Jump to content

Iskustva trudnoće, porođaja, dojenja... života u ženskom telu

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ovo je tema u kojoj će žene moći da govore o svojim iskustvima trudnoće, porođaja, dojenja, menstruacije, menopauze, i braka u svim svojim aspektima, uključujući seksualni (bez previše eksplicitnosti, razume se).

Ovo je tema gde pričamo o tome kako zaista izgleda biti u ženskom telu u svim njegovim fazama.

Možemo da ćaskamo i razmenjujemo iskustva i stečene mudrosti, a možemo i da odgovaramo na pitanja onih koje/i ta iskustva (još) nemaju.

Možemo pričati i o odnosu pravoslavlja prema ženskom telu i njegovim fazama - i kako se uklapamo u sve to.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mali doprinos...  

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Paradoksologija рече

Ovo je tema u kojoj će žene moći da govore o svojim iskustvima trudnoće, porođaja, dojenja, menstruacije, menopauze, i braka u svim svojim aspektima, uključujući seksualni (bez previše eksplicitnosti, razume se).

Ovo je tema gde pričamo o tome kako zaista izgleda biti u ženskom telu u svim njegovim fazama.

Možemo da ćaskamo i razmenjujemo iskustva i stečene mudrosti, a možemo i da odgovaramo na pitanja onih koje/i ta iskustva (još) nemaju.

Možemo pričati i o odnosu pravoslavlja prema ženskom telu i njegovim fazama - i kako se uklapamo u sve to.

Cenim takodje(jer sam tako u mogucnostima :D ) da su ako ne jednako jos pozeljnija pitanja muskaraca na ovoj temi :)  jer oni jos manje znaju ,a mozda zele da znaju vise kako bi mogli bolje da razumeju sutra(danas,juce) svoje partnerke i zene u opste,sestre,majke i td.

A sve pod devizom : muskarci i zene su stvoreni da budu najbolji prijatelji a ne suprotstavljene strane :drugarstvo:

 

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, *Jелена* рече

Cenim takodje(jer sam tako u mogucnostima :D ) da su ako ne jednako jos pozeljnija pitanja muskaraca na ovoj temi :)  jer oni jos manje znaju ,a mozda zele da znaju vise kako bi mogli bolje da razumeju sutra(danas,juce) svoje partnerke i zene u opste,sestre,majke i td.

A sve pod devizom : muskarci i zene su stvoreni da budu najbolji prijatelji a ne suprotstavljene strane :drugarstvo:

 

Apsolutno. Zato sam i obećala odgovore na

 

10 minutes ago, Paradoksologija рече

pitanja onih koje/i ta iskustva (još) nemaju.

Vrlo rodno inkluzivno ;)

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moja pva trudnoća je bila i moja prva velika radost. Od same sumnje da se to meni dešava, pa do prve potvrde, nisam mogla sakriti osmijeh i sreću. Ponašla sam se sasvim normalno, ne štedeći sebe, radila, uživala i živjela životom kakav se samo poželjeti može. Rasla sam i tijelom i duhom :D
Svakoga dana bila ljepša sebi, i pitala sam se da li to može da potraje vječno? Nisam vjerovala da mogu biti sretnija, do momenta kada sam rodila zdravog dječaka. Gospode, i danas se sjećam nekontrolisanog plača od sreće, i potrebe da svoje dijete imam u rukama.
Ubrzo je uslijedila i druga trudnoća, opet neviđena radost...pripreme...porodica raste. Saznala sam da nosim djevojčicu...kakva radost. Kako joj brat ima carsko ime, i ona zaslužuje jednako lijepo, tako smo s radošću očekivali Anastaziju. Pred sam kraj trudnoće, sve je pošlo kako ne treba, bez ikakvog nagovještaja, i nebo je primilo još jednog anđela, a meni ostala samo želja za tim djetetom. Jednoga dana, srešćemo se ona i ja :)
Treća trudnoća je bila planirana, i moja velika potreba...djevojčica. Uz odgovarajuću njegu, i nešto oprezniji režim, bili smo bogatiji za još jedno dijete. Jedna malena princeza nas je obradovala vrlo.
Par godina kasnije, nakon jedne ozbiljnije intervencije, desilo se što nisam smjela sebi dozvoliti više, iz zdravstvenih razloga...još jedna trudnoća. Odmah su me stacionirali u bolnicu, i tako punih osam mjeseci, nepokretna, pod tokoliticima, i adekvatnom terapijom za održavanje trudnoće, uspjela sam uz neviđeni napor, da donesem na svijet još jednu princezu.
Sve trudnoće nošene na različite načine, tako sam se i ja ponašala shodno potrebama, ali jedina i najveća sreća je povratak kući sa bebom u naručju.
Sve bebe sam dojila, i trudila sam se da ih što duže zadržim na grudima....tako da je treće dijete naveliko trčalo, a ja sam je i dalje dojila. Napominjem, tokom tog vremena, nije niti jednom prehladila.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ayla  :aplauz::skidamkapu:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E bas lepa tema, posto mislim da je to definitivno najupecatljivije nesto u zenskom zivotu kakav god on bio :) 2 trudnoce, obe zavrsene carskim na moju zalost jer mi je velika neostvarena zelja bila prirodnim putem, ali eto nije islo, a koliko sam razumela vise nikad nece ni moci jer su 2 carska apsolutna indikacija da I svaki sledeci bude. Nekada nisam imala interesovanje za to-imati decu-razmisljanja na temu se pojavljuju negde pocetkom studija :) (ovo kazem jer ima devojcica I devojaka koje takoreci oduvek pokazuju naklonost ka tome, pa za ove druge, eto, nikad se ne zna, moze I kasnije da "proradi"). Obe devojcice (tako sam nekako i  mislila, imala osecaj, sta li, da kad, ako do toga dodje, da ce biti zensko...ne znam kako bih se snasla bas sa odgajanjem muskog deteta). Prvo dojila do 1.7 god. a drugo videcemo :) (stariji zenski deo rodbine podrzava, da ne kazem forsira dojenje, a posto se to slaze i sa medicinom, a I vrlo je zgodno kad ste na putu, ako je dete nervozno, bolesno, za uspavljivanje, sta god...) Koga zanima, stvarno utice na izgled grudi, ali u pitanju je korist deteta. Trudnoce obe odrzavala, mozda zbog godina (veliki i raspon 30-40). Divno je I tesko ponekad biti u 2 stanju, imati decu, I apsolutno rekoh, nemerljivo, neuporedivo, najjace iskustvo u zivotu. kad dodju deca, nikad vise nije isto, ceo zivot posle ste nosilac nove majcinske uloge; to je verovatno najvazniji zenski posao, sve drugo su trice I kucine...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, kirios1 рече

to je verovatno najvazniji zenski posao, sve drugo su trice I kucine...

И ако сам мајка двоје деце, морам да се не сложим са овом констатацијом, због многих жена које из било ког разлога не могу да се остваре као мајке. Свако може да роди дете, али не може свако да буде мајка.

Да, мајчинство доноси сасвим нову димензију нашем животу и остваривању жена као личности, али није и једина димензија. Једноставно речено мислим да  неким женама није потребно мајчинство, нити многодетне породице да би биле жене.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni su iskustva u materinstvu delimično skinula veo misterije sa cele priče i dovele do toga da shvatim da se može i ne mora 'ostvariti' kao majka - i dalje smo svi ljudi kao i pre, zaista.

Neka ovo ipak bude tema gde žene mogu bez stida i osude da prigrle ono što su njihova tela bila u stanju da učine.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Снежана рече

Једноставно речено мислим да  неким женама није потребно мајчинство, нити многодетне породице да би биле жене.

Kakva nehhriscanska recenica, zbog ovakvih razmisljanja koje su nam nametnuli razni antihriscanski pokreti poput feminizma, zbog toga Srbijom vlada bijela kuga.

Negiranjem onoga sto su apostoli govorili, odnosno govoreci da su oni govorili pod nekakvim uticajima, cini se jedan od najtezih, neoprostivih grijeha a to je hula na svetog duha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, billy2014 рече

Kakva nehhriscanska recenica, zbog ovakvih razmisljanja koje su nam nametnuli razni antihriscanski pokreti poput feminizma, zbog toga Srbijom vlada bijela kuga.

Пријатељу, колико деце ти имаш?

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako bi bilo da se na ovoj temi muškarci - posebno mladi - ograniče na postavljanje pitanja? :)

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ayla , hvala što si podelila iskustva. Mnogo mi je žao zbog tvog gubitka. 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...