Jump to content

Шта ЈА тренутно слушам...

Оцени ову тему


Oglo

Препоручена порука

  • Одговори 21.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

 

Огањ вјечени их чека (многе од епископа) јер индиректно учествују у уништавању сопственог народа своје властите крви....

.....неки нису ни свесни тога и стварно су убеђени, вјерују у то да Богу службу чине са оним што раде и како раде......е сад неког вјерованто интересује (неки слијепац) неће рећи али ће сигурно помислити у срцу своме:

 

 

........а како то ја знам кога шта то чека, кад изађе на судилиште пред Господа неба и земље........??? ааа???  Неки могу помислити да нисам постао неки видовњак, или да не гледам можда у неку специјалну крсталну куглу итд.......... ма дајте људи да ли сте ви нормални...

....па прочитао сам то у Св. Писму у Јеванђељу: треба читати, треба читати треба читати....... има епископа који читају Св Јевнђеље само на Велики четвртак јер су присиљени тога да кад се читају Јеванђеља....има их (не кажем да су сви) свештеника/епикопа који служе Литургију Златоустову и Василијеву 20, 40 или 50 година а да никад ништа не прочитају што су ови Свети људи написали.....

.........однесу их у сандуку из епархијских подвижнички двораца а да нису прочитали једно писано дјело од корица до корица од Св. Василија и Златоустог....да не говорим више већем броју писаних дјела ових великих умних људи.... па да су то исчитали изучили..... сигурно неби радили и понашали се како раде и шта раде.......

......дакле неки свештенослужитељ/епископ служи Литуригју Св. Василија/Златоуста 40 или 50 година и на крају их у сандуку изнесу из епархијских двораца....а да ништа не прочитају... само човек да узме ово (ништа друго), ово је смртни грије.....чека их вјечни огањ, најудаљеније адске пустолине далеко од лица Божијег....

..........дакле прочитао сам у Јеванђељима да их (неке од епископа) чека вечни огањ који је приправљен од постанка света, дакле ово није моја лична фантазија, измишљотина или нешто што ето ја тако желим....дакле није ово нека моја жеља већ пише у Св. Писму.... ко не вјерује да то пише у Св. Писму нека прочита: Јован 10 и Матеј 23.... и ето то је то, ствари су млого млого једноставне и нема пуно мистификације, сентиша....Христос Господ неба и земље је разборит/интелигентан чоек (Богочовек) који једноствно и кристално јасно гори о томе........дакле прочитајте Јован 10 и Матеј......

..... калуђери (епископи) воле да то све измистификују са тоном сентиша/сентименталија...кад се говори у Страшном суду....

... кад стигнем написаћи један текст под насловом:

Експерт за жене и Страшни суд   и тад ће некима а којима то већ није бити све то мало јасније.....

 

P.S. Шта је то Црква, ко је то Црква, цигла, бетон??? аааааааа???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 26. 8. 2023. at 17:29, uomo del Ve.Te. рече

Огањ вјечени их чека (многе од епископа) јер индиректно учествују у уништавању сопственог народа своје властите крви....

.....неки нису ни свесни тога и стварно су убеђени, вјерују у то да Богу службу чине са оним што раде и како раде......е сад неког вјерованто интересује (неки слијепац) неће рећи али ће сигурно помислити у срцу своме:

 

 

........а како то ја знам кога шта то чека, кад изађе на судилиште пред Господа неба и земље........??? ааа???  Неки могу помислити да нисам постао неки видовњак, или да не гледам можда у неку специјалну крсталну куглу итд.......... ма дајте људи да ли сте ви нормални...

....па прочитао сам то у Св. Писму у Јеванђељу: треба читати, треба читати треба читати....... има епископа који читају Св Јевнђеље само на Велики четвртак јер су присиљени тога да кад се читају Јеванђеља....има их (не кажем да су сви) свештеника/епикопа који служе Литургију Златоустову и Василијеву 20, 40 или 50 година а да никад ништа не прочитају што су ови Свети људи написали.....

.........однесу их у сандуку из епархијских подвижнички двораца а да нису прочитали једно писано дјело од корица до корица од Св. Василија и Златоустог....да не говорим више већем броју писаних дјела ових великих умних људи.... па да су то исчитали изучили..... сигурно неби радили и понашали се како раде и шта раде.......

......дакле неки свештенослужитељ/епископ служи Литуригју Св. Василија/Златоуста 40 или 50 година и на крају их у сандуку изнесу из епархијских двораца....а да ништа не прочитају... само човек да узме ово (ништа друго), ово је смртни грије.....чека их вјечни огањ, најудаљеније адске пустолине далеко од лица Божијег....

..........дакле прочитао сам у Јеванђељима да их (неке од епископа) чека вечни огањ који је приправљен од постанка света, дакле ово није моја лична фантазија, измишљотина или нешто што ето ја тако желим....дакле није ово нека моја жеља већ пише у Св. Писму.... ко не вјерује да то пише у Св. Писму нека прочита: Јован 10 и Матеј 23.... и ето то је то, ствари су млого млого једноставне и нема пуно мистификације, сентиша....Христос Господ неба и земље је разборит/интелигентан чоек (Богочовек) који једноствно и кристално јасно гори о томе........дакле прочитајте Јован 10 и Матеј......

..... калуђери (епископи) воле да то све измистификују са тоном сентиша/сентименталија...кад се говори у Страшном суду....

... кад стигнем написаћи један текст под насловом:

Експерт за жене и Страшни суд   и тад ће некима а којима то већ није бити све то мало јасније.....

 

P.S. Шта је то Црква, ко је то Црква, цигла, бетон??? аааааааа???

 

 

 

Ево ово што чоек каже је истина жива, велики број људи из Р. Српске иде у Федерацију да ради јер је присиљен од стране оног кочијаша из Лахкташа и екипе.....која покраде и уништи народ све што се може покрасти и распродате све што се може отети, распордати, већ годинама систематски ради еикпа.....а господин Црква пјева монгаја љета кочијашу из лакташа за сва достигнућа у уништавњу народа, и узто је увео закон о клевети, а господина Црква пјева на многаја љета своме великом јахрану ... и још сто година да буде на власти кочијаш из лакташа....

.....неки владика добије сто хиљада фенинга/центи/ пара и то је то (од кочијаша) и све одма добро све лепо, заболе их  к (стојко) за сиротињу....а спрска сиротиња оде у федерацију и онда  охџе имами, и браћа џихадисти једва дочекају и крену агресивно лукаво подмукло шејтански у акцију да преобраћају на ислам на праву вјеру / на прави пут како они то обично кажу.....а Митрополит дахбробохсански христос неђе у коцкарници презаузет ваљда како неки кажу... нема времена да води рачуна о томе што џихадисти преводе србље сиротињу на ислам.........и ето то је то........

....владике се представљају као христоси на мјесту Христовом).... дакле ради се о "епископској теологији" а то је: Господа Исуса Христа више нема на земљи  отишо је на небеса, и нама га више не постоји на земљи, тако да су они (епископи) присиљени да заузмо мјесто Христово, они то неби али морају, немају избора,  јер више нема Христа на земљи, не постоји на земљи, тако да су они викариуси фили деи, присиљени су иначе они то неби.... нешто слично као Папа... достојевски је то све лијепо објаснио кад је писао о Инквизитору, сцена Христа пред икнвизитором...., велико питање је да ли је ту мислио само на Римокатолике.......

 

Дакле да резимирам:

Удружени злочиначки подухват политичког олоша и неких епископа од 1995 године па до данас у уништавању Спрског народа, ради се о систематском уништвању.....

Шта друго рећи неко што би то овај чоек реко:

https://youtu.be/mEn-L9-PObc?t=8

 

П.С.

Везано за ислам:

https://pouke.org/forums/topic/62868-упознајмо-монаштво-у-раној-цркви/page/7/#comment-2187176

https://pouke.org/forums/topic/20308-islamski-ekstremisti-na-našim-prostorima/page/5/#comment-2187708

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

На сутрашњи/данашњи дан (Tag der Deutschen Einheit 1990) Горбачев је уништио Совјетски Савез........... Њемачка се ујединила а потом Русија и Југа распала / рат............ случајност?  или је  западни колонијалистички -луциферов накот све то испланирао..........

https://www.youtube.com/watch?v=U06jlgpMtQs

https://www.youtube.com/watch?v=iMyuZxYjiXw

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
A love song to God - You must exist
 
Who would help me endure life out here?
Who would give me the power that I must have?
Who would comfort me?
I am so small on earth If you didn't exist, what would I do?
 
You must exist, you must
I live my life through you
Without you I'm a wreck On a dark and stormy sea
You must exist, you must
How then can you abandon me?
I would be nowhere
I would be nothing if you didn't exist
 
Who would feel my remorse and then forgive?
Peace of mind, yes, who would give it to me?
Who would stand and receive me finally after death?
If you didn't exist, who took care of me then?
 
You must exist, you must
I live my life through you
Without you I'm a wreck On a dark and stormy sea
You must exist, you must
How then can you abandon me?
I would be nowhere
I would be nothing if you didn't exist
I can no longer see a sentence
Without you, what will I do?
 
You must exist, you must
I live my life through you
Without you I'm a wreck On a dark and stormy sea
 
You must exist, you must
How then can you abandon me?
I would be nowhere
I would be nothing if you didn't exist, ah If you didn't exist (oh, whoa-whoa-whoa)
I would be nothing if you didn't exist
Nah, I wouldn't be anywhere I would be nothing if you didn't exist
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

тоооооооооооооо само напред  Господин Господин Црква опте и опет паки паки из године у годину певуши на увце кочијашу на многај љета.....

https://youtu.be/DSilL6IyzsY

 

 

Господин Вукановић је тренутно једини чоек који се овако на овај начин бори за Српску обесправљену сиротињу, у многобројним случајевима до сада.... зашто неко од епископа из СПЦ не подигне свој глас да брани своје обсправљено стадо сиротињу од којег обилато подвижбичко аскетски живе??? аааа?  

 

....јелде Црква (епископи) није ту / нису ту да решавају социјална питања свог стада... тако су радили и Св. Василије и Св. Златоусти??? аааа??.....али данас у наше вријеме Српски народ, словесно стадо је епископату решило социјално доживотно питање епископата..... или као би то један човек реко, сиротиња Спрска им је решила њихов доживотни "статус"...народ паства реши доживотни подвижнички "статус" епископа.... а како то епискпи врате своме словесном стаду од кога живе?  да ли се тако и пастир на селу понаша према своме стаду?  Зашто је Христос говорио у причама о пастиру и стаду?  како пише у Јован 10??? ааааааааа?

Дакле, може ко шта оће да прича, да Господин Вукановић скупља политичке поене..... јелте?? аааа ........ето Црква не скупља политичке поене зашто се неко из Цркве, зашто се Господин Црква тј. неко од епископа не бори овако за обесправљну сиротињу/народ.....

 

 

Прво што се запитам ко је овде епископ и свештеник????  

а колико има оваквих примера по селима???  Треба епископи за Богојављаље за водицу да обиђу народ по селима у својим епархијама па да виде у каквим услвовима живи већина народа... већина њих (епископа) нема додирних тачака са реалношћу.....неки од њих живи али само виртуелно обитавају у небеским галаксијама.... али зато као дављеник на титанику, очајнички се држе свега материјалног тј. власти и црквене касе и подвижничких овоземљских двораца.... не кажем да сви сви такви али велики број њих.............

 

Политички олош и у Р. Србији, Ц. Гори и Р. Српској распродаше све што се распродати може, кредите узимају и капом и шако..... а ко ће то да врати? и какве ћо то све дугорочне последице да има по нас ка народ?    за неке у Цркви ово што тренутно имамо, још није алармантна ситуација  јелте????

 

Даље по епаријама све и једној зашто не направе статиску да виде прије 30  или 40 година и данас по селима колико се дјеце упише у прив разред основне школе??? и колико је било у школама?

Прошло љето сам био у једном селу у Републици Србији у једној епархији гдје је прије 30 или 40 година било у сеоској школи више од 140 дјеце/ђака - а данас та школа има само 3 ђака, две девојчице и дечак, иста сиутација у Р. Српској по селима....за Господина Цркву - епискпе ово није још алармантна ситација....

 

колико се народа иселило из Р. Србије, Р Спрске и Црне Горе у  протелик 30 година? има ли Црква ту статисктику? и да се уради нека анализа? да се извуку поуке? да се види шта и како даље? да ли ту ишта може да се уради?

Ради се о томе да нестајемо као народ они што оду  у туђину трбухом за крухом (политчки олош је прислио народ да иде да бежи у туђину) како би то браћа хрвати рекли.... народ се исели оде у туђину и утопе се нестану у туђини.....

https://youtu.be/snw07qVa2PU?t=169

https://youtu.be/xtGMKddR37g?t=1147

https://youtu.be/xtGMKddR37g?t=2504

....присиљен су од политчког олоша да напусте своје огњиште и да се никад више не врате - велик број њих, и то огњиште зарасе у коров.... и људи се у туђини утопе кроз двије три генерације нестану...... СПЦ у дијаспори тренутно нема механизам (способне људи у већини случајева) који имају план, визију, који  могу да задрже те људе око Цркве и не само то већ да траже људи и да их приводе Цркви.... у већини случајева епископат у дијаспори из лахдовине причају причице од важности црквенословенског језика на литургији итд..........

Да резимирам:

Нестајемо у нашој отаџбини (Српским земљама).... и они који оду у туђину кроз двије три генерације утопе се у масу нестану....не причамо напамет ово - многе године сам провео на западу и знам тачно шта се дешава ....дакле полако лагано губимо на оба поља у отаџбини и у дијаспори....

 

....наравно Господин Господин Црква није ту, није задужен да решава ова овоземаљска социјална питања за своје стао, тако су радили Св. Василије, Златоусти ид руги???? 

....јелте Господин Црква је ту само задужен да се из удобних двораца брине о небеским галаксијама/сферама.....  и ето то је то, тако то иде док ватраљ не стигне под кокошиј производ, тј ако доше ситуација да остану без удобних двораца, редовног сервираног доручак ручак и вечере и других подвижничких удобности....и онда се мало тргну, пробуде се... већа сам наводио пример - писао о томе везано за метроа Амфилохија..... метро је био велики чоек много је урадио за СПЦ за Српски народ, за своју крв али није био безгрешан......АЛИ због тога што је био уз Српски народ на Косову кад је то натеже било, није издо своје стадо - лично вјерујем да је нашао станиште у наручју Аврамовом.............

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...