Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 28 минута, Млађони рече

I kako ces da vratis dva tri miliona ljudi kada ti udju u zemlju? Kako ces da sprovedes te uslove? 

Kao što se inače vraćaju po važećim propisima Republike Srbije... sve je to već regulisano...

Takođe, koja dva tri miliona ljudi koji žele da uđu u Srbiju? :)

Inače, nisam mislio na izbeglice, za njih postoje posebna pravila uvek.

 

Цитат

Recimo da sad dobijes vlast u nemackoj tamo imas oko 3 miliona izbeglica u poslednjih par godina.
Kako ces da ih vratis?

Deportacijom, isto kao i ostale koji ti uđu u zemlju i posle nekog vremena izgube pravo da borave u njoj.

 

Цитат

To tvoje objasnjenje je apsolutno neprimenljivo na danasnju nemacku. Totalno je neprakticno i neefikasno.

Siguran sam da ima efikasnijih konačnih rešenja... naročito za Nemačku...

 

Цитат

Kazes osnovana sumnja? Doslo njih par iljada, svaki drugi dan tako, niko nema dokumenata, ne mozes sa maticnom zemljom da proveris njihov identitet, dosta je da kazu da su sirijci i ti ih pustas unutra.

Tako je... kao što i tebe "puštam" da se šetaš slobodno po Srbiji dok se ne dokaže da postoji razlog da ti se ograniči sloboda, bez potrebe da ti dokazuješ suprotno...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 3 минута, cloudking рече

Hahahh jaooo, a vi kako cete da resavate terorizam? Tako sto cete da kukate da vam je neko ugrozio vasu savrsenu belu zapadnu kulturu?

Tako sto nece da primimo 3 miliona ljudi bez ikakvih idetifikacija. 
Tako sto necemo da primamo ljude iz zemalja koje nemaju stabilne institucije i ne mogu da nam daju dosije osobe koja trazi ulaz. 

eto dve mere protiv terorizma.

 Tako sto cete da kukate da vam je neko ugrozio vasu savrsenu belu zapadnu kulturu?



Sad si vec poceo da trabunjas. Niti ja niti auror stavljamo ovo "bela" samo "zapadna".
To bela si ti izmislio jer te ne interesuje iskrena debata vec da izmisljas gluposti.

Brate smesni ste ko ringispil... aj da ste za SVE OVO VREME dali barem JEDAN JEDINI predlog kako izaci na kraj sa terorizmom! 


Ne primas 3 miliona ljudi koji nemaju nikakvu identifikaciju. Eto ti odlican nacin da izadjes na kraj sa terorizmom.


 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Аурор рече

Only good can come from this...

Jel bi otvorio vrata svog stana baš svakom?

Opet to promašeno poređenje sa stanom... kako mali Perica zamišlja državu...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Takođe, koja dva tri miliona ljudi koji žele da uđu u Srbiju? :)

Inače, nisam mislio na izbeglice, za njih postoje posebna pravila uvek.

Tako je... kao što i tebe "puštam" da se šetaš slobodno po Srbiji dok se ne dokaže da postoji razlog da ti se ograniči sloboda, bez potrebe da ti dokazuješ suprotno...



zamisli sad ovako, pustis u 3 godine 3 miliona ljudi bez ikakvih idetifikacija da se seta po nemackoj. 
Nema sta, promislio si ti sve to dobro pre nego sto si nas kritikovao. 

 



Pricamo o americi i nemackoj. Pricamo konkretno o muslimanskim migracijama. 
U nemacku je uslo oko 3 miliona muslimana.
Preko americke granice pretrci ko zna koliko ljudi godisnje iz latinske amerike.


 

Deportacijom, isto kao i ostale koji ti uđu u zemlju i posle nekog vremena izgube pravo da borave u njoj.



Ti stvarno mislis da ces moci da deportujes 3+ miliona ljudi iz nemacke? 
Ili meksikance iz amerike? 

Pa to ni regan nije mogao, nego je legalizovao sve ilegalne meksikance u kaliforniji. 

za nekog ko tvrdi da je racionalan tvrdnja da ces "deportovati" 3 miliona muslimana iz nemacke ili sve one meksikance koji prelaze u ameriku je izuzetno naivna. 

Siguran sam da ima efikasnijih Konačnih rešenja...



Prvo resenje za nemce jeste da prekinu da primaju migrante sa bliskog istoka. Primili su 3 miliona. To je preko 3% ukupnog nemackog stanovnistva. Dosta je. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Млађони рече

Ne primas 3 miliona ljudi koji nemaju nikakvu identifikaciju. Eto ti odlican nacin da izadjes na kraj sa terorizmom.

eto! tolko je bilo jednostavno a je slep...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

Ne zamišlja mali Perica ništa, nego je tako.

Stani mali perice, ti nemas pravo da posmatras drzavu ko podeljenu privatnu svojinu gde svi gradjani imaju jednaka prava jer je Avokado advokat a ti nisi. 
:) 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Млађони рече

Pricamo o americi i nemackoj. Pricamo konkretno o muslimanskim migracijama. 

Ja sam zaista mislio da pričamo o Srbiji i o regularnim uslovima za ulazak u zemlju. Ok, prešaltaću se na Nemačku i SAD ali da nešto razmatram samo muslimane, to mi ne ide...

 

пре 1 минут, Млађони рече

U nemacku je uslo oko 3 miliona muslimana.

A Srba, Hrvata, Bošnjaka, Poljaka, koliko je ušlo? Njih ne brojimo ili?

 

пре 1 минут, Млађони рече

Preko americke granice pretrci ko zna koliko ljudi godisnje iz latinske amerike.

Uglavnom dolete avionom... i ne samo iz latinske amerike...

 

пре 1 минут, Млађони рече

Ti stvarno mislis da ces moci da deportujes 3+ miliona ljudi iz nemacke? 

Ili meksikance iz amerike? 

Mislim da neće ni morati ni želeti da ih sve deportuju nazad... ali ako požele i ako im to bude u interesu, to će i da urade.

 

пре 1 минут, Млађони рече

Pa to ni regan nije mogao, nego je legalizovao sve ilegalne meksikance u kaliforniji. 

Nije ni želeo da ih deportuje.

 

пре 1 минут, Млађони рече

za nekog ko tvrdi da je racionalan tvrdnja da ces "deportovati" 3 miliona muslimana iz nemacke ili sve one meksikance koji prelaze u ameriku je izuzetno naivna.

Nemci su odavno pokazali da mogu da deportuju u Poljsku mnogo veći broj ljudi kad to požele i kad im je to u interesu... Ameri isto to mogu da odrade čas posla...

Ne znam odakle ti ideja da to ne može da se uradi?

 

пре 1 минут, Млађони рече

Prvo resenje za nemce jeste da prekinu da primaju migrante sa bliskog istoka. Primili su 3 miliona. To je preko 3% ukupnog nemackog stanovnistva. Dosta je. 

Primili su mnogo više iz drugih regiona... nego, šta tebe zabole uvo koga će Nemci da prime i koliko ljudi će da prime?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

eto! tolko je bilo jednostavno a je slep...

Ne, ti bi ih primio i vise od 3 miliona bez ikakvih identifikacija jer medju tih tri miliona ima nekoliko dece. :D

Meni je prosto smesno koliko vi razgovarate sa nama a ustvari u vasim glavama razgovarate sa "nama" kako su nas predstavili Trevor Noah, John Oliver i ostali. 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Ne zamišlja mali Perica ništa, nego je tako.

Da, jasno da je tako, država je baš isto što i stan... i prava i obaveze vlasnika stana su identična ovlašćenjima i dužnostima države...

scczen_a_201006splborat8_640x320jpg.jpg?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Млађони рече

Stani mali perice, ti nemas pravo da posmatras drzavu ko podeljenu privatnu svojinu gde svi gradjani imaju jednaka prava jer je Avokado advokat a ti nisi. 
:)

Čekaj stani, kakva "podeljena" privatna svojina? Jel misliš na zajedničku svojinu ili na susvojinu?

Rekao bih da je Auror mislio na to da li bih nekog pustio u svoj stan, a ne u stan koji delim sa nekim... a ako pričamo o zajedničkoj svojini ili susvojini, bojim se da vam poređenje propada načisto... jer u obe varijante ti ne možeš da zabraniš nekom da uđe u stan koji je u našoj zajedničkoj svojini ili susvojini ako ja hoću da ga pustim.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Da, jasno da je tako, država je baš isto što i stan... i prava i obaveze vlasnika stana su identična ovlašćenjima i dužnostima države...

scczen_a_201006splborat8_640x320jpg.jpg?

Još gore je čak, jer ako ti pustiš nekog pogrešnog u stan - ti ugrožavaš sebe. 

Ako se pitaš i pustiš nekog koga ne bi trebalo u državu - ugrožavaš sve ljude koji žive u njoj. 

пре 7 минута, Avocado рече

Ne znam odakle ti ideja da to ne može da se uradi?

Valjda razumeš da je tako nešto u ovom istorijskom trenutku ravno nemogućem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Avocado рече

A Srba, Hrvata, Bošnjaka, Poljaka, koliko je ušlo? Njih ne brojimo ili?

I njih treba da isteraju i nasa kultura je inferiorna u odnosu na zapadnu. 
Ne znam sta vam tu nije jasno, kultura koja izabere vucica, gde se u opoziciji medjusobno tuku kao cigani(verbalno) gde na javnom forumu vise proizvamo Sasu Radulovica nego aleksandra vucica - ta kultura je smece, ti ljudi ne valjaju. 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Avocado рече

Da, jasno da je tako, država je baš isto što i stan... i prava i obaveze vlasnika stana su identična ovlašćenjima i dužnostima države...

scczen_a_201006splborat8_640x320jpg.jpg?

Trebaju da budu. Kada pocnemo tako da ih gledamo, dobicemo kvalitetne i efikasne drzave. 
 


 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Аурор рече

Valjda razumeš da je tako nešto u ovom istorijskom trenutku ravno nemogućem.

Sta ti je sve je moguce.. ako ignorises jedno 20 cinjenica realnosti koje se medjusobno povezuju tako da to cine nemogucim. Ali ovako ako sve svedes redukcionisticki, i pricas o svakom problemu ponaosob (a ne gledas ih kako rade u kombinacijI) onda ti je sve moguce. :)

Zato ja kazem, moraju da krenu da posmatraju holisticke drustvene probleme gde jedna stvar podrzava drugu, a oni to izoluju u neki vakum pa seciraju tu stvar u vakumu bez ikakve refence kako radi sa nekim drugim faktorima. 

sto i rade ovde, redukuju sve na tih 20 cinjenica posebno, u nekom vakumu i onda svaku u vakumu debunkuju. To onda razursi holisticku sliku svega, kako tih 20 cinjenica uticu jednu na drugu. 


 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...