Jump to content

Лажно учење мормона ("цркве Исуса Христа светаца последњих дана") – Епископ Александар Милеант

Оцени ову тему


ribar

Препоручена порука

Чувамо се, тако што његујемо Предање своје вјере, и онда логично кад је простор испуњен ту нема мјеста

за остало.

али причувајте се ви атеисти, ви ст ена удару, код вас је простор празан, и може га населити ко год хоће.

Могу мирно доћи они у црном са актовкама и посјати своје зло сјеме.

Не дао Бог, не желим ја тога никоме, циљ свакога Хришћанина је да с енаша браћа спасу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 155
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Чувамо се, тако што његујемо Предање своје вјере, и онда логично кад је простор испуњен ту нема мјеста

за остало.

али причувајте се ви атеисти, ви ст ена удару, код вас је простор празан, и може га населити ко год хоће.

Могу мирно доћи они у црном са актовкама и посјати своје зло сјеме.

Не дао Бог, не желим ја тога никоме, циљ свакога Хришћанина је да с енаша браћа спасу.

Ne mogu. To sve zavisi od stabilnosti licnosti, ne od vere.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стабилност је релативан појам, још нисам срела, стабилног атеисту.

Bitna je porodica i vaspitanje. Evo mene veri niko nije ucio, nije ni zabranjivao, ali su mi od malih nogu strogo ukazivali na opasnot sekti, kultova, vracanja i ostalih budalastina. Kad Jehovini svedoci dele pamflete, samo ljubazno odbijem, tako sam naucena. Kad bih otkrila veru, to bi iskljucivo bilo Pravoslavlje, i nema tu nikakvog vrdanja sa strane.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стабилност је релативан појам, још нисам срела, стабилног атеисту.

Bitna je porodica i vaspitanje. Evo mene veri niko nije ucio, nije ni zabranjivao, ali su mi od malih nogu strogo ukazivali na opasnot sekti, kultova, vracanja i ostalih budalastina. Kad Jehovini svedoci dele pamflete, samo ljubazno odbijem, tako sam naucena. Kad bih otkrila veru, to bi iskljucivo bilo Pravoslavlje, i nema tu nikakvog vrdanja sa strane.

Ни у мојој породици нису много инсистирали на религији, али су исто тако указивали на опасност од секти. Мој тата посебно има страх од њих, не за себе, али да за нас. Не знам како он замишља секташе, али по томе шта он прича о њима, мислим да он не разуме механизме испирања мозга и да преувеличава ту њихову способност.

Ја сам као дете веровао, али када сам видео куда затуцаност води и када сам видео колико су научни модели супериорнији у односу на религијске, полако са одбацио веровање у било шта натприродно и постао сам атеиста. Хтео бих да доведем у питање тврдњу да је познавање своје вере најбоља заштита од секти. Ја мислим да је прихватање разума и науке као главних ауторитета још боља заштита.

RAZUM  idea

Ako je neko pravoslavac, uopste ne znaci da je stabilna licnost, cesto vernici idu u zatucanost.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razum i nauka su deo vere, jedno bez drugog ne ide. To je ona ravnoteža kao u jin i jangu. Ne kaže se zabadava da je razum bez ljubavi isto toliko štetno kao što ljubav bez razuma. Vernik koji odbija znanje je ravan čoveku koji teži ljubavi ali odbija da razmišlja. Kolika je opasnost da se negde sapletne i padne i da od njegove velike ljubavi onda postane veliko razočarenje i mržnja? Takođe i naučnik koji odbija veru je ravan čoveku koji želi sve da zna ali odbija ljubav i time pravo rasuđivanje dobroga i zla. Ili koliko je naučnika bilo koji su zalutali u zlo i napravili ogromnu štetu? Ne postoji dualizam istinite vere i istinite nauke, ovo govore jedino oni koji se plaše nauke odnosno koji se plaše vere.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najbolju knjigu po pitanju sekti je kod nas napisao pokojni prota Lazar Milin.

I upravo ju je pisao u trecem licu bez ikakve verske pripadnosti.

Dali bas vernici cesto idu u zatucanost, nebi rekao. Komunizam nisu prihvatili vecinom vernici vec obrnuto.

Pocelo je odricanjen slava i ispisivanjem iz SPC, preko dnevnog lista Politika 30 godina itd.

Problem je upravo taj sto ljudi iz teskog ateizma, prelaze 90 tih godina u teizam. A tada nastaju problemi. Crkva tada nije bila u stanju da prihavti toliko ljudi i da ih obrazuje po pitanju vere i uopste svetonazora. Tako da dolazi do ekstreminh pojava. Ali problem ekstremnosti lezi i u nasem narodu. Jednostvano mi nekad nemamo sredinu kod nas je crno ili belo. Zbog toga nastaju ovakve disfunckije u licnostima i oscilacije iz krajnosti u krajnost.

Ora et labora

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razum i nauka su deo vere, jedno bez drugog ne ide. To je ona ravnoteža kao u jin i jangu. Ne kaže se zabadava da je razum bez ljubavi isto toliko štetno kao što ljubav bez razuma. Vernik koji odbija znanje je ravan čoveku koji teži ljubavi ali odbija da razmišlja. Kolika je opasnost da se negde sapletne i padne i da od njegove velike ljubavi onda postane veliko razočarenje i mržnja? Takođe i naučnik koji odbija veru je ravan čoveku koji želi sve da zna ali odbija ljubav i time pravo rasuđivanje dobroga i zla. Ili koliko je naučnika bilo koji su zalutali u zlo i napravili ogromnu štetu? Ne postoji dualizam istinite vere i istinite nauke, ovo govore jedino oni koji se plaše nauke odnosno koji se plaše vere.

Dobar, zdrav stav.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najbolju knjigu po pitanju sekti je kod nas napisao pokojni prota Lazar Milin.

I upravo ju je pisao u trecem licu bez ikakve verske pripadnosti.

Dali bas vernici cesto idu u zatucanost, nebi rekao. Komunizam nisu prihvatili vecinom vernici vec obrnuto.

Pocelo je odricanjen slava i ispisivanjem iz SPC, preko dnevnog lista Politika 30 godina itd.

Problem je upravo taj sto ljudi iz teskog ateizma, prelaze 90 tih godina u teizam. A tada nastaju problemi. Crkva tada nije bila u stanju da prihavti toliko ljudi i da ih obrazuje po pitanju vere i uopste svetonazora. Tako da dolazi do ekstreminh pojava. Ali problem ekstremnosti lezi i u nasem narodu. Jednostvano mi nekad nemamo sredinu kod nas je crno ili belo. Zbog toga nastaju ovakve disfunckije u licnostima i oscilacije iz krajnosti u krajnost.

Ovo je dobro primeceno. 90tih je Pravoslavlje bilo nacionalno obelezje, opijat, romantizam, projekcija velikog srpstva  7896634. Gde prestaju romanticarski osecaji, platonizam, projekcija oca...a pocinje vera...to sam se uvek pitala  .mislise.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Православље није опијат, није романтизам, није илирски препород.

Али јесете, истинита вера, нас правоверних Србаља.

Онај ко истински верује и живи у Правослаљу, не понаша се романтичарски осионо,

нити као у филмовима вељка булајића, како нас желите приказати.

Правослаље је истинско познање Бога и Јеванђеља.

једини прихватљив национализам, је национализам св. саве и Симеона Немање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

http://www.youtube.com/watch?v=ixvi4sQx-aA&feature=related

ELDER PRICE:

You all know the Bible

Is made of Testaments old and new.

You\'ve been told it\'s just tose two parts,

Or only one, if you\'re a Jew.

But what if I were to tell you

There\'s a FRESH third part out there?

That was found by a HIP new prophet

Who had a little...

Donny Osmond flair?

Have you heard of the

All-American Prophet?

The blonde-haired,

Blue-eyed voice of God!

He didn\'t come from the Middle East

Like those other holy men!

No, God\'s favorite prophet was...

All-American!

I\'m gonna take you back to Biblical times; 1823.

An American man man named Joe livin\' on a farm in the holy land of Rodchester, New York!

ELDER CUNNINGHAM:

You meant he Mormon prophet Joseph Smith?!

ELDER PRICE:

That\'s right, that young man spoke to God!

ELDER CUNNINGHAM:

He spoke to God?!

ELDER PRICE:

And God said:

\"Joe, people really need to know

That the Bible isn\'t two parts!

There\'s a part THREE to

The Bible, Joe! And I, God

Have anointed you to dig up this

Part three that is buried by the

Tree on the hill in your backyard!\"

ELDER CUNNINGHAM:

Wow, God says go to you backyard and start digging, that makes PERFECT SENSE!

ELDER PRICE:

Joseph Smith went up to that hill,

And dug where he was told.

And deep in the ground, Joseph found

Shining plates of gold!

JOSEPH SMITH:

What are these golden plates?

Who buried them here, and why?

ELDER PRICE:

Then appeared an angel!

His name was Moroni!

MORONI:

I am Moroni....

ELDER PRICE:

The All-American Angel!

My people lived here

Long, long ago!

This is the history of my race!

Please read the words within!

We were Jews who met with Christ,

But we were...

All-American!

But don\'t let anybody see these plates

Except for you...

They are only for you to see...

Even if people ask you to show

The plates to them, DON\'T.

Just copy them onto normal paper.

Even thought this might make them

Question if the plates are real, or not,

This is sort of what God is going for....

Joseph took the plates home,

And wrote down what he found inside!

He turned those plates into a book,

Then rushed into town and cried:

JOSEPH SMITH:

Hey! God spoke to me and gave me

This blessed ancient tome!

He hath commanded me to publish it,

And stick it in every home!

ELDER CUNNINGHAM:

Wow! So the Bible is really a trilogy,

and the Book of Mormon is Return of the Jedi?! I\'M interested!

ELDER PRICE:

Now, many people didn\'t believe

Yhe prophet Joseph Smith.

They thought he\'d made up this part three

That was buried by a tree on the hill in his backyard!

TOWNSPEOPLE:

LIAR!

ELDER PRICE:

But Joe said:

JOSEPH SMITH:

This is no lie1

I speak to God all the time,

And he told me to head west!

So I\'ll take my part three

From the hill with the tree,

Feel free if you\'d like

To come along with me,

To the promised land!

TOWNSPEOPLE:

The PROMISED LAND?

JOSEPH SMITH:

Paradise!

On the west coast!

Nothing but fruit and fields

As far as the eye can see!

ALL:

Have you heard of the

All-American prophet?

He found a brand new book

About Jesus Christ!

We\'re following him to paradise;

We call ourselves Mormons!

And our new religion is...

All-American!

ELDER CUNNINGHAM:

Wow! How much does it cost!?

ELDER PRICE:

The Mormons kept on searching for

That place to settle down,

But every time they thought they\'d found it,

They got kicked out of town!

And even though people wanted

To see the golden plates,

Joseph never showed em!

GOTSWANA:

I have maggots in my scrotum.

ELDER PRICE:

Um... okay.

Well, anyway...

Now comes the part of our story

That gets a little bit sad...

On the way to the promised land,

Mormons made people mad.

Joseph was shot by and angry mob,

And knew he\'d soon be done....

JOSEPH SMITH:

You must lead the people now,

My good friend... Brigham Young.

Oh, God... why are you letting me die?

Without having me

Show people the plates?

They\'ll have no proof I was

Telling the truth or not.

They\'ll have to believe it just...

Cause.

Oh! I guess that\'s kinda what you

Were going for....

Blargggh...

ELDER PRICE:

The prophet Joseph Smith DIED for what he believed in.

But his followers, they kept on heading west.

And Brigham Young led them to paradise. A sparkling land in Utah called...

Salt Lake City!

And there the Mormons multiplied, and made BIG MORMON families.

Generation to generation until finally... they made ME.

And now it\'s my JOB,

TO LEAD YOU WHERE THOSE EARLY SETTLERS WERE LEAD LONG AGO!!!

TOWNSPEOPLE and PRICE:

Have you heard of the All-American prophet?

ELDER CUNNINGHAM:

Kevin Price!!!

TOWNSPEOPLE and ELDER PRICE:

The next in line

To be the voice of God?!

ELDER CUNNINGHAM:

My best friend!!!

TOWNSPEOPLE, ELDER PRICE, and ELDER CUNNINGHAM:

He\'s gonna do something

Incredible!

And be Joseph Smith again!

Cause Kevin Price the prophet is...

All...

All...

All...

ALL-AMERICAN-!

ELDER CUNNINGHAM:

If you order now, we\'ll also throw in a set of steak knives!

ALL:

ALL-AMERICAN!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Морам да поставим питање о Мормонској секти, обѕиром да већ други пут Добијам од њих неку религијску пошту. Не би то било ништа ново, међутим пошта стиже на адресу библиотеке Биолошког факултета. Прво је била нека књига, на жалост нисам запамтила име, али колико сам прегледала то је била некаква објава да ли краја света или нечег другог. Ту књигу сма предала библиотеци Богословског факултета. Данас смо добили још две публикације, под називом:

"Jesus Christ, God oover all, Sendeth a final Warning to all peoples of every land on earth, to be heeded now by all peoples" и друга

" Jehovah, your Lord, even Jesus Christ, Son of God, the Begining and the End, speaketh full warning to national Leaders and peoples of United states of America, even my own Word"

које је издала некаква Фундаменталистичка црква Исуса Христа Светаца последњих дана (Fundamentalist Church of Jesus Christ of Later-day Saints).

Да ли је неко чуо за ову мормонску цркву и да ли је неко, којим случајем добијао овако нешто? Шта да радим са оваквим материјалом?

Унапред хвала на одговору!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slobodno mozete da spalite, tako bude najmanja steta.

I dobro nam dosli na forum... thank_you777

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...