Jump to content

Размена мишљења о разним животно-психолошким темама


Препоручена порука

Волонтирање је јако корисна ствар , упознајеш нове људе , радиш неко хумано дело за опште добро и научиш понешто .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јаој Србијо има ли те?!

 

Не разумем зашто не би неко могао да скупља искуство , да се забавља, упознаје нове људе и успут добија плату за свој посао, као и свугде у свету. Не могу више да слушам о томе како треба да волонтирамо, како смо још мали...Млад човек треба да се осамостаљује, да ствара породицу да ради и зарађује и издржава себе и породицу...а тек после ако баш осећа потребу може отићи у црвени крст и сат времена помагати у подели оброка или шта већ...

 

Волонтирала сам шест месеци да би положила државни испит у Србији. Сад не живим више у Србији, радим и добијам плату. У слободне време нећу да вам кажем...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немам времена да радим џаба...а кад бих имао времена био бих волонтер без неког устезања...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neophodno danas. 

 

A mesta za volontiranje ima itekako. Evo ga VDS (Versko dobrotvorno starateljstvo) medju prvim centrima. To je da kazem ono humanitarno, a nevladine organizacije poput Aiesec-a, evo ima i ova nasa OSSI (Studenti u inostranstvu)... + hiljade drugih. Volontiranje daje mladom coveku bolju sliku kako stvari funkcionisu. 

Jasno je da covek od 25 + ne moze da mnogo volontira jer mu je potreban novac, ali mladji apsolutno bi trebali. 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je jedna odlicna stvar.

Imas mladu radnu snagu besplatno, oni ti rade, sticu nova iskustva, upoznaju se a ti ubiras plodove (finansijske) njihovog rada i bogatis se tako.

Lepo tebi, lepo njima, svi cinite dobro delo za zajednicu.

Pogotovo je korisno u Srbiji, imamo toliko bogatog stanovnistva, mladi zaludni, sto bi radili nesto za pare kada mogu da volontiraju...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јаој Србијо има ли те?!

 

Не разумем зашто не би неко могао да скупља искуство , да се забавља, упознаје нове људе и успут добија плату за свој посао, као и свугде у свету. Не могу више да слушам о томе како треба да волонтирамо, како смо још мали...Млад човек треба да се осамостаљује, да ствара породицу да ради и зарађује и издржава себе и породицу...а тек после ако баш осећа потребу може отићи у црвени крст и сат времена помагати у подели оброка или шта већ...

 

Волонтирала сам шест месеци да би положила државни испит у Србији. Сад не живим више у Србији, радим и добијам плату. У слободне време нећу да вам кажем...

Све је то неоспорно што си написала , заиста млади треба да имају посао од кога ће да живе , али ми овде пишемо о волонтерима , а не како запослити младе људе . 

  • Волим 1

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zasto bi zaposljavao mlade ljude kada mogu da ti rade za dzabe?!

Primer: Dejvis kup kod nas i sad, imas gomilu studenata volontera, koji rasporedjuju ljude po tribinama itd. I sad, taj neki njihov menadzer npr, samo Bog zna koliku platu ima (tj cela organizacija koliko kosta) i on njih nesto rasporedjuje, oni rade, sticu iskustvo (u pokazivanju ljudima gde je njihovo mesto na tribini) itd itd itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Volontiranje je za mlade ljude prilika da steknu radno iskustvo i budu korisni; ali nikako nije ograniceno samo na mlade ljude, nego za sve koji zele da budu korisni svojoj zajednici. Strucnjacima humanistickih profesija je prirodno da volontiraju; u sretnim drzavama to je itekako dobro organizovano kao dopuna institucionalnom sistemu, narocito u polju socijalnih usluga. U nasim uslovima to je i nacin da se dodje do posla ili bar polozi strucni ispit.

Volontirala sam u jednom udruzenju koje se bavi socijalnim pitanjima (djecjim pravima) 3 godine, iz entuzijazma, takodje sam volontirala godinu dana u jednom djecijem domu, nadajuci se da cu tu ostati da radim... sto nisam i sto mi je rana neprebolna.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zasto bi zaposljavao mlade ljude kada mogu da ti rade za dzabe?!

Primer: Dejvis kup kod nas i sad, imas gomilu studenata volontera, koji rasporedjuju ljude po tribinama itd. I sad, taj neki njihov menadzer npr, samo Bog zna koliku platu ima (tj cela organizacija koliko kosta) i on njih nesto rasporedjuje, oni rade, sticu iskustvo (u pokazivanju ljudima gde je njihovo mesto na tribini) itd itd itd.

 

Ја сам волонтирао у комерцијали, али сам за мало тамо добио посао и добио сам препоруку да сам обучен као комерцијалиста, то ми је све уписано у бироу, ако неком треба комерцијалста мене зову. 

То је например волотирање које се исплати. А дејвис купови и то, то је зезанција. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам волонтирао у комерцијали, али сам за мало тамо добио посао и добио сам препоруку да сам обучен као комерцијалиста, то ми је све уписано у бироу, ако неком треба комерцијалста мене зову. 

То је например волотирање које се исплати. А дејвис купови и то, то је зезанција. 

brate potreban komercijalista sekundarnih sirovina  :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Materijalno je posledica potrebe za udobnim zivotom. A oni koji imaju u sebi Duha, oni traze slobodu.

Zato ti, pretpostavljam, spavaš sa kamenom ispod glave, kupaš se ledenom vodom i jedeš obavezno ono što ne voliš.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

brate potreban komercijalista sekundarnih sirovina  :)))

 

. Купио сам камион од Паје и Јарета, иде на дрва, све превозим па и секундарне сировине. :Р

  • Волим 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Двоје су се тако смували.

Jel vidis Milosavljevicu, a ti se tu nesto sprdas sa komercijalom! :D  :)))

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato ti, pretpostavljam, spavaš sa kamenom ispod glave, kupaš se ledenom vodom i jedeš obavezno ono što ne voliš.

Невероватно колику људи имају потребу овде да туђе мишљење одмах дочекају на нож.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...