Jump to content

Ćaskanje o ljubavi (muško-ženskim odnosima)

Оцени ову тему


Препоручена порука

1 minute ago, Tvrtko рече

Svaki primer je primer za sebe. Ja sam svoje primere naveo i lični i primer mojih sestara, rođaka i drugarica, prijateljica... da ne idem dalje na muškarce koji su u sličnoj poziciji kao ja. 

Znam da ne vredi, a nije mi ni bila namera da spamujem.

Откуд знаш да су оне из интереса са тим људима?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 5.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

10 hours ago, Tvrtko рече

Voleo bih da mi pokažeš tu ženu koja ne uzima u obzir materijalno stanje muškarca za koga bi mogla eventualno da se uda.

Моја јако добра другарица се удала за човека који је од ње старији 9 година,нема ни динара у џепу, никакав факултет, целог је живота пука сиротиња, живи код ње, и која га је већим делом издржавала од своје плате док није затруднела. И веровао ти или не, никад није гледала на финансијско стање мушкарца који јој се свиђа. Зашто је изабрала њега ? Зато што је увек позитиван и уме да је орасположи.

10 hours ago, Tvrtko рече

Titula, luksuz, blagostanje, sigurnost, popularnost, privlače, a u osnovi svega toga stoji novac.

Све то привлачи али није пресудно, као што мушкарце привлачи лепота.

10 hours ago, Tvrtko рече

Zatim, mislim da nisi svestan da je bar pola Srbije siromašno.

Али то није разлог говорити да су жене спонзоруше, да хоће само секс , новац. Није лако рађати децу, бринути се о њима и за све то време радити, стави се у њихову ситуацију. 

11 hours ago, Tvrtko рече

Kada su u pitanju vanbračne moderne tvorevine zvane "veze", koje služe za legalizaciju "neobaveznog seksa", stvari stoje nešto drugačije, ali su opet "dobrostojeći" muškarci favoriti i obično oni promene veći broj žena iliti devojaka. Naravno sve to ide uz simulaciju ljubavi.

Тако је како је, шта да радиш. У недостатку нечег стабилног, тражи се какав такав сурогат. Схватам ја тебе, али најгоре је бити огорчен, кривити свет, ситуацију, жене, друштво. То убија изнутра. Шта те брига шта други раде, опусти се. Ради на себи, ради шта те усрећује, па ће  и за тебе да се нађе нека , не брини се. Ослони се на Господа мало. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Tvrtko рече

Nažalost baš ovakva ženska logika dovede do zanemarivanja ljubavi kao osnove i onda ta se ta zahtevana materijalna sigurnost pretvori u nesigurnost.

Љубав је као основа брака дошла тек са хришћанством. А, вала, и тада није била једини разлог за склапање бракова. Брак као инситтуција је настао ради имовинске сигурности и регулисања имовинских односа, поготово хетеросексуални моногамни брак.

Зато ни не треба да те чуди зашто жене ( чуј жене, људи, сви људи ) траже поред љубави и финансијску и имовинску стабилност. Љубав је лијепа, али од љубави се нећеш хљеба најести, нећеш дјецу ишколовати, нећеш моћи пружити породици сигурност. Јесте, са друге стране џабе ти све паре ако љубави немаш. Зато није одговор у тражењу само једне од ове двије ствари, него умјерено обије. И опет, по стоти пут понављам, као на теми о феминизму, неправилно је гледати на ово кроз призму мушко-женско. Ниједна особа, било ког пола, неће у брак ако нема макар неку основну сигурност - ако не финансијску, онда макар повјерење у свог партнера да ће моћи обезбиједити сигурност, или да ће увијек бити ту да се испомажу кад је тешко ( што је и суштина брака заједно са љубављу ). А људи који кукају и који сумњају у себе и који су несигурни у себе не пролазе ту као кандидати. Сурова истина, али истина.

И да, љубав није када стално на некога мислиш. Љубав је нешто много мирније, тише и јаче.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, -Владимир- рече

Ради на себи, ради шта те усрећује

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ах, та љубав!

Не можете ни да замислите какав ми је човек освојио срце. У њему је и дан данас, веза је из бесконачних разлога неостварива.

Људи који ме познају питају се шта сам видела у њему?. Нисам видела ни новац, ни лепоту, ни... просто десило се.

Али не идем по форуму да вас гушим с том причом.

Не жалим се, живот иде како иде.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6/13/2016 at 7:35, Tvrtko рече

 

A i žene kada govore o ljubavi, ustvari obično misle na seks. Za mene su to dva potpuno različita pojma.

Родитељи и пријатељи не воле?

 

On 6/13/2016 at 7:35, Tvrtko рече

Sada već i ne verujem više da ljubav ima bilo kakvog značaja za ženu, 

Па пусти жене, воли рођаке, природу, комшије, кућне љубимце, слике, књиге... :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Muramasa рече

Tek treba da nađem devojku koja mi se sviđa, a to je malo teže.

Treba da bude lepa, pametna i da ima dovoljno peđanske blagodati ili da je paganka (bez onog new age bullshita). Treba da bude suprugicasta, a opet da ne juri baš odmah da se uda, pa da zapostavi obrazovanje i karijeru, nego sve u svoje vreme.

??

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Muramasa рече

Peđanstvo je srpska verzija Dokinsovog ateizma, nazvano po Predragu Stojadinoviću (termin je preuzet od Milojkova), kad neko ima peđanske blagodati, to znači da je vrlo tvrd ateista i da ne popušta pred verovanjem u bilo šta natprirodno.

Хахахаха.... Занимљиво. :D

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6/13/2016 at 7:35, Tvrtko рече

Znači ako želiš ženu, treba da zaboraviš na veru i ljubav inače od "veze" nema ništa?

Значи Твртко да не треба да желиш, поготово не жену :smeh1: шта ће ти жене/а/ теби треба девојка, :ani_biggrin:.... Твртко,  девојка, срам те бре било.....желиш жене......  

Шалим се наравно/ извлачим из контекста и смисла /  :mahmah: 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Твртко, неку бих ти ТВРДУ препоручио, али незнам ни једну. Били би добар пар. г-дин Твртко и г-ђа Твртка. Оди до Рукумије код оца Симеона. 012-261 121 Ево ти њихов телефон. Остави име за помен. И моли се Богу. Сваке прве суботе у месецу отац чита молитве за Свету Тајну Брака. Многима је помогао па ће и теби помоћи.Реци:  "Оче, имам нерешив проблем. Молим вас помозите..." Како ти је право име? Дао бих да се помене и код нас у Сокобањи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Tvrtko рече

Ja bih i neku kućnu ljubimicu, al' kad nema, nema.  

Зашто мора да буде женског пола? о.О

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, PredragVId рече

Можда имају водене кревете. :D

:)) 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Рапсоди рече
4 minutes ago, PredragVId рече

Можда имају водене кревете. :D

:)) 

Па можда Рапсо. Данас ти је техника далеко отишла.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...