Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 18 минута, Avocado рече

:))12:smeha::))12:smeha:

Noun

etatism (usually uncountable, plural etatisms)

  1. Total control of the State over individual citizens.

Noun

minarchism (plural minarchisms)

  1. Belief in the desirability and practicality of minimum government.

Pa dobro ovim si dokazao da ja nisam etatista jer ja nisam za "total control of the state over individual citizens" bukvalno si definicijom urusio sopstveni argument da sam ja etatista.

ne mogu vise da gubim vreme sa tobom jer ovo pocinje da bude smesno. Kopiras mi definicije koje obaraju tvoje predjasnje izjave u nadi da oboris nesto moje. U postpuku pses da oboris moju i tvoju definiciju etatizma nekom skroz novom....  

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Цитат

JA: Ja ne mogu da se pravim moron da to ne radis. 
Avokado: Uopšte ne treba ništa da se praviš...


Da pogadjam, ovde nisi rekao da sam ja moron i da ti ne stavljam reci u usta? Cisto da zapamtim.... kad krenes da spinujes kako nisi rekao da si moron. 

Avokado brale, ti spinujes stvari toliko da se bojim da ce severna koreja da te kidnapuje ko centrifugu za nuklearni program..... 

ovo je inace nesto sto jako cesto radis, izjavis nesto onako indirektno bez da upotrebis direktno rec tipa umesto da kazes "mladjoni je moron" ti to indirektno izjavis, kroz "ne moras da se pravis da si moron" i onda arguemntujes posle 2 strane kako nigde nisi rekao da sam ja moron, i kako izmisljamo. To je cesto spinovanje i fora koju jako cesto koristis u diskusijama. 

Mislim, radi to, ok legitimna tehnika, medjutim kada sa ljudima imas debate sedamosam godina, oni vise manje pokupe sta radis. pocinje da gubi smisao. 

Evo recimo ja znam da si Auroru bar dva puta rekao da je moron na ovakav nacin. 

 

 

 

  • Радостан 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Млађони рече


Da pogadjam, ovde nisi rekao da sam ja moron i da ti ne stavljam reci u usta? Cisto da zapamtim.... kad krenes da spinujes kako nisi rekao da si moron. 

Avokado brale, ti spinujes stvari toliko da se bojim da ce severna koreja da te kidnapuje ko centrifugu za nuklearni program..... 

ovo je inace nesto sto jako cesto radis, izjavis nesto onako indirektno bez da upotrebis direktno rec tipa umesto da kazes "mladjoni je moron" ti to indirektno izjavis, kroz "ne moras da se pravis da si moron" i onda arguemntujes posle 2 strane kako nigde nisi rekao da sam ja moron, i kako izmisljamo. To je cesto spinovanje i fora koju jako cesto koristis u diskusijama. 

Mislim, radi to, ok legitimna tehnika, medjutim kada sa ljudima imas debate sedamosam godina, oni vise manje pokupe sta radis. pocinje da gubi smisao. 

Evo recimo ja znam da si Auroru bar dva puta rekao da je moron na ovakav nacin. 

 

 

 

A mene ne pominjes?! A ja sam mu bar tri puta reko da je nacista :(

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

A mene ne pominjes?! A ja sam mu bar tri puta reko da je nacista :(

Cu te opominjem kad dodjem u nis jesenas. :) 
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Млађони рече

Hipoteza je prosta muslimani imaju te stavove jer paramparamparam param - to je ucienje islama.

Koje tačno stavove? Pitah da razjasniš koja je to "statistička realnost" baš u smislu da vidim o čemu ti tačno i konkretno govoriš. Nemoj sad da muljaš.

Nemoj da u razmaku od samo jedne poruke od "niko ovde ne misli da su svi muslimani isti" dođeš do "muslimani imaju te stavove jer paramparamparam param - to je ucienje islama." ... valjda treba da izneseš da X% muslimana ima stav A, Y% muslimana ima stav B, itd... i da to bude potkrepljeno nekim statističkim istraživanjima da bi ga nazivao "statistička" realnost...

Takođe, za ispravnost hipoteze bi valjalo da baš ogroman procenat muslimana ima isti stav o nečemu ako je to učenje Islama... i da taj stav ne zavisi od geografskog porekla, države, obrazovanja, itd... ako je uzrokovan "učenjem Islama"... recimo 100% muslimana gde god da se rodilo i živi smatra da je Muhamed prorok jer to je učenje Islama... naravno, neki drugi stavovi su više podložni tumačenjima pa neće biti 100% ali eto jedva čekam da vidim te statističke podatke...

 

Цитат

Pogledaj zakone saudijske arabije, sudana, afganistana, irana, iraka i dobices kakvi su ljudi koji zive tamo po statistickoj realnosti. 
Kakvi su zakoni u tim zemljama, takav ti je prosek misljenja individua u tim zemljama. 

Tebi je to "statistička realnost"????  12:smeha::))12:smeha::))12:smeha:

Izvinjavam se... menjam prethodni statement... Mlađa je sega mega car za statistiku... :D

 

Цитат

Ti si izgleda malo zbunjen sta individualizam jeste a sta individualizam nije. 
Individualizam je politicki sistem koji se zalaze da svi ljudi pred zakonom budu tretirani kao individue a ne kao clanovi grupa. Ako ne mozes da mi nadjes neki primer gde mislis da se zalazem da neko pred zakonom bude tretiran kao clan grup, batali da kritikujes moj individualizam. 

Pa ti se (osim ako nešto nisam pogrešno razumeo, a ispravi me slobodno) zalažeš da se u evropskim državama značajno pooštre uslovi koje članovi nekih etničkih i verskih grupa moraju da ispune da bi bili pušteni u državu, a to "pravdaš" time što ove grupe povezuješ sa terorizmom, kriminalom, različitom kulturom.

A ako si mislio da se te tvoje mere odnose na sve... tj. ukoliko se zalažeš za to da Englez mora da traži vizu i da dokazuje da nije član ISIS-a da bi ga pustili u Francusku, i to zato što su muslimani ovakvi i onakvi... onda je cela priča luđa nego što sam mislio...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Млађони рече

Pa dobro ovim si dokazao da ja nisam etatista jer ja nisam za "total control of the state over individual citizens" bukvalno si definicijom urusio sopstveni argument da sam ja etatista.

ne mogu vise da gubim vreme sa tobom jer ovo pocinje da bude smesno. Kopiras mi definicije koje obaraju tvoje predjasnje izjave u nadi da oboris nesto moje. U postpuku pses da oboris moju i tvoju definiciju etatizma nekom skroz novom.... 

Pa naravno da nisi etatista... ne pratiš radnju fabule... već sam par puta napisao da alt-licimuri nemaju nikakvu ideologiju nego štrpkaju pojedine ideje iz raznih ideologija onako kako im odgovara...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Migracija je pravom kad se migranti u tolikoj mjeri integruju u državu u koju su došli da od njih u 2. i 3. generaciji postanu takvi državljani koji se ni u čem ne razlikuju od većinskog stanovništva te države gdje su došli a ne stvaraju nikakva geta niti zahtijevaju posebna prava za sebe i sasvim drugačija od prava koja ima većinsko stanovništvo.

Migracija je privilegijom ukoliko se migranti već pri ulasku u tu državu odluče da nikada neće pristati ni dopustiti da njihova djeca ni nekoliko koljena potom postanu dijelom te kulture i tog naroda. Takve je moguće primiti samo na kratku najneophodniju i najnužniju dobu a potom vratiti tamo odakle su došli.

Migracija je oružjem a to vrlo opasnim ukoliko su migranti vodjeni isključivo planom i željom za demografskom okupacijom i zaposijedanjem dijelova teritorija ili čitave te zemlje u koju dolaze a to je vidjet jasno i iz njihovog ponašanja: nikakva volja za integracijom ali zato itekakva volja za predominacijom i stvaranjem geta i svojih zona i sela, gradova i oblasti tamo gdje prije nikad nisu postojale ni bile. Takve ne treba nikada ni primati. Za njih vrijedi isto kao i za te iznad, ukoliko ne pokazuju volju za prilagodjavanjem već još traze da se većinsko stanovništvo prilagodjava njima, poslati što prije nazad kući pa nek tamo rade šta hoće i žive onako kako oni hoće, to im niko ne brani.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zayron рече

Migracija je pravo kad se migranti u tolikoj mjeri integruju u državu u koju su došli da od njih u 2 i 3 generaciji postanu takvi državljanio koji se ni u čem ne razlikuju od većinskog stanovništva te države gdje su došli.

Migracija je privilegija ukoliko se migranti već pri ulasku u tu državu odluče da nikada neće pristati da njihova djeca ni nekoliko koljena potom postanu dijelom te kulture i tog naroda. Takve je moguće primiti samo na kratku dobu a potom vratiti tamo odakle su došli.

Migracija je oružjem ukoliko su migranti vodjeni planom i željom za demografskom okupacijom i zaposijedanjem dijelova teritorija ili čitave te zemlje u koju dolaze a to je vidjet jasno i iz njihovog ponašanja, nikakva volja za integracijom ali zato itekakva volja za dominacijom i stvaranjem geta i svojih zona i sela, gradova i oblasti tamo gdje nikad nisu postojale ni bile. Takve ne treba nikada ni primati.

On 8/24/2017 at 22:50, Juanito рече

Мој друг и брат, лекар, објавио на фејсу (није од политички коректних, ако је то битно).

 

"Имамо на дијализи једног младог Арапина. Старији је годину дана од мене, и хронично је болестан, али тако крјепког духа, да је то напросто задивљујуће.
Прије годину дана избјегао је из Сирије у Њемачку: већ у Сирији је био дијализни пацијент.
Симпатичан, љепушкаст, младолик, стално се смије. Сад је добио сва потребна њемачка документа, и започео са изучавањем занимања (бавиће се хотелијерством).
Током дијализе стално нешто чита, слуша и пише. Похађа напредни курс њемачког језика, и учи сваки дан. Свих 5 сати, колико је прикопчан на апарат, он сједи и учи. Њемачки говори боље од многих, који су у Њемалкој већ преко 20 година.
Често одем до њега да га питам како је.
Каже како је срећан у Њемачкој, далеко од рата, али размишља шта му је са породицом, која није успјела да избјегне. Он жели да се интегрише: поред уџбеника за језик, има и ”уџбеник за интеграцију”, гдје је приказано ”понашање” у јавном превозу,наулици, сортирање смећа...
И само понавља како је бескрајно захвалан, а то њемачки его голица ли - голица.
Кад сам данас по 4-5. пут ушао у собу, да га питам како је, он почне да прича, па се расплаче: ”Зашто сте тако добри према мени?”.
Срце ми се стегло. Кроз шта ли је прошао, и на шта ли је навикао?"

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Avocado рече

 

 

Naravno da takav slučaj tog arapskog mladenca na dijalizi spada tačno u taj gdje se azil bilo politički ili humnanitarni treba dati. Ja sam pisao više o strategijama o kojim bi trebale vodit računa državne institucije kao vojska, policija i služba bezbjednosti tj. tajne službe a koje imaju uticaj na dugoročno planiranje državnih koraka na tom polju a takve uopštene strategije obično nemaju nikakav dopad i značaj kad se radi o tim individualnim slučajevima, naročito tim takvim humanitarnim. Ovdje je riječ prije o teroristima i kriminalcimna koji glume izbjeglice a o tom bi trebale voditi računa te državne institucije. Predvidjet i pravovremeno reagovat na svaku opasnost, naročito tu opisanu kao demografska okupacija ili invazija nekompatibilnog i agresivnog življa. A o tom su te strategije koje i tako nešto moraju uzeti u obzir..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се имиграције тиче, само мали коментар од дежурног либертарастафаријанца...

@Avocado @Млађони итд.

Прво, ово што раде савремене државе је тотално сулудо. Људе малтретирају без икакве потребе, упропашавају животе итд. Свако од нас који смо прошли кроз те кафкијанске процесе видео је на својој кожи како то изгледа. То мора да се мења. Што се велфера и "злоупотребе система" тиче, то је проблем држава које су направиле такав систем и треба да га мењају.

Друго, заиста нисам сигуран, тј. још увек нисам разјаснио шта да се ради са људима који припадају/исповедају тоталитарне идеологије. Много народа је изгинуло да се направи ово колико-толико либерално друштво које имамо на западу. И сад дођу неки који су, на пример, нацисти. Треба ли да их примимо? Као што рекох - нисам нашао задовољавајући одговор још увек. Јесам за слободу мишљења, чак и ови дебили нео-нацисти треба да имају права која сви ми имамо, укључујући и слободу говора. Али баш да се увозе такви... Не знам.

Треће, и можда најзанимљивије, имиграција у потпуно либертаријанском друштву не би била баш тако слободна као што на први поглед изгледа. Поента овде јесте да би све било у приватном власништву. Па би онда власници одлучивали кога да приме, а кога не. И ту би они могли да буду веома строги. Ако је на некој територији већина људи који не желе да приме некога (што се првенствено односи на ове тоталитарне идеологије), онда тај ту не би могао да дође без обзира што је све добровољно. Тј. управо због тога.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Grizzly Adams рече

Што се имиграције тиче, само мали коментар од дежурног либертарастафаријанца...

Duboko zahvalan... :skidamkapu:

Mogao bi malo češće da objasniš nekim "libertarijancima" šta je libertarijanizam... meni ne veruju... :)

Kad smo kod toga, šta misliš o tezi da je u skladu sa libertarijanizmom da policija prikuplja i obrađuje podatke o tome ko je član legalnih (nekriminalnih, neterorističkih) političkih organizacija sa spornim stavovima (poput Srpske radikalne stranke) i da šalje stranim policijama te podatke kako bi im ove uskratile dozvolu za ulazak u zemlju? Jel to posao policije i validno ovlašćenje policije u libertarijanizmu?

 

пре 27 минута, Grizzly Adams рече

Друго, заиста нисам сигуран, тј. још увек нисам разјаснио шта да се ради са људима који припадају/исповедају тоталитарне идеологије. Много народа је изгинуло да се направи ово колико-толико либерално друштво које имамо на западу. И сад дођу неки који су, на пример, нацисти. Треба ли да их примимо? Као што рекох - нисам нашао задовољавајући одговор још увек. Јесам за слободу мишљења, чак и ови дебили нео-нацисти треба да имају права која сви ми имамо, укључујући и слободу говора. Али баш да се увозе такви... Не знам.

Mene isto to muči... kako se boriti protiv zla, a da ostaneš dobar tj. ne nanosiš nikom zlo... kako braniti svoje vrednosti ako je u borbi efikasno da ih pogaziš... nemam ni ja zadovoljavajući odgovor... ali da prihvatiš vrednosti "neprijatelja" da bi se lakše izborio sa njim, to mi nikako ne ide...

 

Цитат

Треће, и можда најзанимљивије, имиграција у потпуно либертаријанском друштву не би била баш тако слободна као што на први поглед изгледа. Поента овде јесте да би све било у приватном власништву. Па би онда власници одлучивали кога да приме, а кога не. И ту би они могли да буду веома строги. Ако је на некој територији већина људи који не желе да приме некога (што се првенствено односи на ове тоталитарне идеологије), онда тај ту не би могао да дође без обзира што је све добровољно. Тј. управо због тога.

Čakaj, to znači da ako većina odluči da ja ne smem da dođem u Ameriku, ja ne mogu da ti dođem u posetu iako ti želiš da me primiš na svoj posed? Zar nije to ugrožavanje tvojih prava baš zato što je sve u privatnom vlasništvu? Razumem da bi svako od tih većinskih imao pravo da me primi na svoju parcelu, ali ako ja neću ni da kročim kod njih, nego idem kod tebe, kako mogu da mi zabrane i što se uopšte "većina" pita za tako nešto, a ne samo oni preko čijih parcela prelazim?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Avocado рече

Kad smo kod toga, šta misliš o tezi da je u skladu sa libertarijanizmom da policija prikuplja i obrađuje podatke o tome ko je član legalnih (nekriminalnih, neterorističkih) političkih organizacija sa spornim stavovima (poput Srpske radikalne stranke) i da šalje stranim policijama te podatke kako bi im ove uskratile dozvolu za ulazak u zemlju? Jel to posao policije i validno ovlašćenje policije u libertarijanizmu?

Као што увек кажем - посао полиције је да јури лопове. Свако "прикупљање информација" о грађанима осим тога се супроти начелима индивидуалне слободе итд. Овде конкретно се ради о слободи удруживања. Они би тиме могли да се баве само ако је у питању криминално удружење (нпр. мафија и сл.), о свему осталом не би ни смели да прикупљају и чувају податке.

пре 9 минута, Avocado рече

Mene isto to muči... kako se boriti protiv zla, a da ostaneš dobar tj. ne nanosiš nikom zlo... kako braniti svoje vrednosti ako je u borbi efikasno da ih pogaziš... nemam ni ja zadovoljavajući odgovor... ali da prihvatiš vrednosti "neprijatelja" da bi se lakše izborio sa njim, to mi nikako ne ide...

Е то... Незгодно питање.

пре 10 минута, Avocado рече

Čakaj, to znači da ako većina odluči da ja ne smem da dođem u Ameriku, ja ne mogu da ti dođem u posetu iako ti želiš da me primiš na svoj posed? Zar nije to ugrožavanje tvojih prava baš zato što je sve u privatnom vlasništvu? Razumem da bi svako od tih većinskih imao pravo da me primi na svoju parcelu, ali ako ja neću ni da kročim kod njih, nego idem kod tebe, kako mogu da mi zabrane i što se uopšte "većina" pita za tako nešto, a ne samo oni preko čijih parcela prelazim?

Нисам мислио да се "већина пита" у смислу некаквог гласања, него - на пример - ако су све авио компаније приватне и Амери генерално не воле нацисте, тешко би неки нациста нашао авион који жели да га довезе. Исто важи за ауто путеве, железницу итд.

  • Свиђа ми се 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...