Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 3 часа, todor рече

Мош мислити колко је ''херојство'' у питању када је та прича почела од стране другосрбијанске јавности, Б92, НВО и Жутих. Олош.

Добро им дошла та фингирана прича да урлају на српски народ: ''Марво, зашто нисте као Срђан!''

Boračka organizacija Trebinje: Film „Krugovi“ je anti – srpska propaganda

15/03/2013 - 14:35

15.03.2013. Trebinje – Boračka organizacija opštine Trebinje smatra da je film „Krugovi“ iskorišten za anti – srpsku propagandu i anti – trebinjsku priču. Povodom premijere filma koja je zakazana za sutra u Domu kulture opštinska Boračka

organizacija izdala je saopštenje za javnost koje prenosimo u cjelosti:

- Teško je povjerovati da danas, gotovo dvije decenije od završetka odbrambeno-otadžbinskog rata, moramo da branimo čast, dostojanstvo, ponos i patriotizam srpskog vojnika, pripadnika Trebinjske brigade.

Ono što posebno ističemo je da niko od 4 hiljade boraca Trebinjske brigade nije napravio ni najmanji ratni incident, koji nije u skladu sa Ženevskom konvencijom i običajima rata; niko od pripadnika Trebinjske brigade nije bio predmet bilo kakve istrage ni Suda BiH, ni Haškog tribunala.

Posebna vrlina naših boraca je što su se i prema neprijateljskim vojnicima odnosili sa respektom i poštovanjem. Trebinje je jedini, ili među rijetkim opštinama u Bosni i Hercegovini, u kome nije bilo sukoba po nacionalnoj osnovi.

Ulični sukob od prije 20 godina u Trebinju, u kojem je u fizičkom obračunu život izgubio naš sugrađanin Srđan Aleksić, iskorišten je za promociju jedne anti-srpske i anti-trebinjske priče, ali i anti-civilizacijske priče, jer se jedna tragična sudbina koristi za realizaciju nečijih neostvarenih nacionalnih želja, ali i za ličnu korist pojedinaca. Brojni su primjeri gdje su Trebinjski borci, žrtvujući svoje živote, spašavali teško ranjene saborce druge nacionalnosti, ali i zarobljene i ranjene neprijateljske vojnike.

Dragi naši Trebinjci, film „Krugovi“ („Srpska omča“) je anti-srpski film. Film „Krugovi“ je anti-trebinjski film i zato Vas pozivamo da njegovu najavljenu promociju u Trebinju bojkotujete.

Ako slučajno neko ode na tu promociju, pogotovo se ovo odnosi na naše mlade sugrađane, koji se nisu ni rodili tada, treba da znaju sledeće:

1. Glavni junak u filmu, koga glumi Vuk Kostić, pojavljuje se u srpskoj uniformi, što je laž, jer Srđan Aleksić u momentu stradanja nije bio pripadnik Vojske Republike Srpske.

2. Srpski vojnici se u filmu prikazuju kao pijanci, kriminalci i razbojnici, što je takođe velika laž. Vojnici su Vaši očevi, Vaši stričevi, Vaši ujaci, Vaši kumovi, Vaše komšije koji su u jednom teškom vremenu bili i ratnici i vojnici, ali prije svega –ljudi.

Poštujući svaki izgubljeni život u ratnom periodu, bez obzira kako je do toga došlo, Boračka organizacija Trebinja se još jednom oglašava, nadajući se da će ova satanizacija srpske vojske iz Trebinja prestati, da će prestati svakodnevno vrijeđanje roditelja i članova porodice poginulih 260 boraca Trebinjske brigade i vrijeđanje slobodarskog duha Trebinja i Hercegovine – navosi se u saopštenju za javnost Boračke organizacije Trebinje.

http://www.trebinjedanas.com/node/15401

 

 

To što lijevičarski smradovi koriste Aleksića u svom popovanju Srbima je apsolutno nebitno za činjenicu da postoje nacionalistički smradovi koji najogavnije lažu o njemu samo iz ideoloških predubjeđenja. Film je debilizam ako je ovakav. Slažem se. Ali to je nebitno. 

Samo skrećeš fokus kritike sa svoje strane na drugu stranu bez da si odbranio svoju stranu od kritike. Mojne. 

Jedni momka koriste za popovanje Srbima, drugi lažu o njemu da tim moralistima samo rade inat. A oboje iz ideoloških razloga. Smradovi i jedni i drugi. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 1 сат, Avocado рече

http://www.politifact.com/personalities/donald-trump/

The PolitiFact scorecard

 

A za Hilari prve tri kategorije zajedno daju 73%. Ili prve dvije 50%.  Totally legit. 

Dodušemislim da su za Trumponju pogodili ali njoj su vala gledali kroz prste. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Desiderius Erasmus  @Ћириличар 

Момци, па управо ви некритички гледате на овај догађај са покојним Алексићем, јер полазите од претпоставке да је либтардска верзија тачна.

Али нека, то није тема. У сваком случају, момак је настрадао, покој му души, па нека му и херојство приде.

А што се Трампа тиче... - Лепа му је жена. :Д

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, todor рече

@Desiderius Erasmus  @Ћириличар 

Момци, па управо ви некритички гледате на овај догађај са покојним Алексићем, јер полазите од претпоставке да је либтардска верзија тачна.

Али нека, то није тема. У сваком случају, момак је настрадао, покој му души, па нека му и херојство приде.

А што се Трампа тиче... - Лепа му је жена. :Д

 

 

Burqz, vjerovanje u zvanicnu verziju nije nekriticnost. Mani te trikove "naivno vjerujete sta vam serviraju". A evo i zasto. Mi zapravo kriticki gledamo jer zcanicna verzija ( a ne libtardska ) je potkrijepljena svjedocanstvima jos iz vremena prije kontroverze oko Aleksica. Dakle ta svjedocanstva nisu bila podstaknuta lijevicarskom propagandom, niti bilo kakvom pristrasnoscu oko dvije decenije. I onda tek sada isplivavaju "prave cinjenice" i to iz "povjerljivih izvora" koje imaju uvijek, ali uvijek ljudi koji su ideoloski suprotstavljeni narativu u koji je prica o Aleksicu uklopljena. Ko ima interes da laze? Oni koji su suprotstavljeni tom narativu? Ko ima predrasude i pristrasnost usmjerene ka umanjenju Aleksicevog djela selekcijom argumenata koji vuku samo protiv njega? Oni koji zele da uniste taj narativ. Nacionalisti.

Sa jedne strane imas svjedocanstva nastala u vremenu kada Aleksic nije bio kontroverzan - a sa druge imas ljyde kojima je u interesu da oblate Aleksica. Sta mislis, koja ce strana onda biti sklonija nekritickom razmisljanju?

Sve se svodi na prosto - qui bono? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, todor рече

@Desiderius Erasmus  @Ћириличар 

Момци, па управо ви некритички гледате на овај догађај са покојним Алексићем, јер полазите од претпоставке да је либтардска верзија тачна.

Али нека, то није тема. У сваком случају, момак је настрадао, покој му души, па нека му и херојство приде.

А што се Трампа тиче... - Лепа му је жена. :Д

 

 

I Ivanka je bolja ^_^

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, uros рече

Koje je ta lazljiva dmc ekipa _zlo_,  nemam reci...

 

пре 39 минута, Аурор рече

Stand-up komedija :)

 

пре 23 минута, Grizzly Adams рече

Тачније - стенд ап трагедија...

 

Možda bi bilo interesantnije da umesto ovakvih komentara objasnite zašto je laž da će 27 miliona ljudi ostati bez zaštite, a da će milijarderi dobiti olakšice... uopšte nisam temeljno ispratio priču oko ovog health care zakona... ali ono malo što sam čuo su baš ovako neke prognoze...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Možda bi bilo interesantnije da umesto ovakvih komentara objasnite zašto je laž da će 27 miliona ljudi ostati bez zaštite, a da će milijarderi dobiti olakšice... uopšte nisam temeljno ispratio priču oko ovog health care zakona... ali ono malo što sam čuo su baš ovako neke prognoze...

Па замисли да национализујемо пекаре. И онда 10 милиона Срба купује хлеб само у државним пекарама, на бонове. И кад неко каже - ајде да укинемо државне пекаре, нека буду приватне.

А онда неки онакав политикант изађе на ТВ са изјавом - "10 милиона људи ће остати без хлеба!"

И сад ја треба да одговорим "да ли је то тачно". Није тачно. Отвориће се приватне пекаре и људи ће куповати хлеб без проблема. Још бољи од оног буђавог из државних пекара. Као што се и десило.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Па замисли да национализујемо пекаре. И онда 10 милиона Срба купује хлеб само у државним пекарама, на бонове. И кад неко каже - ајде да укинемо државне пекаре, нека буду приватне.

А онда неки онакав политикант изађе на ТВ са изјавом - "10 милиона људи ће остати без хлеба!"

И сад ја треба да одговорим "да ли је то тачно". Није тачно. Отвориће се приватне пекаре и људи ће куповати хлеб без проблема. Још бољи од оног буђавог из државних пекара. Као што се и десило.

Да ли то значи да ће ослободити тржиште здравствених услуга? Или ће само укинути државно осигурање, а задржати монополе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

Да ли то значи да ће ослободити тржиште здравствених услуга? Или ће само укинути државно осигурање, а задржати монополе?

Немам појма, престао сам да пратим пре пар месеци...

Мој став знаш.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Avocado рече

milijarderi

Ne volim kad spominju milionere i milijardere, odmah sledi "nepravda", odmah sledi "ajde da otimamo"...

Dobro je rekao Bendžamin Frenklin: kad ljudi budu mogli da glasaju novac za sebe, to će da bude kraj republike.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...