Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 39 минута, Grizzly Adams рече

Сестро, полу-аутоматско оружје нису машингевери.

Практично сваки данашњи пиштољ је полу-аутоматски. Ово је "полу-аутоматско оружје":

20035119.jpg

А злонамерни људи користе неупућеност слушалаца да их заплаше некаквим терминима који их асоцирају на "машингевере".

Mislio sam na assault rifles... zlonamerno...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 40 минута, Grizzly Adams рече

А иначе није добро бар смањити број жртава?

To si neostrašćeno i sa potpunim razumevanjem izveo iz mojih poruka?  :D

 

пре 40 минута, Grizzly Adams рече

То показује само острашћеност и потпуно неразумевање проблема.

borat.jpg

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Занимљиво је да је назив "assault rifle" дао Адолф Хитлер лично

Знао сам да је он некако умешан у све ово... :smeh1:

Иначе је назив "assault rifle", као и многи други термини који се користе у медијима, потпуно бесмислен. Свако оружје је за "напад".

И док ово пишем, јавља се Авокадо: :)

пре 1 минут, Avocado рече

Mislio sam na assault rifles... zlonamerno...

ОК, ајде овако. Пошто си на то мислио, објасни ми шта је то "assault rifle" и по чему се разликује од "обичан rifle".

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Grizzly Adams рече

Само што је проблем много компликованији... Много има везе са културом, медијима, психологијом, историјом...

А скоро да нема никакве везе са продавницама.

Ali apsolutno nema nikakve veze sa idejom/kulturom po kojoj je savršeno legalno i savršeno normalno da 19ogodišnjak ima čitav arsenal jurišnih pušaka i sačmarica...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Branka62 рече

To ti je iz Alise u zemlji čuda - isto što i trka u naoružanju. Ti imaš kuburu a ja nož te si u prednosti. Onda ja napravim pušku..... pa ti napraviš....i tako u beskrajon.

ОК, ал то је бајка. У реалности, тј. овој конкретној ситуацији нема неке велике "трке". Постоји оружје које је свима доступно, само су овде "добри момци" онемогућени да се бране.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

ОК, ал то је бајка. У реалности, тј. овој конкретној ситуацији нема неке велике "трке". Постоји оружје које је свима доступно, само су овде "добри момци" онемогућени да се бране.

Ama ti mene, i dalje, ne razumeš. Dakle, ludaci prvo ulaze sa pištoljčićima a mi učitelje opremimo pištoljčinama-da ih efikasnije spreče. Onda ludaci nabave pušku a mi učiteljima mitraljez... Nema kraja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Ali apsolutno nema nikakve veze sa idejom/kulturom po kojoj je savršeno legalno i savršeno normalno da 19ogodišnjak ima čitav arsenal jurišnih pušaka i sačmarica...

Наравно да нема. Није он полудео због тога него због нечег другог.

А ако је полудео, онда је потпуно небитно да ли је легално и нормално. Јер њега легалност и нормалност не интересује.

  • Оплаках :)) 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Branka62 рече

Ama ti mene, i dalje, ne razumeš. Dakle, ludaci prvo ulaze sa pištoljčićima a mi učitelje opremimo pištoljčinama-da ih efikasnije spreče. Onda ludaci nabave pušku a mi učiteljima mitraljez... Nema kraja.

Закључно са нуклеарном бомбом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

И док ово пишем, јавља се Авокадо: :)

ОК, ајде овако. Пошто си на то мислио, објасни ми шта је то "assault rifle" и по чему се разликује од "обичан rifle".

Razlikuje se po tome što je u civilizovanim zemljama u kojima se ovakve školske pucnjave ne dešavaju, assault rifle uglavnom zabranjen za civile... razlikuje se i u tome što ovi ludaci izgleda obožavaju jurišne puške i iz nekog "čudnog" razloga uporno koriste baš jurišne puške uprkos svim "ubedljivim" argumentima NRA i njihovih papagaja, po kojima su i obične puške podjednako opasne...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Branka62 рече

Ama ti mene, i dalje, ne razumeš. Dakle, ludaci prvo ulaze sa pištoljčićima a mi učitelje opremimo pištoljčinama-da ih efikasnije spreče. Onda ludaci nabave pušku a mi učiteljima mitraljez... Nema kraja.

Ти мене не разумеш, јер вероватно не знаш пуно о оружју. У таквим ситуацијама "блиске борбе" пиштољ је ефикаснији од пушке јер се лашке и брже нишани. А домет није битан јер си на пар метара.

Ти лудаци користе (по некад) пушке само из неких својих психопатолошких разлога, не зато што су "ефикасније".

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Наравно да нема. Није он полудео због тога него због нечег другог.

А ако је полудео, онда је потпуно небитно да ли је легално и нормално. Јер њега легалност и нормалност не интересује.

Naravno, to je veoma specifična i bizarna vrsta psihičkog poremećaja koja pogađa samo Amerikance, dok su ludaci drugih nacija Božijom voljom uglavnom pošteđeni od te vrste ludila koja ih primorava da nabave arsenal i upotebe ga u školi... sounds 100% true...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Razlikuje se po tome što je u civilizovanim zemljama u kojima se ovakve školske pucnjave ne dešavaju, assault rifle uglavnom zabranjen za civile... razlikuje se i u tome što ovi ludaci izgleda obožavaju jurišne puške i iz nekog "čudnog" razloga uporno koriste baš jurišne puške uprkos svim "ubedljivim" argumentima NRA i njihovih papagaja, po kojima su i obične puške podjednako opasne...

И даље ми ниси објаснио разлику између "assault rifle", тј. "јуришне" и "обичне" пушке. Шта је практична разлика?

Је л  са овом другом не можеш да "јуришаш"? Јер л разлика техничка, другачије функционише? Или је убојитија?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Muramasa рече

Samo vizuelno lice. SGT 44 ima tilting block, a kalas rotiracijuci zatvarac. Ipak, postoji jedna druga ruska puska koja je direktno inspirisana Sturmgewehr-om (isto tilting block), a to je SKS i koristi istu 7.62x39mm municiju kao Kalas. Moze se videti u rukama nasih gardista.

Хуго Шмајсер (по којем Срби зову једино пешадијско оружје које није он дизајнирао) је после рата пребачен у Русију да ради на том оружју, а овај ротирајући ваљда има и на Mg-42.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

Ти лудаци користе (по некад) пушке само из неких својих психопатолошких разлога, не зато што су "ефикасније".

Аутоматска пушка обично може да побије и рани много више људи у одређеном временском периоду него пиштољ. А ти лудаци одлично знају да имају кратко време да изврше то што су наумили, пре него што се самоубију или их ликвидира полиција. Па нормално да ће увек пре изабрати пушку.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...