Jump to content

ПРИДРУЖИТЕ СЕ: Саборно читање Псалтира за добробит народа и мир у Цркви

Оцени ову тему


Препоручена порука

1.    НЕ ПОРЕВНУЈ лукавима,(Алеф).
нити завиди онима који чине безакоње;
2.    јер ће се као трава брзо осушити,
и као лишће зелени брзо ће отпасти.
3.    Уздај се у Господа и чини доброту,(Бет).
и насели земљу, и наситићеш се богатством њеним.
4.    Наслади се Господом,
и даће ти молбе срца твога.
5.    Откри Господу пут свој,(Гимел).
и уздај се у Њега, и Он ће учинити,
6.    и извешће као светлост правду твоју,
и суд твој као подневље.

 

Псалам 36

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • Одговори 958
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Катихета Милован Крстић: „Псалтир – срж и основа православног богослужења“

 

У оквиру јесењег семестра предавања Школе православне духовности при Црквеној општини новосадској, 13. децембра 2015. године у Гимназији „Јован Јовановић Змај“ у Новом Саду, катихета Милован Крстић је одржао предавање на тему „Псалтир – срж и основа православног богослужења“. Ово веома интересантно предавање смо преузели од РТВ „Беседа“ Епархије бачке.
 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

ProrokDavid2_zps4d15d279.jpg

 

 

 

"Нећемо одступити од Тебе, оживи нас, и име Твоје призиваћемо!" "Нек ти да Господ по срцу твоме."

"Певаћу Господу у животу моме, псалмопојаћу Богу моме докле постојим."

Браћо и сестре, трајно читамо Псалтир ЗА ДОБРОБИТ НАРОДА и МИР У ЦРКВИ

Читамо према овом распореду сваки дан сљедећу катизму.

 

Придружите нам се.

 

seaaa9.jpg

 

Преузмите Псалтир у електронском облику: pdf, аудио

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

12. Ево, такви су грешници и уживачи,
до века се држе богатства.
13. И рекох: Еда ли узалуд учих правди срце моје
и умивах у невиности руке моје,
14. и бејах бијен васцели дан,
и изобличење моје биваше свако јутро?
15. Ако говорах: Казиваћу тако,
гле нараштају синова Твојих бих преступник (завета).
16. И замислих да дознам то,
и би преда мном труд (и мука);
17. док не уђох у Светилиште Божије
и схватих свршетке њихове.

 

Псалам 72

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2gwe1x3.jpg


"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Помаже Бог свима!

 

Људи, извињавам се заиста, али тренутно се повлачим, због доста обавеза. Враћам се што скорије.

Велики поздрав за све!

"Покаткад ми Бог даје тренутке савршеног мира. У тим тренуцима ја љубим и верујем да и мене љубе. У тим тренуцима ја сам формулисао своје Вјерују сасвим просто. Ево њега: "ја верујем да нема ништа љупкије,дубље,симпатичније и савршеније од Христа. Са суревњивом љубављу говорим себи: не само нема Њему слична,него и не може бити." Ја шта више изјављујем:када би ми неко могао доказати да је Христос ван истине,и када би збиља истина искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом,а не са истином".

Достојевски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такође. Мораће неко да ме замени у групи сталних читача. Радо бих остао али житејских попеченија ради... Наставићу да читам кад и колико стигнем. Ево и адресе одакле можете преузети шаблон за прављење распореда: https://drive.google.com/file/d/0BwlPeyQOAH8VdERMd3p6dmRLMzA/view?usp=sharing

 

Свако добро вам желим!  :mahmah:

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"GDEEEE SU SRBI?!"

revni pravoslavci?!

čestita omladina koja umije Excel tabele praviti?

Treba neko tableu da spravlja :D

može i psaltir da čita, nećemo se ljutiti :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево табеле до краја маја. Не заборавите да се у току светле седмице не чита Псалтир.

 

xqgff8.jpg

 

fx5qpl.jpg

 

1497778.jpg

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Podsjećam na ovaj naš mali podvig. Naime, u poplavama 2014. krenuli smo da pružimo molitvenu podršku stradalnicima. Grupica forumaša, na raznim stranama svijeta, čak i u različito doba dana, ali povezana u duhu, je iščitavala psaltir (i još uvijek ga čita). Čita se prema navedenom rasporedu, svaki naredni dan, sljedeća katizma, svi zajedno, svakodnevno se iščita psaltir. Nekad je na forumu Verujem bila organizovana slična aktivnost. Vremenom smo definisali svrhu: čitamo trajno, za spas naroda  i mir u Crkvi.

Pridružite se ovom malom hristoljubivom vojinstvu.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

1 hour ago, Heruvim said:

Убаците и мене за читање светог Псалтира.

Divno! Dobro došao! Recimo slobodno je 4.mjesto u drugoj koloni, ili čitanje 18.katizme danas.

Ako umiješ baratati sa tabelama u excellu, možeš i sam ubaciti svoje ime u rezervnu grupu. Par poruka gore iznad je šablon. 

Ne bi bilo loše da nekako potvrdimo i prvu grupu, da li se čita...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...