Jump to content

Истина о Косовском боју

Оцени ову тему


Препоручена порука

Па пре неку годину је била прича да су нађена нека документа у манастиру...имена се не би могао сетити...

и да у тим ћитабима пише: да је битка била победа..да Вук није издао (искрено ни мени нема логике Викова издаја) .. и неки су писали и књиге на основу тих докумената..

али до сада нема ништа...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па пре неку годину је била прича да су нађена нека документа у манастиру...имена се не би могао сетити...

и да у тим ћитабима пише: да је битка била победа..да Вук није издао (искрено ни мени нема логике Викова издаја) .. и неки су писали и књиге на основу тих докумената..

али до сада нема ништа...

Мада, постоји и писмо од угарског краља Сигмунда, чини ми се, да се све десило као по овој народној. Е сад, ко ће му га знати колико је вјеродостојно. Ако га нађем, поставићу.

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вук био зет Лазаров..

одлични јарани били...

на Вуковој територији се одиграла битка...и дао 12 000 оклопника..од којих је добар број био састављен од плаћеника...

Можда да су се ти плаћеници повукли...али Вук никако...

Мислим да је Вукова једина грешка била ..то што је преживео...а плус чињеница да доста информација о том времену долази из Турских извора...

п.с

Дошао је на сахрану као зет а не као Лазаров супарник.

Има много нејасноћа за тај период...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma nemate vi niko pojma kako je bilo, ovako je to bilo:

Boj na Kosovu (ceo film)

http://www.youtube.com/watch?v=xACbzf-8DUo

Srpski knez Lazar 1389. godine odbija da se pokori turskom sultanu Muratu koji sa velikom vojskom nadire prema Srbiji da bi preko nje nastavio osvajanje Evrope. Iako svestan da je slabiji, bez dovoljno i dobro opremljene vojske, knez Lazar odlucuje da mu se suprotstavi. Srpski velikaši su nejedinstveni. Vecina je za borbu makar i po cenu poraza ali se neki kolebaju. Sve što

je za oružje sposobno upucuje se ka polju Kosovu. Bitka na Kosovu, 1389. godine završena je bez pobednika - obe su vojske iskrvarile i posustale. Ginu i Lazar i Murat. Ali ipak, boj na Kosovu je dobijen - ne za srpsku državu koja je uskoro pala u turske ruke - vec za Evropu, koju je telima svojih junaka spasila od prvog i najjaceg naleta turske najezde.

Uloge: Milos Zutic, Gorica Popovic, Vojislav Brajovic, Zarko Lausevic, Ljuba Tadic, Branislav Lecic, Svetozar Cvetkovic, Katarina Gojkovic, Predrag Lakovic, Irfan Mensur, Radoslav Milenkovic, Neda Arneric

Producent: Centar film, Beograd, RTV Beograd, TRZ Feniks film, Beograd

Scenario: Ljubomir Simovic

Muzika: Dušan Karuovic

Snimatelj: Radoslav Vladic

Scenografija: Aleksandar Milovic, Milenko Jeremic

Zemlja porekla: Jugoslavija, Srbija

Montaža: Ljiljana (Lana) Vukobratovic

Trajanje: 106 minuta

Tehnika: Standard, kolor

Prvo prikazivanje: 21.6.1989.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

После доста претраге на ову тему ипак мислим да је поред свих нејасноћа најбоље прихватити ону теорију по народном предању. Један пријатељ ме је убедио на то реченицом у којој каже да Бог стварну историју оставља нетакнуту од давнина (бар када је реч о православљу). Хвала свима на одговорима! :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Народно предање зависи од расположења дела народа који је то упамтио..

Да си злато делио капом и шаком..ако си се замерио приповедачу...

Има да те нагрди...

Зато у народно слабо верујем..

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Народно предање зависи од расположења дела народа који је то упамтио..

Да си злато делио капом и шаком..ако си се замерио приповедачу...

Има да те нагрди...

Зато у народно слабо верујем..

Није то баш тако, брате Михајло, расположенје народа и памћење су двије различите ствари, наш народ као ниједан до сад је памтио и своје побједе, и своје поразе и своје срамоте,

Косовски бој је сачуван идентичан са догађајима тога времена, народно предање је

сачувало као изворни документ све важне чињенице, а само оне неважне су остале

нетакнуте, како неко пре рече. није било тада микрософта да уредно бележи, али је зато

народ бележио у своме предању.

И није то била споредна битка, неби на споредну битку, султан довео да шета обадва сина,

то је била битка живота или смрти, срби су били тврђавахришћанске европе, која је била глува

за њихове потребе и своје дакако, наши преци су изабрали,Царство небеско, дајући земаљско.

Ко зна како би се ми одлучили....

Боже ми прости, овако грешној, ја би се покушала са труцима договорити дајући им пролаз далје у европу, а да не дирају моје царство и да нисмо потлачени.

И тако су већ у европи, статистике не лажу, ово би било само мало прије.

па нек се декадентна европска властела ћера са њима, а мој народ би био сачуван.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја брате Михајло, никада на косову нисам била, али га волим као "свету землју" и верујем да је народно преданје

тачно забиљежило сваку своју муку, а нарочито кад је изгинуо "цвет србства".

Дали сте ви били кад на косову???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја брате Михајло, никада на косову нисам била, али га волим као "свету землју" и верујем да је народно преданје

тачно забиљежило сваку своју муку, а нарочито кад је изгинуо "цвет србства".

Дали сте ви били кад на косову???

Ја сам пореклом са КиМ-а..Зубин Поток..

Живео сам 6 година... З.Поток-Приштина...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам пореклом са КиМ-а..Зубин Поток..

Живео сам 6 година... З.Поток-Приштина...

Ne možmo birati mesto gde ćemo se roditi i provesti mladost, a i kad bi birali , ja bih opet tamo

gde sam rođena.

Sinoć kad sam geldala merkel i tačija, neki strašan osećaj me preplavio, probuditi se u zemlji

u kojoj je tači glavni i odgovorni...ej... to je da se izvrneš ki čarapa od muke.

Neka Bog sačuva naš narod tamo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А мене само боли..што Тачију дају на значају више жути кмери неко ли и амери и германи...

Оног момента када су почели да преговарају са арбанашким терористима ...тог момента су их правно признали...као легитимну страну у сукобу...

Тако је било и са слованачким, хрватским и мухамеданским терористима у бившој СФРЈ...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А мене само боли..што Тачију дају на значају више жути кмери неко ли и амери и германи...

Оног момента када су почели да преговарају са арбанашким терористима ...тог момента су их правно признали...као легитимну страну у сукобу...

Тако је било и са слованачким, хрватским и мухамеданским терористима у бившој СФРЈ...

Mogu samo vas i sebe da utješim, da smo mnogima gledali u leđa kako odlaze a i ovima ćemo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...