dok zagovornici modela kratkorocnog stvaranja smatraju da su patnja, propadljivost i smrt rezultat adamovog grijeha, sto je dio Bozijeg plana da napravi tvorevinu koja se moze iskvariti jednim pogresnim djelom jednog covjeka". 

U cemu je razlika u odnosu na direktnu tvdnju da je svijet od pocetka stvoren sa prisutnoscu smrti? 

Сјајно! - То и Августин каже кад се удаљио од платоничарске позиције. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Desiderius Erasmus рече

Mislim da je ipak prilično velika razlika između stvaranja sveta koji može da se iskvari i stvaranja iskvarenog sveta. ;)

Nema razlike, pogotovo sto ne mozemo negirati Bogu sposobnost da stvori svijet koji ne bi mogao da "padne", ali se on onda odlucio na neku srednju verziju koja opet ne moze da iskljuci posrednu "krivicu". 

Vidi, Adam je bio zelen, tek stvoren, neiskusan nije posteno toliki teret na njega staviti pogotovo sto je u vrtu bio i satana, stari kusac i onda takvu kaznu na njega primjeniti. 

Ali nije tu opste stvar krivice, treba malo stati i razmisliti zasto pokusavamo da proniknemo u Bozije namjere, kada cesto izgovaramo da su one nedokucive i cudni su putevi Gospodnji. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, ИгорМ рече

без идолопоклонства јер она двојица би остала у сенци

Pa neće biti da su u senci, jer tu se moralo dešavati i delo Ipostasi Oca i delo Ipostasi Svetoga Duha.

A to se moglo videti samo ako je Gospod u punoći slave došao sa dvojicom ljudi stvarnih ličnosti koji su učesnici i pričesnici te punoće.

Samo tako ja mogu shvatiti da su se Avramu javila Sveta Trojica svaki u svom Ipostasnom obliku delovanja.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Побеже Кратос :) Прво направи збрку па почне да оптужује и онда се не јавља једно време. Тако је и раније радио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Жика рече

Побеже Кратос :) Прво направи збрку па почне да оптужује и онда се не јавља једно време. Тако је и раније радио.

ferite-gatto.jpgПрође као содомљани!12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Жика рече

Побеже Кратос :) Прво направи збрку па почне да оптужује и онда се не јавља једно време. Тако је и раније радио.

Važno da je meni polomio lobanju a zoranu rekao da je idolopoklonik on je za danas svoj zadatak završio.

Sendvić je zarađen sad može sa drugarima da se igra.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Сјајно! - То и Августин каже кад се удаљио од платоничарске позиције. 

Taj platonizam se bio uvukao kod mnogih otaca kao promaja u srpska bedra. :))

Da li je ikad iko detaljno obradio platonicarske ideje kod otaca, njihvo razvoj i uticaj na bogoslovlje i posljedice? Postoje neke naznake da ni platonisti nisu ex-nihilio iznosili svoje teze, vec da je i sam Platon kasnije neka dalekoistocnjacka ucenja prihvatio poput tijela kao tamnice duse itd...bila bi zanimljiva jedna sveobuhvatna studija. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Кратос рече

pa im se klanja i naziva ih Gospode

Ти си стварно поремећен.

Гледај:

"и поклони се до земље" - нема ИМ (поклони им се) како ти као да си слеп крај очију тврдиш.

"И рече: Господе, ако сам нашао милост пред Тобом немој проћи слуге свог" - нема ВАМА (пред вама) нема НЕМОЈТЕ (немојте проћи слуге свог)

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Justin Waters рече

Nema razlike, pogotovo sto ne mozemo negirati Bogu sposobnost da stvori svijet koji ne bi mogao da "padne", ali se on onda odlucio na neku srednju verziju koja opet ne moze da iskljuci posrednu "krivicu".

Vidi, Adam je bio zelen, tek stvoren, neiskusan nije posteno toliki teret na njega staviti pogotovo sto je u vrtu bio i satana, stari kusac i onda takvu kaznu na njega primjeniti.

Ali nije tu opste stvar krivice, treba malo stati i razmisliti zasto pokusavamo da proniknemo u Bozije namjere, kada cesto izgovaramo da su one nedokucive i cudni su putevi Gospodnji.

 

Hm, stvoriti svet koji ne može da padne bi bilo isto što i stvoriti svet robota.

Slažem se da je Adam bio zelen, ali ipak piše: "Zemlja da je prokleta s tebe", tako da...

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Taj platonizam se bio uvukao kod mnogih otaca kao promaja u srpska bedra. :))

Da li je ikad iko detaljno obradio platonicarske ideje kod otaca, njihvo razvoj i uticaj na bogoslovlje i posljedice? Postoje neke naznake da ni platonisti nisu ex-nihilio iznosili svoje teze, vec da je i sam Platon kasnije neka dalekoistocnjacka ucenja prihvatio poput tijela kao tamnice duse itd...bila bi zanimljiva jedna sveobuhvatna studija. 

Има их доста... Мој профан Џон Рист је много писао на те теме... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Desiderius Erasmus рече

Hm, stvoriti svet koji ne može da padne bi bilo isto što i stvoriti svet robota.

Slažem se da je Adam bio zelen, ali ipak piše: "Zemlja da je prokleta s tebe", tako da...

Антиохијска школа цела тврди да је Бог створио од почетка свет смртним. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Čekaj da upetljamo nauku malo.

Moće li materija biti sve mlađa i mlađa ?

Postoji u nauci mogućnost savršene regenerisane planete? dakle da mehanizam osvežavanja deluje toliko dobro da više ne pokauje znake starenja?

Ha to bi bio perpetum mobile druge vrste. Sposobnost vrsenja rada, a da ne rasipas energiju.

Tako nesto je sad ne zamislivo, jer razmjena energije njen tok je esencija koj prozima svemir. Dakle materija sama po sebi ne moze da dospje u takvo stanje. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Кратос рече

I drugo da te pitam el može Bog da se otelotvori mimo rađanja kroz ženu i da uzme prirodu bilo čega stvorenog i da jede?

Ovo je kljucna stvar u celoj prici.

Ako uzmemo tumacenja Hrista i dva andjela, onda se postavlja pitanje, kako se javio Hrist ? Da li isto kao i u samom Ovaplocenju ? Da li je bilo nesliveno, nemesanja Bozije i covecije prirode, kakva je sad licnost u pitanju ? Ista licnost Logosa i Sina i tog coveka koji se javio Avramu ?

Znamo da je samo jedno Ovaplocenje u vremenu od zene i Duha Svetoga. Gde su ovde kod javljanu Avramu, sve te stvari ? Ili se sve to dogodilo kao u praslici i praobrazu buducih realnih stvari ?

Kao sto i kazu oci da je SZ  senka NZ, sve sto se dogadja i vidimo u SZ je tek praoblik buducih stvari koje ce se tek dogoditi u NZ. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...