Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Управо сада, Аурор рече

Nije to "moja istina" nego jednostavna činjenica.

И сад да би се та једна глупост порекла, треба да се напише три километра текста који нико неће да чита јер вам је неко са неког клипа на Јусјутбу реко "Кина оће да ни отме ручак са стола".

Јеси ли ти уопште читао нешто о Париском споразуму, или о Којото протоколу пре њега? Знаш ли уопште прве две три реченице, који су му постављени циљеви? Знаш ли механизме његовог функционисања?

Знаш ли уопште ишта о томе што није либертаријанска сомнабулација?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, RYLAH рече

Јеси ли ти уопште читао нешто о Париском споразуму, или о Којото протоколу пре њега?

Jesam, čitao sam.  Možemo skroz da ugasimo industriju i prestanemo da koristimo ikakva vozila, onda će emisija CO2 da bude 0. :)

To je trade-off koji se pravi, valjda razumeš... Neka se nađe efikasna alternativa fosilnim gorivima, to je pravi put, ne ovakve regulacije. Nikada u istoriji civilizacijski napredak nije postignut nekom regulacijom, a ovde je to ono što nam treba.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Аурор рече

Neka se nađe efikasna alternativa fosilnim gorivima, to je pravi put, ne ovakve regulacije.

Слажем се. Само је то мало теже кад ненормално јак и добро организован нафташки лоби откупљује патенте за чисту енергију и ставља их у фиоке, а притисцима на образовне институције гаси било који одрживији пројекат. Био скоро један што није хтео да им прода патент, прогласили га судски лудим, стрпали у лудницу и на силу му откупили патент. Мислим да је судско образложење зашто је луд било "Очигледно да је неко ко одбија оволико новца луд".

пре 19 минута, Аурор рече

Nikada u istoriji civilizacijski napredak nije postignut nekom regulacijom

Баш супротно, цео друштвени систем, који је даље омогућио напредак, је саграђен на регулацијама, писаним или неписаним. "Не убиј" је регулација која нас одваја од животиња. "Не буди кретен према свом ближњем" је неписана регулација која нас тера да се једни према другима опходимо цивилизовано.

"Ако трујеш околину идеш у затвор" је регулација која је поставила већ поменуте филтере, забранила тровање река и мора и у доброј мери очистила околину у односу на ону коју смо имали крајем деветнаестог и на почетку двадесетог века.

Далеко од тога да регулација може да замени креативност, али служи управо да спута кретене који не мисле о сутрашњици, све док данас могу да напуне ВЦ шољу.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, RYLAH рече

Био скоро један што није хтео да им прода патент, прогласили га судски лудим, стрпали у лудницу и на силу му откупили патент. Мислим да је судско образложење зашто је луд било "Очигледно да је неко ко одбија оволико новца луд".

Дај линк. Кад год Гуглам clean energy и crazy, једино ми избацује Трампа. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Juanito рече

Дај линк. Кад год Гуглам clean energy и crazy, једино ми избацује Трампа. 

Ево је http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2015&mm=06&dd=21&nav_id=1006906 Испоставило се да је прича старија, отприлике да је ово сајт тог лика http://www.geetfriends.net/persecution/persecution.htm и да је лик пуштен из луднице 2009. године после притиска јавности.

Ово му је патент https://www.google.com/patents/US5794601

А ово је наводно та машина http://www.geetfriends.net/GEET_Single_autoplans.pdf 

 

УРЕЂЕЊЕ: http://www.answers.com/Q/Does_the_Paul_Pantone_fuel_save_work

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, RYLAH рече

"Не убиј" је регулација

"Ne ubij" nije regulacija.

пре 29 минута, RYLAH рече

Само је то мало теже кад ненормално јак и добро организован нафташки лоби откупљује патенте за чисту енергију и ставља их у фиоке, а притисцима на образовне институције гаси било који одрживији пројекат.

To bez države ne može ništa... ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, RYLAH рече

Ево је http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2015&mm=06&dd=21&nav_id=1006906 Испоставило се да је прича старија, отприлике да је ово сајт тог лика http://www.geetfriends.net/persecution/persecution.htm и да је лик пуштен из луднице 2009. године после притиска јавности.

Ово му је патент https://www.google.com/patents/US5794601

А ово је наводно та машина http://www.geetfriends.net/GEET_Single_autoplans.pdf 

 

УРЕЂЕЊЕ: http://www.answers.com/Q/Does_the_Paul_Pantone_fuel_save_work

Цитат

I'm having difficulty finding primary sources (this all went down in 2004-2006ish), but there's a confluence of secondary sources with these findings readily available through Google.

He wasn't charged with this ludicrous crime of "refusing to accept money". He was charged with securities fraud.

We should also note that the fraud convictions -- to which he ultimately plead guilty -- were concerned with bilking investors out of over $200,000, so any claim that he was ~too pure for your sullied earth-money~ smells pretty damned funny.

It sounds to me like he got busted, got to court, tried to use freeman-on-the-land legal tactics to get off ("DOES THAT FLAG HAVE A GOLD FRINGE? DOES THAT FLAG HAVE A GOLD FRINGE?I DEMAND TO SEE THE JUDGE'S OATH OF OFFICE! STOP INTERFERING WITH MY RIGHT TO TRAVEL!"), and when the judge simply didn't know what to do with the asshole, recommended a psych evaluation -- which did not go well for Mr. Pantone.

 

Скоро да нема извора о овоме, готово је сигурно да је у питању тешка глупост. Алтернатива је завера на нивоу кемтрејлса. Савет: буди увек јако скептичан према људима који тврде да су изумели нешто што је на ивица закона физике. Без обзира што је готово извесно да би нафташи покушали на разне начине да саботирају ствари које их могу реално угрозити, већина "решења" која се појављују су чисто лупетање. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такође је потпуно нетачно да се гасе пројекти о "одрживој енергији" због притисака нафташа. Напротив, убедљиво најбољи начин да узмеш паре од државе је да нађеш неку далеку апстрактну везу са оним што радиш и "обновљивом енергијом". Толико далеко иде све то да је један Португалац који је докторирао у мојој групи добио паре за развој неког алгоритма за нешто лево који је "50% ефикаснији" тако што је израчунао колико то мање струје троши и мање CO2 производи. Иако је сам приступ бисер рачунарских наука, то више не пролази нити је икога више брига за лепоту. Мораш да спашаваш свет, а након Достојевског нико више не верује да га лепота може спасити. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Juanito рече

Скоро да нема извора о овоме, готово је сигурно да је у питању тешка глупост. Алтернатива је завера на нивоу кемтрејлса. Савет: буди увек јако скептичан према људима који тврде да су изумели нешто што је на ивица закона физике. Без обзира што је готово извесно да би нафташи покушали на разне начине да саботирају ствари које их могу реално угрозити, већина "решења" која се појављују су чисто лупетање. 

Није ни оно што прочиташ на Редиту неопходно истина.

Ево овде историјат овога, који јесте пристрасан у корист Пантона, али можеш да видиш шта се и како дешавало, и како је дошло до проблема који су касније резултовали судским поступком  http://teslatech.info/ttmagazine/v4n4/pantone.htm

пре 36 минута, Juanito рече

Такође је потпуно нетачно да се гасе пројекти о "одрживој енергији" због притисака нафташа. Напротив, убедљиво најбољи начин да узмеш паре од државе је да нађеш неку далеку апстрактну везу са оним што радиш и "обновљивом енергијом". Толико далеко иде све то да је један Португалац који је докторирао у мојој групи добио паре за развој неког алгоритма за нешто лево који је "50% ефикаснији" тако што је израчунао колико то мање струје троши и мање CO2 производи. Иако је сам приступ бисер рачунарских наука, то више не пролази нити је икога више брига за лепоту. Мораш да спашаваш свет, а након Достојевског нико више не верује да га лепота може спасити. 

However, the American Petroleum Institute, the main oil lobby, opposed government funding of research into electric cars and low emissions vehicles, telling Congress in 1967: “We take exception to the basic assumption that clean air can be achieved only by finding an alternative to the internal combustion engine.”

And ExxonMobil funded a disinformation campaigned aimed at discrediting scientists and blocking government efforts to fight climate change for more than 50 years, before publicly disavowing climate change denial in 2008. 

The patent records were among a new trove of documents published on Thursday by the Center for International Environmental Law, and deepen the legal and public relations challenge for Exxon.

“What we saw was an array of patent technologies that demonstrated that these companies had the technologies they needed and could have commercialised to help address the problem of C02 pollution,” said Carroll Muffett, president of the Ciel. “They then turned to Congress and said you don’t need to invest in electrical vehicle research because the research is ongoing and it’s robust.”

https://www.theguardian.com/business/2016/may/20/oil-company-records-exxon-co2-emission-reduction-patents

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Juanito рече

Уопште не контам ту причу псеудо-либртаријанаца. Загађивање спада у чисто као суза насиље и нема ничег нелибертаријанског у спречавању насиља. Разумем то што се поставља питање добронамерности свих ових политичарских караконџула и ефективности/контрапродуктивности конретних мера, али инсистирање на томе да свако има право да загађује је сумануто. Највећи успех левичара је што су успели либертаријанце да претворе у инаџије којима је постало једино битно да њих презиру и терају контру. Кад би сутра левичари неком магијом кренули да уводе либертаријанске прописе, бивши либертаријанци попут ових наших форумских би се бунили. Можда је баш то паклени Сорошев план. 

Uvek se u vezi sa eksternalijama pogube skroz jer ne mogu nikako da ih uklope u dogmu... i onda je lakše da se prave da to ne postoji...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...