Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 2 минута, Lady Godiva рече

Ево примера из наших новина, извештавају о православцима који су спасили муслимане.

 

http://www.telegraf.rs/vesti/1971155-sutirala-su-ga-krvnicki-njih-cetvorica-na-moje-oci-potresna-ispovest-druga-srpskog-heroja-srdjana-aleksica

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/zivot-nije-vazniji-od-obraza-prota-milorad-golijan-spasao-dva-imama/ggyqf3z

 

Да ли сматрате да би ове "безвезне чланке" требало исмевати? Шта је са свим оним муслиманима који су спашавали муслимане? Мислим они ипак извлаче неке приче којима желе да смање јаз, нетрепељивост, страх између припадника различитих религија. 

Па то је сасвим другачија ситуација.

Овде се ради о крајње једностраном и некоректном извештавању. Задатак медија није да манипулишу читаоцима/гледаоцима него да их објективно информишу. То значи да не могу да упорно издвајају неку групу зато што желе да је прикажу у "добром светлу". То треба да препусте читаоцима.

Нисмо овце, д`извинете.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 3 минута, Lady Godiva рече

Мислим они ипак извлаче неке приче којима желе да смање јаз, нетрепељивост, страх између припадника различитих религија. 

Ali baš je cheap... :)

A još i lažu o islamu, to uopšte nije "još jedna veroispovest" kako se sugeriše.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Lady Godiva рече

Ево примера из наших новина, извештавају о православцима који су спасили муслимане.

 

http://www.telegraf.rs/vesti/1971155-sutirala-su-ga-krvnicki-njih-cetvorica-na-moje-oci-potresna-ispovest-druga-srpskog-heroja-srdjana-aleksica

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/zivot-nije-vazniji-od-obraza-prota-milorad-golijan-spasao-dva-imama/ggyqf3z

 

Да ли сматрате да би ове "безвезне чланке" требало исмевати? Шта је са свим оним муслиманима који су спашавали муслимане? Мислим они ипак извлаче неке приче којима желе да смање јаз, нетрепељивост, страх између припадника различитих религија. 

Најгадније ми је било када сам читао са ових "анти-обојене револуције" сајтови ( СНС ботови у преводу ) за Срђана Алексића како "су добили поуздане информације" да је Срђан Алексић заправо диловао дрогу, па је настрадао јер су му се ти војници умијешали у посао некако, или шта ли већ.

А за попа из Власенице ( што је отприлике мој крај; иако спадају у Буре, а не праве људе са планине :smeh1: ) - његова паства га је омрзла јер је био хришћанин. Издајник је народа јер је био хришћанин. Оух, вел... Макар су и ови други и трећи били исти дебили као ми :stadaradim:

Е сад, њихове ликове потенцирају западњачки медији и портали код нас. Остаје отворено да ли су шта заиста пропустили да кажу о њима. Али до сада ништа није испливало, мимо ових "провјерених информација из сигурних извора" о Алексићу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

Ali baš je cheap... :)

A još i lažu o islamu, to uopšte nije "još jedna veroispovest" kako se sugeriše.

Заправо јесте. У природи сваке аврамовске религије јесте да доминира. Само што јудаизам није имао среће да прерасте у империју попут РИма због геостратешких и политичких околности ( али јопет, Богуми, записи о геноцидирању у Ханану током освајања је веома индикативан доказ ), а хришћанство је прошло своје реформације и престало бити милитаристички експанзивно и тоталитарно ;) 

ИСлам једино одскаче од своје старије браће јер једини није прошао реформу и јер ће је веома тешко проћи, јер је Кур'ан стварно брутално прецизан у својој бруталности. АЛи сушта суштина му је иста - моја вјера има да доминира све док се не реформишем и не опаметим! Не знам јеси ли гледао задњи Краутов видео? Рекао је веома занимљиву ствар која ми изгледа заправо веома вјероватном - да је ислам већ прошао своју реформацију и да је овај екстремизам управо резултат те реформе. Хришћани су се реформисали када су одбацили стеге клира, мало се изратовали 200 година и онда примирили, и онда су људи тумачењем Бублије долазили до рјешења која данас преовладавају и која су корисна цијелој цивилизацији ( поред оних штетних, наравно, која су у огромној мањини ). Муслимани су се побунили против клира, одбацили његове стеге, почео је лаик самостално да тумачи Кур'ан, а он је тако написан да не може а да те не радикализује. И онда - воела!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Аурор рече

A islam nije ideologija? :)

Nije u užem smislu - tj. politička ideologija poput onih gore nabrojanih...

 

Цитат

Na kojoj planeti živiš, druže neretardirani? 

Živim na planeti na kojoj ni posle 5 molbi da objasniš šta se ismeva u memeu u kojem se muslimanski taksisti nazivaju orcima ne smeš da odgovoriš jer je sasvim očigledno da pored sve alt-right mentalne gimnastike ne uspevaš da smisliš odgovor koji bi bio pristojan.

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Grizzly Adams рече

Задатак медија није да манипулишу читаоцима/гледаоцима него да их објективно информишу.

Da, ali današnjim mejnstrim medijima je objektivnost potpuno nebitna, sva poenta je samo da se izmanipuliše gledalac.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Grizzly Adams рече

Да ли су само они или су сви таксисти понудили бесплатно вожњу?

Samo oni su u mimovima mladih fašista prikazani kao orci...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Živim na planeti na kojoj ni posle 5 molbi da objasniš šta se ismeva u memeu u kojem se muslimanski taksisti nazivaju orcima ne smeš da odgovoriš jer je sasvim očigledno da pored sve alt-right mentalne gimnastike ne uspevaš da smisliš odgovor koji bi bio pristojan.

Objasnio sam ti, besramniče.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ћириличар рече

АЛи сушта суштина му је иста - моја вјера има да доминира све док се не реформишем и не опаметим

Цитат

 

Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име оца и сина и светога Духа,

Учећи их да све држе што сам вам заповиједао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка вијека. Амин.

Вау, какав позив на насиље и доминирање! Исто ко Куран...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

Вау, какав позив на насиље и доминирање...

Па видиш да позивају на waterboarding неверника.... :smeh1:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Аурор рече

Jeste, idi plači negde sad...

Jedini na ovom forumu koji plaču, kukaju i traže opomene kad im se nešto kaže su alt-rightovci...

Ja ne plačem... samo nazivam stvari pravim imenima... freedom of spech brother... slobodan si skroz da ljude posmatraš kao orkove... kao što sam i ja slobodan da ti kažem šta mislim o tome...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Аурор рече

Objasnio sam ti, besramniče.

Gde i kad pinokio?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...