Jump to content

Iskustva trudnoće, porođaja, dojenja... života u ženskom telu

Оцени ову тему


Препоручена порука

20 minutes ago, Paradoksologija рече

nadam se da ćeš moći i da dočekaš da imaš decu koju odgajaš

даће Бог...Господ је милостив.....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

28 minutes ago, Natasa. рече

 

Izgubila sam oba željena deteta.

 

:(( Žao mi je... Nadam se da ćeš dočekati radost materinstva te moći zaboraviti te patnje...

 

@Ayla  Tuga i radost... divim se tvojoj toplini i hrabrosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To se ne zaboravlja, ma imali stotinu zive dece...

Kako mozes zaboraviti sopstveno dete?

Samo vreme cini da je bol podnosljiv i ako verujes da ces se sresti s tvojim cedom sve dobije drugaciju dimenziju, al zaborav tesko.

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zaborav, zdravo potiskivanje PATNJE, ne djece, će joj biti potrebno da se uopšte usudi da ponese treći put. Iskreno joj baš to želim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

на овој теми можемо наћи потврде колико су жене стварно ментално јаче од мушког пола...бол, патња, али увек и љубав, вера , нада....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, JESSY рече

на овој теми можемо наћи потврде колико су жене стварно ментално јаче од мушког пола.

мене само чуди како до сада нису отворили 15 тема о служењу војног рока, који му дође као пандан женском порођају. :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Снежана рече

о служењу војног рока

вероватно што више није обавезан, а на форуму има доста младих....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

15 minutes ago, Снежана рече

мене само чуди како до сада нису отворили 15 тема о служењу војног рока, који му дође као пандан женском порођају. :)

Ja sam najozbiljnije razmišljala posle ovog poslednjeg carskog reza i hitno odvezenog deteta koje nisam posle videla nedelju dana "kada bi muškarci sve ovo doživljavali, o ovome bi postojala epska poezija; ovako se ćuti".

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Natasa.жао ми је. Даће Бог да дочекаш радост мајчинства!

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам имала намеру да пишем о себи али поделићу са вама моје искуство..

Удала сам се јако млада и нисам одмах остајала у другом стању, тако да прошло је скоро 6 година..Жарко сам желела дете али како Бог зна нашу прошлост, садашњост и будућност сада мислим да из тог разлога можда и хтео да ме поштеди, међутим моја жеља за дететом је била огромна, мислила сам џаба је мени што сам оваква, онаква итд..када нисам мајка јер сам тада мислила да жена је жена само онда када је мајка.. И после 6 година јаке жеље, воље, молитве, наде ...остала сам у другом стању, трудноћа је била перфектна, прави школски пример, здравствено стање ми је било никада боље и беба је такође одлично напредовала тако да сам је родила царским резом јер је била кинг сајз беба 4,500 кг и 58 см.. :) 02.августа на Св. Илију родила се прелепа девојчица са крупним црним окицама као маслине и црну коврџаву дугу косицу.. Све је било тако савршено да сам негде дубоко у себи осетила страх и после два дана од порођаја упала сам у  постпорођајну депресију, седам дана сам само плакала и све ми је живо сметало, била сам јако нервозна, бебу сам гледала на сваких 2 минута да видим да ли је све у реду, да ли дише, ноћу нисам спавала слушала сам како дише.. Полако уз помоћ стручњака све се то средило, почела сам да се опустам и да гајим своју бебу, али немир је остао дубоко у мени сво то време, осећала сам као да се за нешто велико припремам и да се очекује нешто од мене..Да не дужим причу, тако је и било само после 2 године и 4 месеца је откривен ретинобластом (малигни тумор оба ока) и ту почиње наша борба.. Ово је мој живот, не мора да значи да може да се деси свакоме, али може да буде некоме на корист, да неко нешто научи из мог личног искуства.. :)

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све три трудноће су прошле фантастично, што се физичког дела приче тиче, Богу хвала.

Психички доживљај није био исти. Прво дете сам желела свом снагом и била сам веома весела, живахна и немирна трудница-Такво и дете :) Породила сам се са индукцијом, тад и више никад.

Друга трудноћа је уследила веома брзо, после 9 месеци. Нисам била спремна, али десило се. Била сам уморна , исцрпљена и поспана, већи део трудноће.Са још једним малим дететом и скоро цео дан сама. Али на ногама до краја. Породила се онако како желим свакој жени.Могла сам и сама кући.Само овога пута сам знала,па сам чекала честе контракције,нисам хтела да пораним у породилиште.

Трећа трудноћа у зрелијим годинама. Потпуно опуштено! Девојке већ велике, 7 и 9 годиница.Радовале се , чувале ме, помагале ми...разлењила сам се била за све паре :)  Порођај са искуством, без грешке. Богу хвала, њих ми је дао, за све.

Остало нећу да пишем, нека остане само на рођенима. Углавном, не заборавља се ништа, само се научи да се живи са тим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Govoricu u ime zene posto ona nije na forumu. 

Prva trudnoca je bila sasvim uredu, svi nalazi uredu, imala je standardne hormonalne promjene ali nam se beba rodila mjesec dana prije termina. Nije ni do danas jasno da li su pogrijesili u odredjivanju ili je prosto rodila ranije. Moguce je da je ranije zato sto joj je vodnjak bi pukao u rano jutro i onda smo potpuno iznenadjeni i nespremni u trokolici 12 kilometara kroz glavni grad Bangladesa stigli do bonice hvala Bogu uz nimalo muke, a moglo je biti drugacije da nas je uhvatio saboracajni spic (na to ne smjem ni danas da pomislim). Nakon sto je primljena u bolnicu u roku od cetiri sata je rodila zdravu djevojcicu. Rodila je normalnim putem, iako da se nju pitalo radila bi carskim rezom jer bangladeshanke se sve manje vise ako je moguce podvrgvaju carskom rezu. No kako sam ja uticao da je to potpuno nepotrebno ako je beba zdrava i ako je ona zdrava tako da je onda odlucila da bude normalnim putem i bilo je sve uredu. Nakon porodjaja kcerka je dobila zuticu pa smo je dva puta vodili na fototerapiju na skidanje i to je bilo krticno jedino i do danas je sve ured hvala Bogu. Jos uvijek sisa sisu, nakon godinu i osma mjeseci ali samo zbog spavanja, a intezivno se dojila mlijekom do prve godine. Zena nije imala menstrucaiju skoro godinu dana poslije porodjaja, i nakon pojave prve menstruacije trebalo je malo vremena da zacne. 

U drugoj trudnoci se cini malo vise iscrpljena, ali to je valjda zato sto sad imamo vec jedno dijete i onda ono iziskuje dodatnu energiju. Sad smo skoro bili na prvom ultrazvuku 15 nedjelja, i sa bebom je sve uredu sto se tice samo ultrazvuka i sta on moze otkriti. Doktor je jedino preporucio trankiliti test radi godina zene (36) jer kao to bi jedino mogao biti rizik od pojave nekih genetskih poremecaja. Ovi testovi se preporucuju radi otkrivanja genertskih poremecaja i onda eventualne odluke da se prekine trudnoca. No kako je sa prvom kcerkom sve uredu i nas dvoje smo spoj dva potpuno razlicita genetska materijala, Dinarski Alpi i Juzna Azija nekako mi se cini beba ovako rodjena treba da ima dobre genetske predispozicije. No u svakom slucaju necemo raditi ovaj test pa sta Bog da. Prekid trudnoce dolazi u obzir samo ako bi majka bila ugrozena. 

Obe trudnoce su bile planirane, i s obzirom da smo oboje 36 godina, smatramo nekako da je dosta dvoje. Tako da je ovo final cut. :)

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Justin Waters  lepo od tebe...:skidamkapu:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 hours ago, Данче* рече

Нисам имала намеру да пишем о себи али поделићу са вама моје искуство..

Dok sam čitala ono što si postavila, samo sam razmišljala o tome koliko si nas štedila, jer si podijelila sa nama borbu koju vodiš, ali ni približno onome što prolaziš, a ja znam. 
Divim ti se, i uzor si nama koje život nije mazio.

13 hours ago, Justin Waters рече

Govoricu u ime zene posto ona nije na forumu. 

Divno od tebe. 
Hvala :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...