Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 4 часа, cloudking рече

Sadsam video... ganeri se zale na povredjenu slobodu govora...ok, mozda sam ja lud ali ko se pitao povredi slobode govora ako to nije drzava?

Е па онда се не слажем с њима. Приватна фирма има право да крши чију год хоће слободу говора на њиховој “територији”. Уосталом, већ годинама не дозвољавају голе сисе и слично. Њихова ствар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 6 часа, cloudking рече

Nego je problem sto vam youtube daje ogromnu vidljivost a na tim servisima vam osim kolektivnig circle jerka nista drugo ne preostaje...

Jel kapiras sad gde je "moj problem" ne mozes da odobravas diskriminaciju gejeva a da se zalis na diskriminaciju ganera... i da protivnike diskriminacije prozivas za kukanje drzavi a evo sad i vi kukate za povredu slobode govora... i kao satro vi samo upucujete konstruktivnu kritiku a ne zovete drzavu u pomoc, valjda je za povrede ustavnih sloboda u USA zaduzana Nada Macura, sta li :D

Јесу ли покренули неку тужбу против Јутјуба поводом тога?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Ћириличар рече

Јесу ли покренули неку тужбу против Јутјуба поводом тога?

haha, za sta da tuze? koja bi bila optuzba? humour me, bas me zanima :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, cloudking рече

haha, za sta da tuze? koja bi bila optuzba? humour me, bas me zanima :D

Па зато и питам. Знам да је онај Прагер ( ако ниси чуо за њега, изволи гледати канал PragerU, или PragerUniversity, заборавих како се зове - па да видиш шта је Фокс на квадрат )  поднио тужбу против јутјуба за цензуру недавно, па рекох да није се то опет десило?

Сад сам усред читања ваше расправе, да видим шта се збило па.. стрпљења молим :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 3/23/2018 at 16:04, Џуманџи рече

Easy. AR-15. The AK-47 rifle is made by godless communists.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 3/23/2018 at 16:13, Avocado рече

Baš je glup... pa sasvim je jasno da bi Džizus izabrao AK-47... jer je pravoslavan.

Види мој пост изнад и схвати зашто гријешиш, безбожниче.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da prekinemo ovu farsu... ganeri nisu diskriminisani ovim postupkom youtube-a koliko god oni trenutno kukali po internetima... 

Zasto... zato sto jutjub NIJE ZABRANIO klipove odredjene grupe ljudi vec klipove odredjene tematike. Ganeri su i dalje i vise nego dobrodosli da postavljaju svoje gluposti kolko zele, samo vise nece moci da postavljaju detaljna uputstva kako od pistolja da napravis poluatuomatskog skorpiona ili  nagaznu eksplozivnu napravu. 

Ista stvar kao sa sisama. Niko nije diskriminisan jer nisu zabranili porno glumicama ili konkretnoj osobi ili grupi ljudi vec su zabranili komplet svima sise. 

E TO su dobre poslovne odluke na osnovu procene trzista. Youtube verovali ili ne  u ogronom procentu koriste deca i to uz blagoslov roditelja (ja prvi) i kad bih znao da moja cerka moze neometano da gleda erotske scene a moj sin da nauci kako da efikasno oduzme zivot jednim metkom, ja te servise necu posecivati i zabranicu ih svojoj deci. Youtube je jednostavno stavio stvari na tas i pitao sebe, ko nam vise treba? Pola planete potencijalnih korisnika u vidu roditelja ili nekolicina snebivljivih neonaci dicklength challenged placljivih testosteronaca?

 

E sad.
Ja  i dalje ne mogu da razumem da postoje ljudi, toliko glupi... ili mozda bolesni, da ne prave razliku izmedju takvih dogadjaja i dogadjaja kad covek zabrani drugoj osobi koriscenje svojih usluga zbog osobina na koje nema uticaja poput boje koze ili seksualnosti?!

Vidla zaba da jutjub zabranjuje pa i ona digla nogu da iskoristi takve situacije za sprovodjenje sopstvenih politickih neonaci ideologija ne kapirajuci kolko te stvari NISU ISTE! Kad zabranis coveku da udje u tvoju radnju zato sto je crn ti ga DISKRIMINISES. Kad zabranis sise  i uputstva za pravljenje automatskih pusaka ti NE DISKRIMINISES NIKOGA!

 

Da rezimiramo za one sa jeftinijim ulaznicama:

- jutjub kreira svoju politiku zato sto razmislja trzisno

- poslasticar kreira svoju politiku zato sto MRZI gejeve. 

OK, moze neko da kaze "ima pravo covek da mrzi kog oce" i  ja se slazem, al neka "mrzi u svoja cetiri zida",  u mojoj drzavi u kojoj ja placam poreze ne dozvoljavam mu da to smece iznosi na ulicu jer zbog toga kvalitet MOG zivota opada i TO ZAPRAVO JESTE ona stvar koju ne samo da ne bih mogao nego ne bih ni zeleo da moram da objasnjavam detetu kad vidi takvu sliku (a sa osobitim zadovoljstvom cu mu objasniti svu normalnost homoseksualne ljubavi kad me budu pitali...)

 

APSOLUTNO se zalazem za brzu, preciznu i agresivnu kaznu za ljude koji krse antidiskriminatorske zakone. APSOLUTNO treba da ih sibamo po dzepovima a ne bih imao nista protiv da ih potrpaju u tvorza pa tamo na miru da diskriminsu svoje celijske drugare dok bivaju trpani u rč isključivo od pripadnika sopstvene rase... Nista homo, naravno, to bi bio samo proizvod spleta okolnosti... taman posla...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, cloudking рече

Sadsam video... ganeri se zale na povredjenu slobodu govora...ok, mozda sam ja lud ali ko se pitao povredi slobode govora ako to nije drzava?

Ах, значи овдје је цака. Видим никако да похватам око чега се спорјечкасте.

Да, Јутјуб има свако право да ограничава слободу говора својих муштерија - а те муштерије имају свако право да са Јутјубом преговарају око тога или да се преселе на неку другу платформу ( мада, сасвим је легитимно поставити питање да ли се треба ово третирати као стриктно приватно-приватни однос ако је пружалац услуга на доминантном положају на тржишту, као што је Јутјуб који је буквално број 1, па онда 10 празних мјеста па онда тек иде шта год већ има од сличних сајтова. У том контексту, оправдано је изразити бојазан због смањивања видљивости и досега сопственог садржаја ).

Но исто тако, свако има право да се буни против одлуке пружаоца услуге и да га убјеђује ( или пријети одласком код конкурента ) да не уради то што намјерава. Као што ришћански пекар има право да каже геју "Нећу да вам правим торту", тако и они имају право да му кажу:"Па зашто не би? Па отићемо ти код конкурента ако нам не направиш торту и сл.".

Ти и Мурамаса само причасте један преко другога, а да сте обојица у праву, свако у свом контексту из којег полази :smeh1: 

Него нико се не осврну на чињеницу да се Порнхаб обогатио за још једну врсту дугих цијеви. Сад је стварно прави сајт за пунокрвне мушкарце - сисе и пушке на једном мјесту :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, cloudking рече

dok bivaju trpani u rč isključivo od pripadnika sopstvene rase

Благо Азијатским биготима :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Muramasa рече

Privatni biznis jesu njegova četiri zida.

U celom ovom postu, jedini si ti ko poziva na represiju i nasilje od strane države, a onda nekoga nazivaš nacistom.

Ево због чега то није тачна тврдња, и због чега се начин његовог пословања тиче и осталих...

Да би створио добру пословну климу, мораш, између осталог, и да покупиш све потенцијале које друштво има. Да би то урадио, мораш да направиш слободно друштво, у ком ће да се уважавају свачија права. Кад говоримо конкретно о САД, они су направили друштво у ком више нико не сме да те погледа попреко зато што си црнац, педер, љубитељ оружја, Трампа и слично. Значи, сви су део тог друштва, и због тога, између осталог, и цело друштво напредује. Ако ни због чега другог, на тај се начин сузбијају могуће тензије у друштву и не дешавају се више оне побуне црнаца где разломе пола града, што је нешто што не можеш да исконтролишеш кад се деси, само делујеш превентивно да се не би до тога дошло.

Дакле, ти си као држава (САД конкретно) направио друштво у ком си ослободио потенцијале и сузбио, онолико колико је то могуће, разлоге за незадовољство одређених слојева, који имају потенцијала да ти поремете друштвену равнотежу, тиме што си направио цивилизацијски искорак. Сад кад се појави неко ко хоће да дискриминише другог по било ком основу, он пројављује понашање које није цивилизацијско. То понашање, уколико би се проширило, има потенцијала да развали ону климу у друштву која је омогућила такав напредак на свим пољима. Другим речима, он руши управо онај поредак који му је омогућио да живи у слободној и просперитетној земљи.

Онда ти као држава имаш избора да или санкционишеш то понашање, како се не би ширило и рушило ти оно што си направио (друштвени и економски систем који је омогућио свеопшти напредак), или да пустиш мајмуна да повуче ногу, да сваки мајмун да себи за право да буде мајмун, и да развале оно што се градило 230 година. Ја мислим да је избор ту и више него лак. А што се оних који би то да руше тиче, слободни су да потраже систем у ком ће моћи да остваре своја права да обележавају и дискриминишу. Нек оду у те срећне земље у којима је хомосексуалност кривично дело, па нек тамо развијају бизнис, ако могу. И онда кад би видели како то стварно изгледа, не само да би услуживали педере, црнце, латиносе ил кога већ, него би их и у доњи део леђа љубили.

С тим у вези, овај потез Јутјуба сматрам срамним. И сматрам цензуром и кршењем права ликова који ни на који начин не пропагирају никакво насиље према било коме, него само показују да воле оружје, како одржавају оружје, како пуцају на законом дозвољен начин и слично. И сматрам да треба да се боре за своја права и да туже Јутјуб, и да ће да их добију на суду. Ако ништа друго, има да дигну довољно велику прашину да Јутјуб тихо повуче ту идиотску забрану. Јер не може због пар лудака који пуцају по школама цела једна субкултура да буде жигосана, колико год ја мислим да треба да се ограничи право на поседовање и ношење оружја, и да се уведе милион провера пре него што се неком да пуцаљка у руке. 

Јер и овакве забране које је Јутјуб са увео апсолутно руше темеље тог система који је омогућио све оно у чему Америкаци уживају. Само је много лако да кренеш да разваљујеш нешто кад се више нико не сећа како је било раније и колико је то од раније наносило штете свима.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, RYLAH рече

И сматрам да треба да се боре за своја права и да туже Јутјуб, и да ће да их добију на суду.

Кад смо код чисто правних аспеката ове и сличнх прича, какво је твоје мишљење о томе?

ОК, свако је приликом креирања канала кликнуо на ”слажем се” где вероватно пише да јућуб има право да у сваком тренутку уклони било који видео, промени шта год оће и слично. Али такав уговор је мало необичан и ретко се потписује ван виртуелног света. Јер заиста, многи људи живе од јућуба и пројектују будућност и праве планове на основу јућуб прихода (што је такође нормално и уобичајено понашање ван виртуелног света). И онда само одједном нека будала (или алгоритам) из чиста мира уклони видео и поремети све. Колико сам успео да приметим, то се не дешава само овим идеолошки неподобнима, него и људима који постављају дечије песмице (Џастин Вотерс помену пре неки дан случај његове жене).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Muramasa рече

Za mene je kapitalizam svetinja, a njegova glavna premisa je da sve transakcije moraju da budu slobodan izbor obe strane, što bi značilo da bilo koja strana ima pravo bilo kome da uskrati transakciju po bilo kom osnovu i da bi tržište imalo to da reši, a ne državni pendrek.

Капитализам не постоји у херметички затвореном систему. Развој људских права и слобода омогућава и постојање тог економског система. Тако није могло да буде напретка док је било дискриминације. Као што ће сад напредак да се успори ако се у целости увоје ове умоболне идеје левичара и развој људских права се фактички претвори у нову репресију. Поента је да једно вуче друго. Да није тако, онда би и код нас цветала привреда, без обзира на корупцију, непотизам, велике трошкове државног апарата и слично, јер ето, све то нема везе једно са другим, а ти имаш права да не услужиш Цриганина или педера, па је све супер.

пре 4 минута, Muramasa рече

A šta ako neće da ruše ništa, nego samo da budu suvereni u svoja četiri zida, svom malom biznisu gde neće da im se mešaju ni država, ni nepoželjne kategorije?
Nisu nasilni, nego samo rade svoj posao sa kim hoće, a ti postaješ nasilan kad im pošalješ SWAT tim u ime višeg dobra.

Ако се понашају тако да некоме ускраћују услугу због личних својстава, руше систем који им је омогућио такав напредак. Можеш да дискриминишеш, али једном кад добијеш дозволу за отварање радње, пристао си на одређена правила понашања која се захтевају у тако напредном систему. Ако нећеш да их поштујеш, прекршио си услове за добијање дозволе и следе санкције.

Опет, имаш алтернативу да одеш у систем који ти више одговара и где нико неће да те спречава да дискриминишеш, ако ти се такав систем свиђа. Али би се вратио после три дана.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...